Skocz do zawartości
magu

Filtr rowaphos z odpadków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od kilku tygodni używam absorbera PO4 rowaphos. Do dzisiaj na wieszaku wisiała sobie skarpeta, przez którą przepływała woda z wyjścia odpieniacza. Zasadniczo pomysł dobry ale... Skarpeta była "drożna" przez dwa, trzy dni a potem woda zasuwała górą co mnie deko drażniło, nie wspominając o zmniejszeniu wydajności filtracji.

Z odpadków i pozostałości zbudowałem filtr.

Użyłem:

- rurek 20mm i 10mm

- spienionego PCV

- podajnika do kubków

- filtra typu "no name" 450l/h (w rzeczywistośći wydajność o wiele niższa)

- lekko uszkodzonego zaworu eheima

A tutaj zdjęcia po pierwszych testach

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Koszt żaden a to działa!

Special Thanks To Marcin B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi, brawo :D. Ważne, że działa i wygląda ekstra :D

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpowiedz jak uszczelniłeś przejścia rur (tych czerwonych na zdjęciach) przez cylinder filtra?


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rury są wklejone. Osobiście polecam klej Tangit firmy Henkel. Kleiłem nim całą hydraulikę (a trochę tego było), odpieniacz i kilka innych elementów PVC. Nigdy nie miałem żadnej awarii, nic się nie odkleiło, nic nie ciekło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy full profesjonalny kubkowy no-name reduktor fosforanow :-) jak dla mnie - first class :kapelusz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś inne tanie "zamienniki" na podajnik do kubków? :D Wiadomo, nie każdy ma go w domu :D a chętnie bym coś takiego skleił


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajnik kubków widziałem na allegro za 25zł. Niestety miał szczelne denko tylko z jednej strony. Z drugiej było z dziurą na kubki :D


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gottrek :

Podajnik kubków widziałem na allegro za 25zł. Niestety miał szczelne denko tylko z jednej strony. Z drugiej było z dziurą na kubki :D

Moja też była dziurawa, w procesie produkcji została załatana przez spienione PCV. Zdjęcia marne ale dokumentacja jest.

5.jpg

i jeszcze sitko

4.jpg

chodi :

@lukaszmozdzen zajrzyj tutaj :D w prawdzie to nie tuba na kubki ale... kupowalem - sklep sprawdzony. przesykla w dwa dni.

http://www.plasticonline.co.uk/index.php?act=viewCat&catId=75

Jakbym miał taką rurę to bym sobie życie inaczej ułożył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chodi dzięki, ale podajnik do kubków wydaje się ciekawszą wersją, zważywszy na otrzymanie idealnych końcówek obu stron tej tuby. Z tubami z poleconej przez Ciebie strony miałbym kłopot z zamknięciem ich. Niby można byłoby się bawić w docięcie PCV i sklejenie silikonem, ale jak dla mnie podajnik prezentuje się naprawdę ładnie. Ja osobiście na lokalnym :D eBayu znalazłem coś podobnego:

http://cgi.ebay.co.uk/CUP-DISPENSER-for-WATER-COOLER-PLASTIC-VENDING-CUPS_W0QQitemZ140305242164QQcmdZViewItemQQptZUK_BOI_Restaurant_RL?hash=item20aad81834&_trksid=p3286.c0.m14

Może cena po przeliczniku jest ciut wyższa niż na allegro, ale tożto lokalnie :D Żona we wrześniu do Polski leci, ale chyba przystanę na produkcie z eBay'a niż dam jej extra bagaż :D

Chyba że ktoś znalazł za niższą cenę. Mimo chęci te 10 funtów to minimum, często po 25.

PS: A jakby tak mikser wapienny z takiego podajnika zbudować? Sory za pytanie, akwa dojrzewa, za parę tygodni będę się musiał nad tym zastanowić (nad diy mikserem) niż wydać sporo grosza.

Pozdrawiam


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nie do końca problem bo ta firma wycina laserem co tylko chcesz. Ja robiłem reaktor do planktonu. Rurę pocięli i przewiercili w cenie rury. Masz tam arkusze plexi np rozmiaru a4. Prosisz o wycie krążków o wymiarze rury. Będzie to w cenie arkusza jaki zostanie na to zużyty. Czyli np 2 f za 4 krążki 100 mm z plexi 5 mm. Płacisz za materiał. Cięcie jest wliczone w cenę materiału. Nie wiem jak z jakimiś kosmicznymi kształtami. Jak zrobisz pełny projekt to wyslij im na email z zapytaniem cenowym. Miło się zaskoczysz a w domu potrzebny ci będzie tylko klej bo dostaniesz gotowe klocki :D

Moim zdanie super sprawa.

Pozdrawiam

Lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szersze info. Pomyśli się :D Wkrótce. Swoje zabawki składał będę i tak nie wcześniej niż na początku września, ale naprawdę dzięki.

Pozdrawiam


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

Pompa którą zastosowałem w projekcie zapewne do czegoś się nadaje, jednak na pewno nie do tego reduktora. Obecnie rowe rozdmuchuje MaxiJet 750. Radzi sobie o niebo lepiej. Przy pełnym rozkręceniu pompy i ustawieniu strumienia wody pionowo w dół absorber podnosi się na około 2-3cm (wygląda jakby się gotował) natomiast jeżeli strumień wody skierowany zostanie lekko w bok woda zaczyna się kręcić i zabiera ze sobą wkład który podnosi się na około 10cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update :)

W ostatnie kolanko (to wewnątrz rury) wcisnąłem mały kawałek czerwonej rurki (10mm). Woda o wiele mocniej uderza w dno. Przy ustawieniu kolanka prosto w dół rowa podnosi się na ok. 10cm i taki rezultat chciałem osiągnąć. Myślę że to była ostatnia modyfikacja mojego reduktora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić jakąś fotkę jak to teraz wygląda i pracuje?

tHx


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.