Skocz do zawartości
Bioly

niskie Mg

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o poradę czym podbić Mg-1100,ostatnio podbijałem Ph superbuforem Kenta teraz jest ok.8,3 pozostałe parametry to Ca 400,KH-11,5 wszystko mieżone Salifertem.Nie posiadam żadnych twardych ale mam zamiar je właśnie zasiedlić,nie wiem czy przy takich parametrach coś twardego wkładać.Dzięki za porady,pozdrawiam


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co dajesz teraz ? jak rozumiem balling jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie stosuję ballinga


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie na 380+100l lejesz firmowe preparaty ? czy inaczej ??? bo przy tej ilosci wody to chyba same podmianki nie wystarcza, oczywiscie zakladam, ze jakas obsade masz... jesli chcesz podpic Mg to np Kent Tech-M... proponuje jednak przejsc na ballinga... duuuuzo taniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pooh :

znaczy sie na 380+100l lejesz firmowe preparaty ? czy inaczej ??? bo przy tej ilosci wody to chyba same podmianki nie wystarcza...

@pooh, przy regularnych podmiankach wystarczą :D, u mnie za kilka dni będzie równo rok, jak działa zbiornik. obsada nawet spora, sps-y i lps-y rosną jak głupie :D. nie dodaję kompletnie niczego, ale podmianka co tydzień.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak akwa.od 7 mies.co tydzień podmieniam 5%.Tylko interesuje mnie czy przy takich parametrach wkładać sps czy odradzacie.Obsada bardzo skromna 7miękkich,3 niewielkie rybki


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co balling tak


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bioly :

czyli co balling tak

nie rozumiem po co bailling, gdzie powinno lać się wszystkie roztwory w równej ilości, jeśli Twoje parametry to:

Bioly :

... Mg-1100...

... Ph ... ok.8,3...

... Ca 400,

KH-11,5 ...

wszystko mieżone Salifertem....

mg ciut nisko, kh ciut za wysoko..., ca może być, zwłaszcza, że salifert je lekko zaniża.

jakie masz parametry solanki? może wystarczy zmienić sól, oczywiście gdyby były niezadawalające.... a tym bardziej, że obecnie Twoja obsada to:

Bioly :

Obsada bardzo skromna 7miękkich,3 niewielkie rybki

jakiej używasz soli? i jakie ma parametry świeża solanka? jakie masz zużycie tygodniowe ca i mg (o ile występuje przy takiej obsadzie...)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sól Kent,parametrów solanki nie mierzyłem,tygodniowe zużycie Ca-Mg znikome


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam doświadczenia z tą solą żadnego, więc nie bardzo się mogę wypowiedzieć, tym bardziej że nie znamy parametrów z Twojego "wiaderka" :D ja od 2 lat używam preisa i nigdy (wg. testów i oka) nie było potrzeby dozowania czegokolwiek.

choć raz zdarzyło mi się "wiaderko" tak nasycone, że nie dość, że nie było zużycia to mg zaczęło wzrastać. zmieniłam więc na trzy m-ce na inną sól i potem powrót do preisa.

u mnie susytem podmiankowy się sprawdza... jak długo tak bedzie? nie wiem...

ale też i każdy zbiornik jest inny.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem, "ze obawiam sie", ze bez ballinga bedzie trudno utrzymac stabilne parametry przy tej ilosci wody (zwlasza, ze w planach SPS'y); uzywalem soli KENT, przy zasoleniu 1,024, temp 25 stp. parametry wzorcowe; zatem jesli kolega przy tak malo wymagajacej obsadzie ma problem z rozjezdzajacymi sie parametrami to co bedzie przy SPS'ach... nadal obstaje, ze balling zapewnia: stabilnosc parametrow, tanie rozwiazanie :D, ale kazdy ma swojej zdanie i je szanuje:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pooh :

... nadal obstaje, ze balling zapewnia: stabilnosc parametrow, tanie rozwiazanie :D, ale kazdy ma swojej zdanie i je szanuje:waving...

i ja się z Tobą zgadzam :D balling prawidłowo stosowany powinien zapewnić stabilne parametry... i sama w momencie, gdy mój "system podmiankowy" przestanie wystarczać, zamierzam właśnie lać roztwory :D więc tu mamy zgodę!.

a że zbiornik mam prawie identyczny objętościowo jak założyciel topicu, obsadę znacznie liczniejszą, więc na bazie własnych doświadczeń, stwierdziłam, że podmianki mogą (ale nie muszą) wystarczyć.

stąd moje pytanie o parametry solanki... jak wspominałam Kenta nigdy nie miałam, ale różne bywają "nasycenia" w różnych partiach.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pooh dzięki balling już zamówiony


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku też Mg i Ca poleciało mi w dół, lałem magnez i wapń na podstawie kalkulatora Bolesławskiego, poszło tego cała masa a efekty były marne. Gdy już prawie osiągnąłem jako taki poziom Ca lałem sam magnez, po jakimś czasie z niezrozumiałych przyczyn Ca zaczęło wzrastać, choć już nic nie lałem od dawna i teraz mam ponad 500 i za cholerę nie mogę się doczekać kiedy zejdzie do właściwego poziomu.

Kiedyś radzono mi by na początku nie przejmować się zbytnio parametrami i jechać tylko na podmiankach, teraz myślę że to mógłby być dobry sposób, lecz ja chciałem się pobawić w pompy dozujące, bo to tak fajnie wygląda, teraz stoją nie używane no i te poziomy które widzi się w tabelkach TOTMów :D

Z drugiej strony podmianą wywalasz bakterie, dostarczasz mikroelementów dla wszelkich glonów, wiec może rozsądny Balling nie będzie zły, ale moja rada to nie lej na siłę by doprowadzić do "wzorowych" poziomów tylko tak bardziej poniżej dolnej granicy i odczekaj z 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tomajk a co rozumiesz pod pojęciem rozsądny Balling


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli ilość podawanych preparatów, bo sam chciałem jak najszybciej "dorównać" do najlepszych i nie mogę powiedzieć, czy teraz powodem tego nie jest potworna plaga dino.

Więc od siebie jeśli mogę ci doradzić, to lej po połowie, albo jeszcze mniej, bo po pewnym czasie MOŻE wszystko samo pójść w górę. Być może brak na początkach Mg jest spowodowany wyjałowieniem skały, czy piasku, później jak się nasyci zaczyna oddawać i dlatego mogą być problemy. Nie powiem, że z tej mojej gorliwości to jakieś wielkie kłopoty są, bo nie ma, ale pierońskie dino jest wystarczającym powodem do wkurr. wienja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno będę lał powolutku zresztą od począdku staram się z niczym nie przyspieszać.Dzięki


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.