Skocz do zawartości
akwarysta97

Namówienie

Rekomendowane odpowiedzi

A ile litrów? Jak mieszkasz w okolicach Poznania to chętnie Ci pomogę:D


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz możesz odpieniacz własnej roboty zrobić albo zamieścić wątek na forum, że takowy potrzebujesz wielu majsterkowiczów z forum chętnie Ci taki(tak myśle) np. http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&f=1140 prześle za koszty przesyłki i dozgonną wdzięczność połączoną ze szrokim i głośnym chwaleniem ich imienia oraz ich zdolności majsterkowniczych(manualnych) wszem i wobec :D. albo używany odpieniek z allegro na kostke lipową i napowietrzacz(jakieś 80zł)

Natomiast jak niemożesz mieć pienidła to pozostają częstsze podmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie ma się takigo odpieniacza to co ile mniejwięcej trzeba robić podmianki ?


60 itrów słonej wody już się robi...kompletacja sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez odpieniacza to co tydzień


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten ps 300 i miniflotor wygładają tak samo albo mi sie zdaje...


60 itrów słonej wody już się robi...kompletacja sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item708731167_aquael_skimmer_ps_300_odpieniacz_bialek_fv.html

http://www.allegro.pl/item712073881_odpieniacz_aqua_medic_miniflotor_wawa_jak_nowy.html

wyglądają tak samo ale wiecej osób używa miniflotor`a niewiem dlaczego trzebaby się użytkowników spytać bo ja przyjemności niemiałem z żadnym z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja raczej kupię ps 300 bo jest tańszy.I mam jedno pytanie,kiedy robi się podmianke wodey w akwarium to starą wodę się wylewa a nową wodę trzeba posolić czy wlać słodką ???


60 itrów słonej wody już się robi...kompletacja sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie wszystko w małym palcu:clowning


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur160 :

No faktycznie wszystko w małym palcu:clowning

Co w tym śmiesznego ??? Może byś mi powiedział zamiast sie wysmiewać :D(


60 itrów słonej wody już się robi...kompletacja sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi tu nowym Adim Zet zajeżdża :-D

ale w sumie już dawno zapomniałem, jak to jest mieć 12 lat :-), może tak już mają dwunastolatkowie? :-)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest tak oczywiste ze trudno o glupsze pytanie:) jeszcze może spytasz się czy solic cukrem czy solą:D


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak forumowicze odmłodnieli, jak ruszyli ochoczo do pisania :D

akwarysto97 faktycznie z tą wiedzą w małym palcu i soleniem słodkiej wody w akwarium to pojechałeś na całego. Zdarzają się ludzie którzy naprawdę teorię posiedli nawet w głowie nie tylko w palcu, mieli spore trudności przy założeniu i prowadzeniu morskiego akwarium. Chyba na miejscu twoich rodziców zastanowiłbym się nad tym akwarium.

Woda RODI ogrzana do co najmniej 22'C i posolona powinna co najmniej 24h być mieszana i dopiero można robić podmiankę. Wodę zlaną z akwarium możesz jak najbardziej spożytkować w kibelku.

Czytaj wątki które są "przyklejone" w dziale dla NOWICJUSZY tam jest prawie cała wiedza którą powinieneś posiąść w głowie, z palcem to sobie odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur, zapomiał wół jak cielęciem był? Jeśli nie chcesz koledze pomóc, lub nie możesz, to po prostu nie pisz nic ok? Zachowujesz się poniżej krytyki, jakiejkolwiek! A Ty drogi akwarysto97, jesteś na dobrej drodze do własnej solniczki, czyli masz duuużo zapału, spozytkuj go na czytanie forum, a bedzie Ci dużo łatwiej:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla ciebie radę akwarysta97, napisz skąd jesteś i ktoś cię może zaprosi do siebie i pokaże ci zbiornik na żywo. Nie ma to jak pomoce naukowe do wyjaśniania technicznych kwestii.

Ale przede wszystkim naprawdę poczytaj porady odnośnie zakładania zbiornika w dziale dla nowicjuszy. Tam masz odpowiedzi na te pytania, które zadajesz.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieniacza, to wygląda to nie tak różowo, ale też i nie całkiem czarno, na początku JEŚLI !!! kupisz skałę z funkcjonującego akwarium i piasek i wodę, to nie będzie miał odpieniacz zbyt dużo co odpieniać. Jeśli jednak wszystko będzie tak jak w "książce" pisze to odpieniacz jest niezbędny od samego startu, bo to właśnie na nim będzie się opierać filtracja, a jest co filtrować w nowym baniaku wież mi.

Ja mam małe 200L akwarium do testów i od 2 miesięcy jest w nim piasek, skała i woda z podmian z głównego akwarium. Nie mierzę żadnych parametrów, nie dolewam żadnych specyfików, żyje tam kilkanaście ukwiałów szklistych, jeden H. magnifica, cała masa jakiś większych lub mniejszych żyjątek, ślimaków, wieloszczetów itp.

Nie ma absolutnie żadnej filtracji, jedna pompa cyrkulacyjna wymusza obieg wody. Czyściutko, żadnych dino, cyjano, glonów itp. szyby również nie wymagają częstego czyszczenia. Ukwiał ma się dobrze, to wszystko co żyje karmię 2 razy w tygodniu kostką solowca. Ciekawe jak długo tak pociągnie, ale wygląda na to że można i tak. W takim przypadku inwestycja śmieszna, obsługa - ŻADNA koszt utrzymania to jedynie energia do pompki 10W i 2 świetlówki czyli 82W w szczycie.

Kolega seb dobrze zwrócił uwagę, że trzeba traktować z godnością wszystkich, nawet 12to latków, ale tak się złożyło, że wyskoczyłeś z tą wiedzą i solą, że nie dziwię się trochę reakcji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiecie człowiek uczy się na własnych błędach,i jak to ujął jeden forumowić "kto pyta nie błądzi" :D


60 itrów słonej wody już się robi...kompletacja sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarysta nikt nie broni Ci pytać wręcz zachęca, tyle że drwią troszkę koledzy z Twojej buńczuczności na temat wiedzy w palcu, kiedy widać że nie bardzo się orientujesz... I wiesz mi że brak wiedzy nie jest czymś złym, każdy kiedyś zaczynał, ale grunt to być szczerym :D


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony mintaj Zgadza się, ale po włożeniu żywej skały i jeśli potraktujemy ją jeszcze RO to na początku syf jest niemiłosierny i zanim owa skała zacznie nam pełnić rolę filtratora to odpieniacz ma co robić wyrzucając syf z rozkładających się organizmów które były w owej skale a nie przeżyły kuracji RO czy transportu choćby.

Dlatego napisałem wcześniej, że przy kupnie skały z działającego akwarium, piasku i wodzie z podmianek odpieniacz będzie potrzebny ale zdecydowanie później.

Wyrwałeś z kontekstu moją podpowiedź oj nie ładnie nie ładnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem skale czesciowo odgazowana, odpieniacz to midiflotor na 200L brutto. Co miesiac wymieniam kostke i wylewam z kubka okolo 0,5 do 1cm syfu a NO3 mam i tak kolo 1-2. Podmianki robie co 2 tygodnie okolo 10 prc wody. Przy malym zarybieniu i zywej skale nie potrzebny jest bardzo wydajny odpieniacz i domniewam ze przy czestszych podmiankach mozna i bez niego zyc.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W32darWin za malutko ten odpieniacz Ci wywala jak dla mnie...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.