Skocz do zawartości
SkoczekPL

Bałtyk - wędkowanie

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie, ciekawi mnie czy ktoś po za doglądaniem domowej solniczki łowi ryby w naszym polskim oceanie ?

Ja np ganiam dorsze od niedawna ( wędkuję od 20 lat z przerwami, ale było to wędkarstwo słodkowodne).

Dorsze ganiam z Władysławowa ........ może ktoś jeszcze ? :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dorsze od ładnych kilkunastu lat pływaliśmy z Łeby(z Sebem :D ) ,aż w końcu się znudziło :)Teraz od czasu do czasu ganiamy morskie okonie,no i obowiązkowo ,co roku belona...to jest dopiero frajda

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dorsze i okonie ale belony to piękna zabawa:). Łowiłem je będąc na Chorwacji. Aż niewiarygodne że taka nitka z tej ryby a taka silna. W jakim okresie i w jakich miejscach można się na nie przyczaić?


Etap 1: Chłonięcie wiedzy i wstępne przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wchodzi na tarło na początku maja i można ją łowić około trzech tygodni.

Najczęściej łowimy przy klifie orłowskim,z brzegu,na spining.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeśli ktos myślał że najbardziej sportową ryba spinningową jest okoń, to był w błędzie:strutin odprowadzania przynęty, pstrykania, ataków i holu belony nie da sie porównać z żadną inna rybą, przynajmniej ja waleczniejszych nie łowiłem :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy dobrze,że znów zdradzamy swoją miejscówkę?Póżniej będzie tak jak z tą na Wiśle :D :D :D


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb masz racje. Mi wędkarstwo się wcale nie podobało, ale będąc na Chorwacji z nudów obserwowałem jak facet łowił ryby trzymając żyłkę w ręku. Na haku miał kawałek omułki (przyklejone były do pomostu na którym stał). W końcu stwierdziłem że warto spróbować. Facet był bardzo życzliwy i widząc zaciekawienie pokazał mi jak to się robi. Po południu spróbowałem... Na moje nieszczęście na hak złapała się mała belona... Żyłka pocięła mi palce ale satysfakcja weszła głębiej niż ta żyłka. Później zacząłem łowić je z ojcem i wujkiem z pozostałości po wieżyczce patrolowej. Zdarzało się że już wyciągnięta z wody ryba urywała się (wieża ok 6m nad taflą wody). I tak się zaczęła ta przygoda... Pierwszy raz mieliśmy okazje te ryby złowić i po przyrządzeniu stwierdzam że jest to ryba tylko sportowa bo smaku nie ma i obgryźć też nie ma co:)


Etap 1: Chłonięcie wiedzy i wstępne przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z mojej strony nie grozi Wam konkurencja. Pytałem z czystej ciekawości i spodziewałem się, że możecie mieć obiekcję. Belony grillować nie próbowałem ale nie omieszkam tego zrobić przy najbliższej okazji.


Etap 1: Chłonięcie wiedzy i wstępne przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam objekcje, starczy dla wszystkich, a jeśli chodzi o belone z grila to to jedyna forma w której nadaje się ona do jedzenia i przyznać muszę że jest niezła, podobno smażone i później w ocet też są smaczne, ale nie próbowałem. Co do łowienia w morzu to polecam jeszcze spróbować czerwcowe nocki i flądrę we Władku z główki, no i zimową płoć w marinie w Łebie:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swego czasu miałem wielką przyjemność (nie pamiętam nabrzeża ale bodajże węglowe - dawno temu jak łowiłem było niedokończone) łowić śledzie na choinkę :D Też wielka frajda złapać kilka sztuk na raz - polecam :D


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tamtym tygodniu, śledź pięknie chodził w porcie we Władku i nawet młodzi adepci wędkarstwa ( dzieci po 10 lat ) jak i seniorzy łowili po kilka sztuk na raz. Super widok.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najciekawsza ryba, ktora mozna zlapac z brzegu jest troc - od litopada do kwietnia szansa na komplet, czyli dwie sztuki, jest duzo wieksza niz w rzekach. Inna sprawa jest, ze to ryba wymagajaca, i odpowiedniego ubioru, sprzetu i samozaparcia - czesto kilkudniowe wyprawy po kilka godzin w 2-3stopniowej wodzie po cycki nie przynosza upragionego efektu, ale przychodzi ten jeden jedyny dzien i na odcinku powiedzmy 200m plazy pada 7-8 sztuk. Pozdrawiam

890-troc1.jpg


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna ryba Szymonie, ale to już wędkarstwo wyczynowe :D


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam wyczynowe - ciezki spinning. Znajomi lowia trocie na muche, to jest naprawde wyzsza szkola jazdy. Przy spinningu liczy sie cierpliwosc i umiejetnosc zacisniecia zebow i lowienia dalej po kilku falach przelanych nad glowa przy temp wody 3 stopnie a powietrza 3-4.

Belona jest silna, potwierdzam, ale to co robi powiedzmy 4-5kg troc pamieta sie przez caly sezon - wyskoki na metr, jazda na ogonie, odjazdy spod nog na 50m przy dokreconym hamulcu - a samo branie.....JEB! i czlowiek krzyczy SIEEDZI:):D:) Piekna sprawa


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ola seniorita - a fotka? :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rodzinie nikt nie łowi:( powiedzcie, jak ktoś w życiu wędki nie trzymał w ręku, a chciałby wybrać się na otwarte morze połowić owe dorsze, odradzacie, czy jak?

Owe dorsze, nie ów dorsze :D

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję to zdjęcie jako ten załącznik, wysyłam i cuś nie pokazuje go :D


Mini-rafka 100 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard - z palcem w ......... spokojnie możesz płynąć. Jeden warunek - Neptun nie raz płata psikusy i najlepiej Aviomarin.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co tu chodzi z tymi zdjęciami. Prędzej na maila ci moge puścić.

A w tym roku zabrałem pierwszy raz brata na dorsze - jakby nie aviomarin byłoby z nim kiepsko


Mini-rafka 100 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Krzysiek, jak na polski bałtyk to :kapelusz


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia poszły na twojego maila

Są już trzy posty wyżej :D


Mini-rafka 100 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299070 boberroo :

byłem dumny jak paw !!!!!!!!

86 m głębokości

Wcale się nie dziwię z dumy, ale współczuję ręki jak to z 86 metrów ..... ała :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.