Skocz do zawartości
domat

Gdzie kupić czarne PCV okolice Jaworzna oraz jak przykleić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie gdzie kupię czarne spienione PCV najlepiej jak naj bliżej Jaworzna na śląsku.

Oraz jak je dobrze przytwierdzić od wewnątrz? czy silikon wytrzyma gdyż spotkałem się z opiniami że nie bardzo?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj przez przyjaciela Google, ja tak znalazłem firmę która się zajmuje reklamami zewnętrznymi itp itd.

A po co chcesz to wklejać wewnątrz? Po 1 nie wiadomo czy czegoś PCV do wody nie będzie oddawać, po 2 będzie Ci się za tym i tak syf zbierał. Szyba równie fajnie zarasta żyjątkami :D


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie oddawać, ale jeśli zależy ci na estetyce, to łatwiej będzie ci czyścić szybę niż PCV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja chciałem to wykonać w taki sposób że ładnie na dno dać pcv tył i komin od wewnątrz dokładnie to całe objechać silikonem i na całe boki tego pcv dać silikon aby tam syf nie wchodził pod to coś w taki sposób jak klejenia akwarium od wewnątrz patrząc tylko czy silikon będzie trzymał pcv bo spotkałem się z opiniami że nie koniecznie?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal się upieram i pytam po co wewnątrz to kleić? Zabierasz sobie przestrzeń w baniaku a i tak czy to szyba czy PCV zarośnie Ci algami wapiennymi i innym ustrojstwem :D


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki: nie polecam z akwarium robić nic, co nie jest w prosty sposób odwracalne :D


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jak fajnie zrobić tło i zamaskować komin oraz zrobić podstawkę pod ceramikę na dno? myślałem że spienione PCV będzie idealne


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tło zrób z PCV ale za akwa postaw poprostu. komin zamaskuj częściowo LR a reszta sama zarośnie algami a co do podstawki pod ceramikę to ja poprostu zanim namoczyłem ceramikę pod nóżki nakleiłem silikon akwarystyczny i mam gwarancję że zawsze się przesuwa wraz z ceramiką :D


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie komin mam rzeczywiście oklejony czarnym PCV, trochę obłożony skałą. Jako tło mam po protu przyklejony granatowy brystol, i wygląda OK, komin się całkiem dobrze maskuje. Nie oklejony niczym wyglądał dość obleśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a gdzie dostane takie czarne spienione PCV w okolicy Jaworzna Katowic Sosnowca Mysłowic?

Jeśli tak radzicie to dobrze, tylko które rozwiązanie by było lepsze?

1. Na tło dać tą folie samoprzylepną a komin okleić spienionym PCV tylko tutaj pytanie czy nie będzie jakiejś znacznej różnicy w wyglądzie PCV a tej foli samoprzylepnej

2. Na komin dać spienione pcv oraz na tło również od zewnątrz na przeźroczystym silikonie tylko czy to się będzie trzymać i nie będzie tego silikonu widać?

Które rozwiązanie lepsze?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o tło to ja bym ci polecał folie, na pewno przy foli bedzie to głębsza czerń niz pcv postawione za akwa (sam mam folie)

a komin okleił bym pcv ALE od srodka komina

znaczy tak zeby od strony zbiornika była szyba, bo wtedy łatwiej bedzie czyscic niz gdyby pcv było od zewnetrznej strony komina... oczywiscie musiał bys to pcv dokładnie dookoła uszczelnic zeby pomiedzy szybe a pcv nie dostała sie woda


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak zrobię jadę właśnie do castoramy do Katowic mam nadzieję że dostane czarne PCV.....


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie pomalowałem tył akwa farba acrylowa i jest ok


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety, nie dostałem spienionego PCV, nie wiecie gdzie by go kupić? potrzebuję tylko mały kawałek na zamaskowanie komina, całą resztę zakupiłem w castoramie mieli metrix zamiast nibco ale to to samo, przeloty mam nibco a reszta metrix. Naj bardziej zdziwiła mnie cena zaworu do spływu 20zł!!


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.