Skocz do zawartości
baz

Chemiclean Na CyjanoBakterie

Rekomendowane odpowiedzi

dzis w poludnie mija 48 godz od podania ( dalem 2 lyzeczki na akwa 80x35x40 - odliczylem 18kg piasku, ok8 skały i to ze akwa jest profilowane) wczoraj wieczorem wielkich rewelacji nie widac cyjano jest nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony dorzucę małą informację, że u mnie w 220L zauważyłem gwałtowne schowanie się czerwonego cyjano ze skał, korali i piasku zaraz po wyłączeniu świetlówki AM T5 14K. Pozostały włączone tylko aktyniki super niebieskie. Przy nich to badziewie widocznie "źle się czuje". Co ciekawe, dla T5 10K nie ma znaczenia czy jest włączona czy nie. Tylko to 14K jakoś stymuluje te cyjano...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem ten środek miesiąc temu, od tamtej pory miałem nie jedna podmianę, jakby liczyć pewnie juz te 575 litrów, wszystko żyje, nie ma cyjano.Jedyną wadą jest to ze po takiej podmianie dalej ine moge poradzić sobie z odpieniaczem, ktory pieni sie jak nie wiem co i regulacja nie pomoga. wylatuje tylko czysciutka woda do kubelka:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem to cudo w piątek troche pomogło więc w niedziele powtórzyłem operację bez podmianki. Dziś jest lepiej, paskudztwo w większości zeszło zmieniając się w szare grudki. Jednak nie wszędzie i dlatego nie jestem zadowolony do końca. Czy może to być wina odpieniacza? Był odkrecony na full wywalił może z kubek a później produkował normalną piane gęstą, można powiedzieć, że wstał do normalnej pracy po ponad godzinie. Czy ten środek można podać jeszcze raz czy odczekać miesiąc tak jak podaje instrukcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze pamietam, ale przecież w instrukcji było wyraźnie napisane, że podczas kuracji odpieniacz ma byc wyłączony

poza tym miedzy kolejnymi dawkami trzeba robic podmiane ok 30%

sam sie prosisz o kłopoty


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie chce być nie miły ale niestety źle pamiętasz akwarum ma być bardzo natleniane a nic tak nie natlenia wody jak odpieniacz . Niektórzy wyłączają bo im przelewa i tylko dlatego. Chodziło mi o to że wiekszość pisała że odpieniacz wariował kilka dni u mnie uspokoił się po godzinie??

ort. pkt 8 REGULAMINU

p.s.

To poprosze jeszcze ocene na koniec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! W instrukcji jak byk jest napisane: TURN OFF PROTEIN SKIMMER, UV STERILIZER...! Poza tym, odpieniacz wywala cały Chemiclean, więc jaki sens jest jego używania? Co do natleniania to nic tak tego nie robi jak ruch wody! I podmiana 20, nie 30%. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Onironauti1 dobrze pamięta odpieniacz ma być wyłączony a napowietrzanie ma być przez tzw brzęczyk. A to instrukcja. Sposób użycia: jedna, załączona miarka na 38l. wody. Po 48 godzinach powtórzyć jeśli zajdzie taka potrzeba. Należy po każdym użyciu podmienić 20% wody ( po 48 godzinach). Aby utrzymać akwarium w czystości można powtarzać kurację co miesiąc. Zawartość wystarcza na 1140l.

Podczas kuracji należy wyłączyć odpieniacz, lampę UV i/lub ozonator, usunąć, jeśli jest stosowany węgiel aktywowany lub preparat Chemi-Pure do 24 godzin po kuracji. Podczas kuracji zalecane jest wzmożone natlenianie nawet dodatkowym napowietrzaczem.

Osobiście się ściśle do tego zastosowałem i użyłem tylko raz i wszystko zeszło już ponag 4 miesiące niema oznak cyjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA też z cyjano od 2 miesiecy walczę - pojawilo się znikąd.

Jak bylem 2 tyg. na urlopie to nikt sie akwa nie zajmował tzn. nic nie bylo dolewane to świństwo zeszło ze skały i było tylko na piachu i to tylko w jednym miejscu.

Wczoraj odessałem i zaciemniłem akwa - jest tylko nocne oświetlenie włączone bo ponoć nie wolno całkowicie wyłączać. Poczekam 3 dni i powoli zaczne świecić. Kiedys pomogło i mam nadzieję, że teraz też :-)

Acha co drugi dzien wlewam Coral Snow + Zeo Bak pomieszane razem przed podaniem - ponoć ma pomóc w zwalczeniu.

Mam tylko nadzieję, że wódka nie jest pożywieniem dla Cyjano bo podaję ją codziennie

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje o odpieniaczu dostałem kupując preparat w acroporze wiec chyba widzieli co mowią !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo ja tez kupowałem w acroporze i zupełnie inna instrukcję dostałem... może coś zle zrozumiałes?


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jak pisali poprzednicy. Odpieniacz musi być wyłączony podczas kuracji, tj. 48 h. Nie ma co się sprzeczać, widocznie dostałeś złą instrukcję, albo :)

pozdro

ps. odczekaj z dwa tygodnie i ponownie daj chemiclean jeśli cyjano nie zejdzie. Tylko wyłącz odpieniacz, a do akwa daj kostkę napowietrzająca, ja tak zrobiłem i po zielonym cyjano pozostały opowieści :)


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymałem w pudełku instrukcję pl w której jest informacja, że preparat można użyć po raz kolejny od razu po zakończeniu poprzedniej kuracji. Wersja en też to potwierdza, ale faktycznie na stronie importerta jest info o miesiącu.

Może nowa wersja wyszła - albo ktoś dodał coś od siebie przy poprzednim tłumaczeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w mojej instrukji jest : "Po 48 godzinach powtórzyć jeśli zajdzie taka potrzeba . ..."Aby utrzymać akwarium w czystości można powtarzać kurację co miesiąc ." Ja zostosowałem tylko raz i pomogło . Odpieniacz pracował ale zawór był całkiem otwarty i dzięki temu miałem napowietrzanie ,a do kubka nic nie wyrzucał.


akwa.240 l ,tylko miękie Sump 100 l, ośw .4 x54W + nocne, odpieniacz DIY, obieg 3000l ,cyr 2x6000 +1x3000 ,

start :04.11.2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracam do tematu bo nie do końca zrozumiałem.

w sklepie dostałem informacje że prepatrat bozbawia wodę tlenu i żeby mi niezeszła obsada mam zrobi inaczej niż jest napisane w instrukcji.

odpieniacz zostawic włączony, ale zdjąc kubek i pozwolic na przelewanie się wody.

a jeśli chodzi o dawkowanie... to policzyc akwa -minus- warstwa piasku i obiętośc skały??? doliczyc wodę która znajduje się w sumpie??


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, odpieniacz także całkiem otwórz lub zdejmij kubek.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie jestem po tej kuracji i odpieniek należy wyłączyć bo bedzie szalał, a po 48 h należy zrobić podmiankę 20% wody i w trakcie kuracji nalezy wyciągnąć wszystkie absorbenty a sumpa


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ci właśnie napisałem jak go ustawić aby tylko natleniał wodę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem. Jestem właśnie po większej podmiance przez porządki w sumpie. Mogę to odrazu zastosowac i podmienic kolejne 20% po 48 godzinach czy poczekac i zgrac to z następną podmianką?


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgraj to z nastepna podmianka bo przy większych podmianach zrestartujesz zbiornik.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Purigen dales juz do obiegu?

Bo moze on pomoze zbic NO3 i sinice odejda bez stosowania Chemicleanu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to było takie proste tzn. wysokie NO3 = wysyp sinic to ludzie dawno zapomnieliby jak cyjano wyglądają, także powodów może być 1000, a jeszcze chyba nie urodził się taki je poprawnie zdjagnozował.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak woda będzie za brudna i za czysta to sinice będą atakować.

U mnie Purigen znacznie zredukowal ilosc Sinic w akwarium,no3 mialem 20 i sinice zaczely mocno porastac skale.

W tej chwili mam no3 2,5mg/l i sinice zanikaja.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

purigen miałem w obiegu 250 ale jak zobaczyłem w jakim jest stanie to go wywaliłem mam już nowy 100, jeszcze nie używałem, będę czekał na zakończenie kuracji... będe wymieniał teraz co dwa miesiące.:waving No3 mam 3,5 po4 051 wcioraj mierzyłem na dużej Hannce.:cursin

wymieniłem świetlówki, filtry w osmozie i Di i zobaczymy jak będzie.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fosforany masakrycznie wysokie,masz cos na pozbycie sie PO4?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.