Skocz do zawartości
baz

Chemiclean Na CyjanoBakterie

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie go wyłączyłem bo sie nie dało inaczej :/

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co ma chodzić skoro nie bedzie pienic?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby delikatnie mu odkręcać powietrze,żeby nie wariował od razu...Jarek ci dobrze radzi.Początek na sucho i delikatnie odkręcaj np.co 2h,aż zobaczysz że piana nie przelewa przez odpieniacz.Ja swój AP600 regulowałem 4h


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piszą koledzy. Odpieniacz musi swoje wypienić. Zdław go, ustaw wyżej, na maxa na sucho. Mi z 80l wody w akwa wypienił ze 3l i mu przeszlo.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmuję kubek i woda się przelewa.Po ok 20 godzinach ustawiam odpieniacz na min czyli piana przy wlocie do kubka. Systematycznie poziom piany podnoszę i nie mam żadnych problemów z przelewaniem i zasoleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z biopalets ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś zauważył zależność cyjano a oświetlenie? Miałem dwa ogniska cyjano nic groźnego tuż pod powierzchnią wody pod wzmocnienieniem. Zbierałem przy czyszczeniu i nic sie nie działo. Dopiero po zmianie oświetlenia na mocniejsze zaczeły rosnąć korale ale przy okazji cyjano. Jesli chodzi o czystość wody to mam w normie jedyne co zmienilem to oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat przygasł.

nie wytrzymałem , z braku czasu na walkę zastosowałem chemiclean. 48h i jest czysto na,czas kuracji zdjęty kubek i tylko napowietrzanie .Po 48h zdławiłem wlot wody odpieniczu, powietrze na max.i powolutku się unormował .To co wywaliło do kubka szło do ścieku przy okazji była podmianka.w wątku koledzy wypowiadali się że na cyjano ma wpływ NO3 i Po4 ale ja miałem w normie !!! miałem wyższe i nie miałem tego dziadostwa .Jak napisałem wcześniej zmieniłem światło na mocniejsze i się zaczęło:(

Stosowałem przez długi czas CyjanoClean ale to lichota, może troszkę zmalała plaga jednak zaraz wracała .Generalnie nie polecam szkoda kasy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zastosowałem w nowym zbiorniku już chyba trzeci lub czwarty raz i też doszukiwałem się powodów.Były dwie zmiany,które mogły spowodować powrót u mnie jedna to zmiana oświetlenia a druga to powrót do AF i tu jest właśnie zależność,że wtedy miałem cyjano kiedy używałem właśnie AF.Myślałem dlaczego tak właśnie jest i wymyśliłem,że to nie same produkty AF to spowodowały a zejście dzięki nim do niskich poziomów NO3 i PO4 bo znów u mnie tylko wtedy cyjano się chyba pojawiało kiedy te wartości zeszły do prawie zerowych.To tylko moja teoria,w każdym razie zastosowałem chemicleana i po kłopocie.

Wczoraj wieczorem miałem koniec kuracji więc podłączyłem kubek do kanalizacji,założyłem na wężyk powietrza odpieniacza zawór z regulacją i włączyłem pienidło,tak się woda odpieniała przez trzy godziny aż było widać,że pienienie opada więc zdjąłem zawór ograniczający powietrze,poczekałem jeszcze z trzydzieści minut i podmianka 110 litrów.Po podmianie odpieniacz praktycznie już mi nie przelewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , zastanawiam sie od dłuższego czasu nad zastosowaniem chemicleana , cos mnie powstrzymuje ale jak patrzę na to cyjano to mnie krew zalewa .Stad pytanie , czy ktoś stosował z tridacna i gabkami twardymi w baniaku ? I co z biopeletkami ? Ponoć na resztę życia nie miało negatywnego wpływu z tego co czytam.

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cos innego na cyjano, jak wroce zvwycieczki to napisze lub zapytajcie Prezesa :) Grzes jak jestes to napisz ;-)

Juz mam

Colombo Mycosidol

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez agus25 (wyświetl historię edycji)

Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawa alternatywa , poki co mam juz chemicleana i ciekaw jestem jak juz pisałem co z gąbkami i Tridacną .

Colombo Mycosidol- jak ktoś to zapoda to proszę o opinie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tridacny,spsy,gąbki-wszystko przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zastosowalem chemiclean w miejszym akwarium 120l bo bylem juz zmuszony inne sposoby nic pomogly , po 2 dobach zniklo cyjano woda krysztal ale jak kazdy pisze problem z odpieniaczem ze pieni strasznie , ja mam odpieniacz http://erybka.pl/product-pol-7755-Blau-Scuma-0635.html wewnetrzny czy ja mam go stłumic zeby piane wywalal mi na sucho wtedy on mi nie przelewa sie i widze ze piana idzie po malu do kubka ale i tak wywala duzo bąbli do akwarium .czy ustawic na mokro ? Lub czekac i samo sie po kilku dniach na ustawionej pianie na sucho unormu je ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobiłeś zalecaną podmianę po kuracji to ustaw odpieniacz tak by pracował normalnie a bąbelki z czasem same znikną.Ja po kuracji ustawiałem na mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobiłeś zalecaną podmianę po kuracji to ustaw odpieniacz tak by pracował normalnie a bąbelki z czasem same znikną.Ja po kuracji ustawiałem na mokro.

wszystko zrobilem jak napisane i czytajac na forum jaj ustawie na mokro to przelewa mi ostro i nie moge zostawic tak bo praca jedni pisza ze na sucho i umnie piana idzie do kubka ok to czekam jak sie unormuje bo wywala ostro bable :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykrec zawór powietrza. Moj odpieniacz potrzebował 3 dni żeby po 20% podmiane po chemicleanie dojść do siebie, przelewal, wiec obnizylam poziom wody w korpusie i przykrecilam doplyw powietrza.

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykrec zawór powietrza. Moj odpieniacz potrzebował 3 dni żeby po 20% podmiane po chemicleanie dojść do siebie, przelewal, wiec obnizylam poziom wody w korpusie i przykrecilam doplyw powietrza.

Tak zrobilem i go unioslem zobaczymy jak wruce do domu co sie dzeje pozatym czy nie zaszkodzi zrobic podmiane wody po kilku dniach bo 20% to i tak chemia nadal w akwarium jest dopuki odpieniacz go nie wywali.

...mobilnie

Przykrec zawór powietrza. Moj odpieniacz potrzebował 3 dni żeby po 20% podmiane po chemicleanie dojść do siebie, przelewal, wiec obnizylam poziom wody w korpusie i przykrecilam doplyw powietrza.

Tak zrobilem i go unioslem zobaczymy jak wruce do domu co sie dzeje pozatym czy nie zaszkodzi zrobic podmiane wody po kilku dniach bo 20% to i tak chemia nadal w akwarium jest dopuki odpieniacz go nie wywali.

...mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem nie robiłam, po 20% następna podmiana po tygodniu.

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem nie robiłam, po 20% następna podmiana po tygodniu.

Pytam bo ten odpieniacz co mam szalu nie robi :) tak to i ja co tydzien podmieniam wode tylko teraz po tym zeby w odstepie 3-4 dni zrobic jeszcze raz podmiane

...mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie, na opakowaniu napisane jest zeby raz w miesiącu zapodac proszek, bez względu na to czy jest cyano czy nie, czy ktos zastosowal sie do etykiety i zapodaje raz w miesiacu, jakies efekty, roznice etc?


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal nie moge poradzic sobie z bablami w akwarium regulacja wysokosci i doplywu powietrza sa takie ze na minimum nie pieni jak zwieksze przelewa a dzis jest 3 dzien dzis zrobie podmiane wieksza i wylacze odpieniacz i bede wlewal wode przez niego bo dosyc mam tych bąbli wieczne natlenianie zamiast syf wywalac to spowrotem do akwa wpada to .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.