Skocz do zawartości
bibik

nitrareduktor

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko do osób użytkujacyh nitrareduktor.przy jakim Mv znikaja wam NO2 i NO3 ,? mi udaje sie je zlikwidowac na wyjściu z reduktora dopiero przy Mv -450 [w instrukcji piszą ze min MV to - 300] ale przy -300 mam ciągle n02 i n03 niestety przy minus -450 czuć już niewielki zapaszek zgniłych jaj[siarkowodór].zastanawiam sie czy ten siarkowodor zdąży sie utlenić czy nie?-wypływ z nitraredutora mam przy ozonatorze tak wiec woda z reduktora jest silnie utleniana. próbowałem obniżać mv ale przy -150 do -400 to istna maszyna do produkcji no2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslałem czy dla bez pieceństaw nie dac wypłuwu wody przez HYDROCARBONAT wiem ze reaguje on z kwasem siarkowy nie pamietam czy z H2s też hm

chyba tak bo CaCO3 = CaO + CO2 CaO + H2S = CaS + H2O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem czy do takiej reakcji nie porzeba jakiegos katalizatora lub wysokiej temp albo cisnienia znalażłem na wikipedi ale nie wiem kto to pisal tzn czy jest wiarygodny

"Siarkowodór (zapach zgniłych jaj) w kapiącej wodzie może wystąpić w początkowym okresie uruchamiania filtru. Po wzroście przepływu powinien zaniknąć.

Przyczyną długotrwałego występowania mogą być:

1. dostanie się do filtru stałych zanieczyszczeń organicznych

2. zbyt wolny przepływ

3. zbyt obfite dokarmianie filtra.

Przeważnie siarkowodorowi towarzyszy potencjał redox poniżej -300 mV

Ilość siarkowodoru jest niewielka i nie zaszkodzi dojrzałemu akwarium ale po dojrzeniu filtru nie powinien występować"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzywam nitratreduktora , w mojej ocenie pierwszą sprawą jaką powinieneś zrobić to ponowna kalibracja elektrody , druga sprawa to jak długo masz podłączony ten reduktor ? Czym dokarmiasz bakterie ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do reakcji to nie zajdzie ona z prostego powodu. Żeby zaszła taka reakcja substratem musi być słabszy kwas od tego który chcemy wyprodukować. Oba kwasy są słabe, ale niestety kwas węglowy jest na twoje nieszczęście nieco słabszy od siarkowodorowego.


Etap 1: Chłonięcie wiedzy i wstępne przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam oryginalny miernik mv aquamedica i w nim niema chyba opcji kalibracji-ale nie chodzi o wartość bezwzględna- bo rzeczywiscie mozna poznac po zapachu wody ze no2- znika dopiero gdy pojawia się zapaszek siarkowodoru-wiec raczej wartości pokazane przez kontroler sa prawdziwe odchylenie +- 10 % nie ma znaczenia-dokarmiam denimarem i denibellami-jednak żeby utrzymac zlecany przepływ 2 litry na godzinę dawka pożywki musi być wielokrotnie większa niz podaje aquamedic-jeśli daje mniej zarcaz masowo produkuje no2-,reaktor działa od miesiąca -przejdę chyba na laktozę bo inaczej wydam majątek na denimar[reaktor nr1000]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie ze szkoły kojarzyło co do tej reakcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal jaki masz reduktor ile kropli na minute masz przeplyw?ile dajesz pozywki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bibik , nitratreductor mam AM , wszystkim steruje u mnie IKS , pompa ma przepływ 2,6 litra na godzinę i w zasadzie chodzi teraz 24 godziny na dobę , musiałem się trochę nagimnastykować zanim doszedłem do ustawienia odpowiedniej ilości pożywki dla bakterii. Pamiętaj , że nitra dobrze pracuje dopiero po 8-10 tygodniach , do tego czasu musisz się liczyć z tym , że no3 bedzie z niego wychodziło , to normalne , musi się namnożyć dużo bakterii żeby usuwały no3.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem tylko niestety wychodzi tez no2 i to juz jest mniej pocieszajace-tez mysle`ze jeszcze nie dojrzal-ile dajesz pozywki na dobe?przeszedles juz na laktozę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bibik :

uzywam oryginalny miernik mv aquamedica i w nim niema chyba opcji kalibracji-ale nie chodzi o wartość bezwzględna- bo rzeczywiscie mozna poznac po zapachu wody ze no2- znika dopiero gdy pojawia się zapaszek siarkowodoru-wiec raczej wartości pokazane przez kontroler sa prawdziwe odchylenie +- 10 % nie ma znaczenia-dokarmiam denimarem i denibellami-jednak żeby utrzymac zlecany przepływ 2 litry na godzinę dawka pożywki musi być wielokrotnie większa niz podaje aquamedic-jeśli daje mniej zarcaz masowo produkuje no2-,reaktor działa od miesiąca -przejdę chyba na laktozę bo inaczej wydam majątek na denimar[reaktor nr1000]

Co do kalibracji sądzę ,ze musi być , ale tego sprzetu nie mam więc nie będę się wymądrzał :) , co do dokarmiania bakterii , w zasadzie próbowałem laktozy i miksu wódka ocet glukoza. W mojej ocenie zdecydowanie lepsza jest wódka , dłużej żywią się nią bakterie.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bibik, nie pisz postów jeden pod drugim, używaj opcji "edytuj"!

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie skonczy denimar przejde w taki razie na wódkę-bo inaczej zbankrutuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.proces dojrzewania i docierania reduktora zakończony ,no3 spadło z 50 do 5mg,niestety przy takiej liczbie pokolcy jak u mnie zeovith nie dał rady-dopiero reduktor się z tym uporał.na pożywkę wybrałem jednak laktozę podawaną pompką perystaltyczną,niestety reduktor aquamedica wymaga pewnych niewielkich modyfikacji i poprawek[pompka lubi sie zapychac konglomeratem bakterii]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.