Skocz do zawartości
fal

Co to jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakieś dziadostwo opanowało mój zbiornik , być może rozpoznacie to , dodam , że korale padają mi jeden po drugim , w zasadzie euphylie poszły do krainy wiecznych morszczakow , twarde w zasadzie wszystkie pozegnały się z moim zbiornikiem , miekasy się trzymają i to nieźle , parametry są ok.

Oto obiekt blizej niezidentyfikowany wielkość okolo 1mm

3092-robal.jpg

3092-robal1.jpg

Czy to moze być przyczyną padania korali ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że jest to szkodnik , jak z tym walczyć , czym wytepić ? Korale twarde zawineły mi się wszystkie.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu miałem plage wirków bo zaniedbałem akwa ,wpuściłem mandaryna i po kłopocie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

U mnie też miałem plagę wirków tych samych co na Twoim zdjęciu...to jest ten większy gatunek...bo mam jeszcze mniejsze o ostrym,strzałkowatym zakończeniu i smuklejszym ciele...

Ale do brzegu...zakupiłem Pseudocheilinus Hexatenia i powoli zaczęły znikac...oczywiście wspomagałem ją odsysając od czasu do czasu jakieś większe zgrupowania...

Pływa już ok.2 miesięcy i zostały pojedyncze sztuki w trudno dostępnych miejscach...

Ślimaka nie polecam,chyba że ktoś nie ma pomp cyrkulacyjnych w środku baniaka...Chelidonura varians pochodził ze dwa dni i upodobał sobie pompę cyrkulacyjną,którą zabezpieczyłem wcześniej nasuwaną gąbką...wchodził sobie po szybie , w pobliżu pompy puszczał się i ruchem wirowym trafiał w strumień wody ,ale częściej przysysał się do gąbki...

Ostatnie dni dużo "spał" żeby w końcu zniknąc pod skałką...to było tydzień temu...dodam że skałki u mnie leżą pojedynczo i nie ma możliwości aby się ukrył...

To tyle jeśli chodzi o wirki...

Ps:jakby jednak zmartwychwstał to dam znac...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirki wirkami ale Trzeba wziąć pod uwagę,ze czasem plagi pojawiają się z powodu pogorszenia warunków w akwa, więc sprawdź parametry


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.