Skocz do zawartości
KIDULT

chora acropora?

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze, bede wdzieczny bardzo jesli ktos doradzi co to jest za awaria korala i czy ten kudlaty na zdjeciu cos moze wiedziec na ten temat? Taki stan jest od 3-4 dni i sie nie poglebia.

Dzieki serdeczne:)

e6124d3835c4099cm.jpg

6abd69e4f9681af7m.jpg

Klikajcie i powiekszajcie.

PS. czy moglo to bys spowodowane plywajacym kawalkiem euphylli glabrescens, ktora to nowa mi sie ostatnio nie przyjela do baniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ewidentnie wina warunków wody .Ten krabik nie ma nic z tym wspólnego , ale na porcelanke nie wyglada więc bym go sie pozbył , póki masz go na oku.

Co do korala to sprawdx parametry a w szczególnosci zasolenie i Ca czy nie jest za wysokie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem.... niedawno mialem problem z takimi wlasnie kudłaczami i objawy byly identyczne: ubytek tkanki i to zawsze w najblizszym otoczeniu takiego kudlacza. Zaczelo sie dokladnie wtedy kiedy go wpuscilem (w swojej naiwnosci myslac ze kazdy krab koralowy jest pozyteczny) i ustapilo kiedy sie go pozbylem. Tak wiec wychodze z zalozenia, ze przyczyna tego ubytku tkanki byl ten wlasnie krab. Oczywiscie, niewykluczone jest ze w przypadku kolegi KIDULT ubytek ten jest jednak spowodowany nieoptymalnymi warunkami czy tez parametrami wody, tak wiec rada Andrzeja jest jak najbardziej na miejscu. Jak zwykle zresztą :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dopilnowalem kh i wapnia ostatnio, kh spadlo do 6, a wapn do 360, zasolenie caly czas takie samo 1,024sg - to moze byc przyczyna?

Andrzeju, pisales ze seriatopory hystrix slabe na zawartosc metali, czy mozliwe jest ze 2 zardzewiale igly lekarskie zanieczyscily wode na tyle ze mi te hystrixy polecialy co pokazywalem?

krab dopiero dzis wlazl tak wysoko, wczesniej widzialem go caly czas na samym dole tej acropory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjalem kraba wczoraj wieczorem, dzis koral sie juz nie stresuje, zobaczymy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koral stresowal sie bez kraba, podejrzewalem ze to moze byc poparzenie od swiatla, bo ta acra stala 15cm pod swietlowkami led, zdjalem ja na podloge, moze to pomoze. woda: kh 9, ca 420, sg 1,024 ,

jak sadzicie, trafna diagnoza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli koral traci tkankę na tipach to przyczyn moze byc kilka i trzeba znaleść tę właściwą.

Najczęsciej jest to zbyt wysokie lub niskie zasolenie , ale również zbyt wysokie Ca , gwałtowny spadek PO4 , zbyt wysoki Potas lub zbyt przezroczysta woda po oczyszczeniu za pomocą węgla lub innych polepszaczy i wtedy korale są palone światlem.

Jesli znasz parametry wody , to przeanalizuj co dodajesz i wszystko się wyjaśni.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęsciej jest to zbyt wysokie lub niskie zasolenie - caly czas takie samo 1,024 SG

ale również zbyt wysokie Ca - podbilem ostatnio z 380 na 420 i kH z 5 na 9 w ciagu tygodnia

gwałtowny spadek PO4 - nie mam hanny, ale wreszcie uporalem sie z azotanami, mam juz niewykrywalne (a bylo 20mg i dolabella sie rozkladala gdzies w skalach), a spaghetti powiekszylo swoja objetosc lekka reka 20 razy w ciagu 2 miesiecy, dziala pochlaniacz JBL na fosforany, ale to juz 2 miesiac, wiec do wymiany jest.

zbyt wysoki Potas - nic nie dozuje poza ballingiem

zbyt przezroczysta woda po oczyszczeniu za pomocą węgla lub innych polepszaczy i wtedy korale są palone światlem - zadnych polepszaczy

Jesli znasz parametry wody , to przeanalizuj co dodajesz i wszystko się wyjaśni - moze to byc KZ amino acid lub coral vitalizer lub TM zootan?

pozdrawiam

dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acropora nie traci juz tkanki, po przestawieniu 20cm nizej w akwaium, ale dziwna rzecz sie dzieje.

gdy karmie rybki (artemia, lasonogi, cyclop mrozony) lub korale (TM zootan) to ta wlasnie zolta acropora sie stresuje i na tipach pojawiaja sie biale smugi sluzu. mam oprocz niej 16 innych acropor i zadna inna tak nie reaguje. i jestem pewien ze to od jedzenia, bo reakcja jest blyskawiczna oraz usepuje okolo 1-2 godzin po karmieniu. co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.