Skocz do zawartości
Morski Słoń

problemy z heteractis magnifica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Bardzo wytrzymały ukwiał jednak jest bliski zejścia. Nie pompuje się od jakiegoś czasu tak jak powinien. Około 20% polipów ma zwiędłych codziennie inne. Zbiegło się to z rutynowym dodaniem bakterii DENITROL do baniaka. Natychmiast zareagował heteractis i cladiella. Cladiella doszła do siebie po 2 tygodniach i jest normalnie napompowana natomiast heteractis nadal walczy. Podmieniłem wodę 3 krotnie po 20% i wygląda jakby wracał do siebie ale to się jeszcze okaże.

Możektoś miał podobne problemy z Denitrolem albo z innymi bakteriami?

Bardzo proszę o info bo to dla mnie coś nowego...

Chemia jest ustawiona kompletnym Ballingiem i można powiedzieć że jest książkowa. Żadnych NOx ani NH3, fosforany w normie.

Wielkie dzięki


Akwarium od 20 lat, morskie od roku. Baniak 250l. Odpieniacz octopus, filtracja 4300l/h, chłodnica, 2x HQI 70W 2x swietlówki aktyniczne, Balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymasz ukwiala w slodkiej wodzie ze lejesz denitrol? do morskiego to tylko biodigest, cycle i microbe-lift nite out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak cenna uwaga:)

"Specjalista" stwierdził że denitrol ma jakieś bakterie super dla solniczki!

I wygląda na to że rzeczywiście jest super ale dla sprzedawcy bo wygląda na to że będę musiał kupić nowego ukwiała.

Kupię u innego sprzedawcy.

Jak myślisz mój ukwiał ma jakieś szanse czy to już koniec?

Dzięki wielkie.


Akwarium od 20 lat, morskie od roku. Baniak 250l. Odpieniacz octopus, filtracja 4300l/h, chłodnica, 2x HQI 70W 2x swietlówki aktyniczne, Balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw go w miejscu o dosc dobrej cyrkulacji, zapodaj troche wegla i czekaj. Przydaloby sie tez zdjecie. Jak dlugo dozowales te bakterie zanim ukwial zachorowal? Z tym NO3 to ostroznie bo troche go ukwial jednak potrzebuje. Czy karmiles ukwiala, jak czesto i czym? Obejrzyj czy nie jest czasem uszkodzony mechanicznie. Jakie jeszcze korale trzymasz w akwarium i czy ostatnio dolozyles jakies nowe? Czy masz duze kraby pustelniki lub jakies krewetki?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heteractis siedzi w dość dobrej cyrkulacji. Węgiel wymieniony na nowy i też pracuje.

Bakterie zostały wsadzone tylko raz i od razu coś mi się nie spodobało. Heteractis się zwinął i tak samo skurczya się cladiella. Pozostałe korale czyli xenia i zoanthus nie zareagowały wcale. Czują się świetnie.

Ukwiała oglądałem pod kątem uszkodzenia i nie znalazłem żadnych śladów uszkodzeń od krabów czy krewetek. Przed krewetkami chronią go dość skutecznie ocelarisy. Mam dwa małe pustelniki i dwie dość duże krewetki. Szkarłatną i Lysmata amboinensis.

A to mój heteractis. Teraz i tak wygląda super w porównaniu do widoku sprzed tygodnia.

Przed akcją z bakteriami były wpuszczone dwa SPSy. Acropora humilis i Euphylia Ancora. Obydwa czują się świetnie.

Karmienie ukwiałow mam dwa razy w tygodniu. Artemią i sproszkowaną suszoną krewetką. Korale raz w tygodniu coral energizerem.

Wielkie dzięki i pozdrowienia


Akwarium od 20 lat, morskie od roku. Baniak 250l. Odpieniacz octopus, filtracja 4300l/h, chłodnica, 2x HQI 70W 2x swietlówki aktyniczne, Balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.