Skocz do zawartości
jakus

hydraulika z marketów budowlanych...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

O ile rozumiem jak połączyć rurki, zawory itd. hydrauliki kupowanej w marketach budowlanych, o tyle nie bardzo wiem jak rozwiązaliście przeloty przez szkło (chyba że zastosowaliście inną metodę niż przelot).

Hydraulika do akwarystyki jest tak rozwiązana że przeloty są szczelne natomiast te śrubunki, które ja widziałem w marketach jakoś mnie nie przekonują. Podpowiedzcie jak rozwiązaliście ten problem.

Pozdrawiam

Jakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem takie śrubunki, oczywiście troche je przerobiłem a końcówki na węże dałem swoje

221-srubunki.jpg

221-tyl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy uszczelniałeś to dodatkowo jakimś silikonem czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zewnątrz dałem uszczelke a od środka silikon i mocno całość skręciłem

Nic nie cieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałeś złączki PE a w akwarystyce stosuje się PCV dlatego masz kłopot.

Lecz nic prostszego jak dalej ciągnąć na systemie PE, rury są elastyczne w miarę, można je też formować suszarką do włosów, czyli podgrzać i wygiąć ile potrzeba.

Jeśli zajdzie potrzeba łączenia, to zrób to na gwintach, nie żałuj teflonu "GAZOWEGO"(żółte opakowanie) czyli ten grubszy i masz problem z głowy. Zaletą jest możliwość modyfikacji, a wadą -cena, bo wyższa niż na PVC, no i kolanka czy inne złączki są jednak spore, chyba że kupisz wciskane na gorąco, to wtedy hameryka, ja sam zaczynam żałować że nie robiłem instalacji na PE bo jest dużo wygodniejsza w montażu, tańsza i jest możliwość dowolnej przeróbki.

Złączki które użyłeś nie są PRZELOTAMI, ale można je uszczelnić pod nakrętką, jeśli szkiełko grubsze, to bez problemów wystarczy kupić ORING dopasowany do średnicy i trochę silikonu, jeśli cieńsze to powinieneś posiłkować się przekładkami, najlepiej plastykowymi. Tak poza wszystkim, to silikon jest dobry na wszystko, trochę cierpliwości i da się zrobić wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.