Skocz do zawartości
jackozaremba

[45l] nareszcie start

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie maleństwo wystartowało (30.08.2009).

- akwarium 45 litrów brutto (50x30x30)

- pompka cyrkulacyjna Hydor Koralia 2 2300l/h

- grzałka 75W

- oświetlenie 2 x 24 W T5 AquaMedic Reef White 10K i AquaMedic Reef Blue

- żywa skała około 6 kg Indonezja

- żywy piasek Nature Ocean - Bio Active Live Aragonite

4104-100_7968a.jpg

4104-100_7970a.jpg

4104-100_7976a.jpg

4104-100_7978a.jpg

4104-100_7979a.jpg

A taki oto koleżka siedział w skale. Ten akurat był martwy, ale w akwa zostały jeszcze dwa. Jeden takiej samej wielkości i jeden mniejszy. Mam nadzieję że nie będą niczemu szkodzić.

4104-100_7980a.jpg

A tak to wygląda po wsypaniu piasku ;)

4104-100_7982a.jpg


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane ;)


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny morszczak akwa wszystko ok tylko bym coś ze skałą ją jakoś inaczej ułożył ;] życze powodzenie i dużo cierpliości ;] ale warto ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian z tym ułożeniem skały mam starszny problem bo akwa małe a skały stosunkowo duże. Każdy kawałek ma ok 2 kg. Na zdjęciach niestety tego nie widać, ale kawałki po lewej i prawej mają świetne groty a takie ułożenie pozwala mi do nich zaglądać.

Jednak jestem otwarty na sugestie co do ułożenia.

Moze ktoś ma jakiś pomysł.


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinuj, przestawiaj, układaj, a znajdziesz takie ustawienie, które Ci się będzie najbardziej podobać

Życzę powodzenia

P.S.

wrzuć fotę jak się przejrzystość zwiększy ;)

Pozdrawiam

Tomek


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleko ustąpiło, więc zgodnie z życzeniem fotka ;)

4104-100_7985a.jpg

Powoli zaczyna ze skały wychodzić życie. Mam nadzieję że będzie go coraz więcej. Kraby niestety pochowane i wogóle już ich nie widzę


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 2

Ze skały powoli zaczyna wychodzić życie. Mam tylko nadzieję ze to dopiero początek ;) i jeszcze nie raz będę zaskoczony.

Przy okazji jeżeli mógłbym prosić o identyfikację byłbym bardzo wdzięczny.

4104-100_7999a.jpg

4104-100_8001a.jpg


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dolnej focie to chyba apitasia nie wiem czy ten gatunek co dałem linka ale... http://pl.reeflex.net/tiere/961_Aiptasia_diaphana.htm

To generalnie szkodnik ale na początku możesz zostawić [dla obserwacji] >> potem kupisz sobie rybkę albo krewetkę i po apitasi

Tylko uważaj żeby nie rozplemiła się za bardzo.

a na górze to chyba jakieś zoanthusy http://pl.reeflex.net/kategorie/61.html

te małe ośmiorniczki na szybach mogą być groźne. Są ponoć 2 gatunki. Jedne jedzą glon drugie koralowce. Jak będą chodzić po koralowcach to uśmiercaj a jak po szybach to zostaw.

akwa super

pozdr


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo kolega mnie wyprzedził...


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam.

Niestety zdjęcia nie są najlepszej jakości, stąd nie dokładnie widać. Co do pierwszego zdjęcia to tak przeczuwałem, że to zoa. Zastanawiam się jednak czy to różowe to także zoa. Żyje sobie na długiej nóżce. Dopiero dzisiaj się rozwinął w pełni. Na poczatku miał bardziej jaskrawy kolor jednak później zrobił się bledszy. W miarę możliwości postaram się zrobić lepszą fotkę.

Natomiast co do drugiego to szkoda że to szkodnik. Podoba mi się a do tego wyszedł już drugi w innym miejscu i widzę ze będą kolejne.

KONRADZIOR co masz na myśli mówiąc o ośmiorniczkach na szybie. Czy chodzi ci o apitasię czy dostrzegłeś na moich zdjęciach coś innego??


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a już się wystraszyłem ;)

Bardzo podobają mi się rozgwiazdy więc ta jest bezpieczna ;)

Na razie apitasia będzie jeszcze sobie spokojnie rosła zanim akwarium trochę nie dojrzeje. Jak widzicie ma dopiero całe 2 dni. Dopiero potem będę mógł wpuścić ekipę czyszczącą to pewnie zostanie zjedzona.

Na razie cieszy mnie to co wyłazi ze skały, choć nocą to lepiej nie patrzeć. Już widziałem jednego wieloszczeta, który tak na oko miał około 3-4 cm. Do tego krab który siedzi schowany w grocie pod skałą. Niestety przebywa w takim miejscu że go prawie nie widać i nie mogę mu zrobić fotki. Wielkościowo jest taki jak ten martwy na zdjęciu powyżej. Ma około 4 cm. Na razie siedzi sobie w tej grocie. Mam nadzieję że nie będzie później na nic polował ani nie urośnie do ogromnych rozmiarów.

Ze skały w nocy wysuwają się także jakieś dziwne robale, które wyglądem przypominają dżdżownicę. Mają około 1,5 cm długości i skubią wszystko dookoła, tak jakby to jadły. Postaram się zrobić im fotkę.


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego spokojnie, ja mam swoje 2 apitasie od półtora roku i nikomu nie szkodzą, jeżeli zacznie się mnożyć to polecam kwasek cytrynowy i po bólu.

Pozdr.


300 litrów sump 112 Ati 200 OR 3500 2xKoralia 4, Tunze 6060 50kg LR, 2x150 HQI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony sposób na Aiptasia sp.Robię papkę Ca(OH)2 + woda RO,wciągam ją do strzykawki i "zalewam"kilkoma kroplami szkodnika.Do 5 min jest rozpuszczony-polecam tą bezpieczną metodę!

Ja również posiadam rafkę 45l,chciałem zastosować 24W T5 lecz nie weszły mi pod obudowę,więc zadowoliłem się 2x8W T5 30cm+ 1x8W aktynika.

Życzę powodzenia:kapelusz


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lupek57 i promil dzięki za radę. Na razie będę je obserwował. Jak zaczną grandzić to pewnie dostaną po "oczach" kwaskiem albo innym paskudztwem ;)

promil co do oświetlenia t5 to faktrycznie jest nieco dłuższe od akwa, jednak częściowo zakrywają je oprawki bryzgoszczelne a reszta jest po odbłyśnikiem. Tak naprawde po pokoju świeci mi tylko jakiś 1 cm ale za bardzo mi nie przeszkadza. Jak masz już gotową obudowę to faktycznie jest problem. Ja dopiero bedę ją budował więc zrobię ją tak żeby wszystko zasłaniała ;)


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahah rzeczywiście myślalem o rozgwiazdach... a napisałem ośmiorniczki... dobre! Jutro tzn dziś mam egzamin z matmy i trochę o czym innym myslałem przy pisaniu posta. Matma niszczy albo raczej miszczy...

Apitasia jest spoko tylko jak sie rozplemi za bardzo to jest problem. W sulejowku jest sklep akwarystyczny z akwarium morskim. Obecny własciciiel nie zna się zupełnie na akwarystyce... Jakos rok temu kupił sklep razem z tym akwarium, Od tamtej pory piekny zbiornik marnieje bo koleś strasznie kasę skąpi [na krewetki lub rybkę...] no i ma lenia chyba... i wszystko zarosła apitasia iii majano... Wcześniej cała skała była zarosnieta a teraz aż sie płakac chce >>same majano i apitasia...

sorry za gramatykę... nie chce mi się poprawiać. idę się wyspać bo jutro walka!

pozdr


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 3

W dniu trzecim pobawiłem się w obserwację i fotografię nocną ;)

Z tego co zauważyłem to mam na pewno 2 wieloszczety i cała masę jakichś stworzeń (zdjęcie poniżej). Czy ktoś orientuje się co to może być. Stworzonko wychodzi z dziury w skale i skubie wszystko dookoła. Aktywne tylko nocą, płochliwe. Szybko się chowa jak zaświecę np latarką.

4104-1008006oa.jpg

Udało mi się także w końcu sfotografować kraba. Po raz pierwszy wyszedł z ukrycia. Wiem że jakość zdjęć nie powala ale może ktoś rozpoznaje gatunek.

4104-kraba.jpg

Pozdrawiam

Jacek


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu co to może być?


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może przyjżyj sie temu robaczkowi i temu krabikowi. może podobne...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika jesteś wielka ;)

Dziękuję ci za identyfikację.

Ps. Swoją drogą to trafił mi się niezły krab. Hehe jak na 45 litrów i jego rozmiar do 20 cm to jakoś cienko to widzę ;) na szczęście jest jeszcze w miarę mały (4-5 cm) więc się mieści. Oby za szybko nie rósł.


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu pozbyłbym się tego kraba. Wygląda bardzo podobnie do tego jakiego ja miałem i załatwił mi sporo ryb i to większych od niego. Od kiedy wyleciał miałem spokój. Tylko dokładnie przeglądaj skałę. Ja jednego malucha musiałem przeoczyć i jak podrósł znów zaczęły mi znikać rybki. Krab wyleciał i jest spokój.

A gatunek to prawdopodobnie TEN

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie i jeden i drugi wyglądają podobnie. I w sumie bez różnicy który to jest, to faktycznie chyba będzie musiał zostać eksmitowany. Jeden rośnie za wielki jak na moje warunki a drugi to killer, ehhh...


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 7

Akwarium ma już cały tydzień czasu :)

W wyglądzie w zasadzie na razie nic się nie zmieniło. Akwa otrzymało pokrywę DYI. Pokrywa jest częściowo zakryta - środkowa część jest odkryta dla lepszej wentylacji. Statecznik umieszczony jest na zewnątrz obudowy z tyłu.

4104-100_8058a.jpg

Wydaje mi się że w jednym miejscu wyrosły zielone glony. Parametrów na razie jeszcze nie mierzę.

Dzisiaj dokonałem pierwszej wymiany wody - 5 litrów (woda RO + sól Kent).

Z tego co obserwuję to wyłazi coraz więcej wieloszczetów. Natomiast krab po raz pierwszy coś jadł. Na szczęście były to jakieś resztki które były na skale a nie coś na czym mi zależy. Wyrywał je bardzo zaciekle i mam nadzieję że nic innego nie będzie ruszał. Dodatkowo naznosił do swojej groty różny gruz ze skały który był luzem położony na pisaku.

Ze skały wyrosło również nowe życie:

- wydaje mi się że jest to Discosoma sanctithomae, moge się jednak bardzo mylić. Wielkość to około 1,5 x 0,5 cm. Żyje to sobie pod skałą w całkowitym cieniu

1008068.jpg

- nie mam pojęcia co to jest

1008060.jpg

- rośnie sobie również coś co jest całe czarne. Rośnie w takiej grocie w skale w której siedzi również krab. Rośnie nad wejściu do tej groty (do góry nogami). Z wyglądu to tworzy to coś rodzaj kurtyny. Niestety mój aparat bardzo mocno uniemożliwia sfotografowanie tego.


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.