Skocz do zawartości
wojtek2000

jaki odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

czy waszym zdaniem odpieniacz turboflotor aqua medica , podają że wystarcza od 500-1000 litrów, pompa 2500 l/h styka do mego akwa 300 litrów,dodatkowo atutem jest dla mnie to że podają że można go powiesić na bocznej ściance, nie mam sumpa ani otworów w dnie,planuje miękasy, 40 kg skały, skrzydlica, rogatnica , jeśli nie to może inny.proszę o radę i z góry dzięki,

dzięki za informacje, wiele się klaruje, odpuszczam turboflotora, czy ktoś ma jeszcze delteca msc 600, wolę powiesić go na szybie bo szafka na dole ma dwie komory po bokach z drzwiczkami, każda 30cm na 40, a między nimi jest otwarta przestrzeń z półką, całość zresztą z płyty meblowej także od wody morskiej mogłoby się rozjechać. żaden sump nie wejdzie, zresztą to co planuje powiedzmy sobie szczerza nie jest najbardziej obciążonym ekosystemem.Jak ktoś ma coś nowego to chętnie wysłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja niedługo bende prawdopodobnie zmieniał baniak i bende miał delteca mc 600 na sell wiesza sie go na szybie i jest do 400 litrów, z tym co planujesz w baniaku spokojnie sobie poradzi. Te dugo roymzđlaem o pudeku pryelewowzm ale mi to koledyz odradyili

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc akwarystow na forum to kominiarze:clowning ale pudelka tez sa dobre i bezpieczne. Nawet jezeli ktos mi napisze ze wada jest szpara za akwarium to ja i tak sie nie zgodze.Bo wszystkie kable i cala intalacja musza gdzies byc pochowane.Przy dobrze wykonanym pudelku cos takiego jak zapowietrzanie wogole nie istnieje.Komin zajmuje o wiele wiecej miejsca, i ta cala zabawa z wyklejaniem tlem od srodka,wyciszaniem.A do pudelka absorbery mozna wsadzic:tongues

Dziala od kilkunastu miesiecy i nigdy nie bylo problemow

2683-img_1596.jpg2683-img_1594.jpg2683-img_1584.jpg2683-img_1585.jpg2683-img_1586.jpg2683-img_1587.jpg2683-img_1588.jpg2683-img_1581.jpg

Napewno pomysl o sumpie.Przekonasz sie ze warto bylo dopiero jak go zalozysz.W przypadku totalnego braku miejsca deltec MCE600 bedzie super

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mohamed :

Kup przelew, małego sumpa i kup ten odpieniacz

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23301&n=last#bottom

Na pewno będzie działało!!

ja zaczynałem od taniej lipy i w takim akwarium jak Twoje i taki syf się zrobił, że była tragedia. Teraz mam Deltec 1060

Pozdro

do 300 litrów taki odpieniacz to chyba lekka przesada przecież on jest do 2000 litrów :/


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.