Skocz do zawartości
akwarysta97

SÓL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie moje akwarium ma 72L i potrzebuję 2,3 kg soli a czy mogę zamiast tych 200g wsypać tylko 2 kg i czy wystarczy to na zasolenie ????


60 itrów słonej wody już się robi...kompletacja sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego akwarysto97, powiem ci jak to wygląda u mnie, używam soli Preis, zasolenie staram się utrzymywać na poziomie 1,023 i przy dokonywaniu podmian wody a robię to co tydzień wsypuję na 766 gram soli na 20 litrów wody co daje zasolenie 1,023

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rutra to cos dużo. Nie znam tej soli akurat ale to daje 38.3g na litr wody. Przy średnim 33.5 to dość spora różnica. Nie wiem jak i czym mierzysz ale zrób dla pewności czymś innym też ;)

Akwarysto młody ;) soli ma być tyle ile jej być musi i koniec. Po taka ilość wody uśmiechnij się do kogoś z okolicy i bierzesz tatę z dwoma wiadrami i akwarium masz zalane dojrzała woda z podmiany. Trochę się tata spoci no ale ;) ;) ;)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarysto a jak kupisz 2 litry Coca-Coli to masz jej 3 litry?


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi - poważnie mówię, przecież głupot nie wypisywałbym, a czym mierzę? na początku jak byłem nieświadomy mierzyłem jakimś salimetrem Sera, ale po jakimś czasie zakupiłem hydrometr JBL, naprawdę dosć duży i dokładny skala do 0,0005 drugi zresztą bo jeden już stłukłem przez przypadek,

temperatura wody 25,5 stopni i faktycznie 766 gram na 20 litrów Preisa, wykończyłem już jedno wiaderko tej soli i zacząłem nowe, tak z ciekawości sprawdziłem, bo czasem partia partii nierówna ale dokładnie tyle samo musiałem dodać soli zeby było zasolenie 1,023

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja tej samej soli sypie 730 może nawet 740 na 20 l ciekawe skąd te różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi: sol Preissa jest po prostu bardziej slona niz inne ;) - kenta trzeba wsypac chyba ze 100g wiecej na 20l zeby otrzymac takie samo zasolenie ;)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rutra :

chodi - poważnie mówię, przecież głupot nie wypisywałbym, a czym mierzę? na początku jak byłem nieświadomy mierzyłem jakimś salimetrem Sera, ale po jakimś czasie zakupiłem hydrometr JBL, naprawdę dosć duży i dokładny skala do 0,0005 drugi zresztą bo jeden już stłukłem przez przypadek,

temperatura wody 25,5 stopni i faktycznie 766 gram na 20 litrów Preisa, wykończyłem już jedno wiaderko tej soli i zacząłem nowe, tak z ciekawości sprawdziłem, bo czasem partia partii nierówna ale dokładnie tyle samo musiałem dodać soli zeby było zasolenie 1,023

Czyli z tego wynika ze z 20Kg soli Preis mozna rozrobic 522L solanki. Cos malo slona ta sol:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unsu nie mam pojęcia skąd ta różnica, a czym mierzysz zasolenie? może przyczyną jest urządzenie do pomiaru zasolenia wody? moze Twoje a może moje...

tak jak wspomnialem poprzedni hydrometr JBL pokazywał po wsypaniu 766 gram soli Preis do 20l wody RO/DI i 24 godzinym mieszaniu w temp 25 st zasolenie 1,023 i obecny taki sam JBL pokazuje tyle samo, przy tych samych proporcjach i jestem tego pewien ponieważ co tydzień podmieniam 20 litrów, a akwa ma się dobrze, ryby i zwierzaki też, przed momentem mierzyłem zasolenie w akwa i jest 1,023 czyli jak zawsze,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie poczytajcie i zerknijcie na tabele

http://reefsaltanalysis.googlepages.com/AWT_Salt_Analysis_0208.pdf


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi w tabeli nie ma Preisa ;)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma, ale sa programy ktore podaja ile jakiej soli trzeba dla konkretnego zasolenia, i tam jest Preiss i ma sporo wyzsza zawartosc soli w soli w porownaniu np do Kenta.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kiedyś na forum był link do programu, który podawał ile jakiej soli na 1L wody żeby uzyskać zadane zasolenie, może ktoś ma ten link pod ręką, albo sam program i może podesłać na e-mail, byłbym bardzo wdzięczny (silver200@wp.pl jak by co;)) Ewentualnie, może ktoś wie ile dokładnie wsypać soli Tropic Marin Pro reef na 1L wody?

pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jestem ciekawy czy faktycznie ten program prawdę podaje, ale sprawdzę napewno,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.