Skocz do zawartości
baddboy

ukwiał -śmierć?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam problem z moim ukwiałem. Niestety od jakiegoś czasu wywala wnętrzności na zewnątrz, nie pompuje się...po prostu flak. Pytanie dla znających się na temacie - czy to już jego koniec? Mam możliwość umieszczenia go w sklepie w dojrzałym zbiorniku aby zobaczyć czy prtzeżyje....ale czy w tym stanie to ma jakikolwiek sens?

Ja przyznaję się do błędu, że za wcześnie go tam umieściłem...ale stało się. Niestety parametry wody nienajlepsze. NO2, NO3, PO4 za wysokie.

3632-dsc_7315.jpg3632-dsc_7316.jpg3632-dsc_7320.jpg3632-dsc_7321.jpg

Z góry dziękuję za pomoc.


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać ramiona czyli żyje. Ukwialy przeważnie przed śmiercią uciekają w skały. Może ta wydzielina to oznaka oczyszczania organizmu. Nie wiem. Na pewno musisz cos zrobić z ta woda. To naprawdę niezwykle delikatne zwierzęta.

Pozdrawiam

Lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priv


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jest taki stan utrzymuje sie dluzej to rzeczywiscie moze swiadczyc o jakims stanie chorobowym. pytanie czy jesli dokarmiasz go to czy reaguje na podawany pokarm i sie odzywia ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kaziko :

generalnie jest taki stan utrzymuje sie dluzej to rzeczywiscie moze swiadczyc o jakims stanie chorobowym. pytanie czy jesli dokarmiasz go to czy reaguje na podawany pokarm i sie odzywia ?

od około 2 tygodni raczej nie widzę zachowania jakie było wcześniej...a więc teraz nawet jak włożę mu do paszczy kawałek krewetki, albo trochę jedzenia z kostki to nie pobiera tego pokarmu...a ponieważ mam krewetki to jak wyczują żarcie to je po prostu wyrywają po jakimś czasie. Najgorsze jest to , że potrafi się tak skurczyć i wywalić bebechy na wierzch że polipów prawie nie widać...jak uda mi się zrobić takie zdjęcie to wrzucę....generalnie wiem że z nim kiepsko tylko zastanawiam się, czy wrzucając go do dojrzałego zbiornika w sklepie jeszcze są szanse na odratowanie....


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki się pompuje to jeszcze nie jest tak źle.Spróbuj poprawić parametry wody może jakąś większą podmianką, mój tez

przywdziewał przeróżne formy na początku i dziwnie to wyglądało aż się podzielił co prawda nie zauważyłem żeby coś z siebie wypuszczał.

Teraz wcina co mu dam tyko że często łazi jak to ukwiał ;)

Czasami się też nie pompuje tylko siedzi w cieniu i polipy ma schowane choć parametry wody są dobre.

I faktycznie to bardzo delikatny zwierzak.Z przenoszeniem może być różnie, dodatkowy stres.


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O moich pisałem w innym poście,ale przypomnę,że moje zaś malały z wielkich ok 12cm aż jeden zmalał do 2cm a drugi już ma 5 cm.Parametry w tej chwili ok.Podaję wódkę i ktoś,nie pamiętam kto,zauważył że może od tej wódy.W tej chwili od 4 tyg. zmniejszam dawkę i chcę zaprzestać jej podawania,może coś się zmieni.Nigdy nie dokarmiałem swoich,raczej sporadycznie,może błąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne ale moje Quadricolory nie znosza wódki. Ponad 1,5 roku temu po kilku dniach podawania wódki przerwałem podawanie bo ukwiały zaczęły marniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc baddboy.jesli bydlak pokazuje ci zoladek-to znaczy ze mu sie chce rzygac.i ten typ tak ma jak my-rzygamy bo jestesmy zatruci.i ani za "mamusie i ani za tatusia"nie chcemy zjadac najlepszych kaskow.nie drecz zwierzaka,daj mu odetchnac.on juz jest dorosly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze poprostu on sie wypompowywuje,ale jak juz koledzy pisali one sa wrazliwe na parametry wody i moze jest mu zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.