Skocz do zawartości
Aurin

Problemy z nowym akwa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę założyć akwarium morskie, a raczej mini morskie. No właśnie i tu sie pojawiają pytania, gdyż umiejscowienie mego akwa sprawia mi pewien problem. Posiadam starą meblościankę a w niej wnękę o długości 72 cm., głebokości 36 cm. i wysokości 55 cm. O sumpie nie ma mowy, gdyż pod nią (wnęką) są szufladki, więc pozostaje mi umiejscowienie wszystkich urządzeń wewnątrz akwa. Myślałem o akwa o wymiarach 50x30x35(h) lub 60x30x35(h).

Przy pierwszej wersji chciałem umieścić odpieniacz Weipro SA-2011 na zewnątrz, a w drugiej miniflotorka, tylko, no właśnie czy one wejdą do środka, a dokładnie czy będę mógł bez problemy wkładać i wykładać odpieniacze.

Trzecim wyjściem jest pójście do szklarza i poproszenie go o sklejenie akwa o dł. ok. 64 cm. z panelem o szerokości ok.14cm. z boku akwa i tam z przodu umieścić miniflotorka, a za nim byłaby pompa powrotna, więc głebokość (czyt. długość) tego panelu wynosiłaby 30cm (jak całego akwa) i czy przypadkiem to nie jest za krótko.

Kolejnym mym problemem jest oświetlenie, przy dł. 50 pozostaje mi tylko T8 a przy 60 mogę wmontować T5, a jak zdążyłem się zorientować T5 jest o wiele lepsze od T8. Oczywiście w obydwu przypadkach będą odbłyśniki

Z odpieniaczy jeszcze myślałem o:

a)Aquarium Systems - Odpieniacz VisiJet PS100,

b)Aquarium Systems - Odpieniacz Seaclone 100

co o nich myślicie?

Jakieś sugestie, porady, rady :lampka

Jeśli komuś nasuną się inne propozycje będę bardzo wdzięczny.

Moje akwa. zamierzam dopiero zmontować za jakieś trzy miechy, w myśl zasady że lepiej wszystko pięć razy przemyśleć niż potem żałować oraz że lepiej kupić całą skałkę od razu z jednego transportu niż potem dokładać.

I jeszcze jedna sprawa chcę wykorzystać metodę berlińską.

A tak poza akwarystyką to wszystkiego najlepszego z okazji Świąt dużo rybek, skałki i żeby wasze akwa były wiecznie żywe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,ciezko bedzie Ci operowac w tym akwarium we wnece o tych wymiarach ktore podales, zrob prosty test wytnij sobie z kartonu prostokat o wymiarach przedniej szyby wluz go do neki tam gdzie powinna byc przednia szyba, zwin gazete w rulon (twoj odpieniacz:)) i sproboj ja wlozyc za karton tak zeby go nie dotknac a jednoczescnie pamietaj ze masz tylko polowe glebokosci wneki bo 2 pol zajmie pompa, jak uda ci sie to zrobic to klej takie akwa i kupoj miniflatora ;), jak nie to pomysl o tym weipro chociaz co do niego opinie pewnie juz znasz:)

Ja wywalil bym te szuflady :) , zrobil tam sumpik:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz wywalic szuflad i zostawic tylko ich frontow, zeby regal nie zmienil sie z wygladu ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli szuflady nie sa do samego dolu, to moze wystarczy usunac tylko jedna z nich?

przemysl wszystko 2x, ja zrobilem za wysoki sump i co prawda miesci duzo wody, ale odpieniacz wchodzi ledwo ledwo i wisi na drucie, bo oryginalny wieszak jest za nisko


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz szfki po akwarium, to mozesz tam umiescic sump. Seaclone to najgorszy opieniacz. Kup ktorys z Aqua Medic albo Deltec. Niezawodne i cenione na swiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do AM bym polemizował czy wszytskie:), a deltec popieram- najlepszy

Pozdr olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem Aqua Medic and Deltec ( duze modele). AM opira sie na dlugim contakcie bombelek powietrza z woda, Deltec natomiast opiera sie na gwaltowne turbulecje wody.

Zdecydowalem sie na AM- lepsza wydajnosc. Model w moim zbiorniku jest Turboflotor 5000 twin z trzema pompami Ocean Runner 3500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mariusz621 ladne masz akwarium. Napisz jak jest z akwarystyka morska i slodkowodna w UK czy to jest popularne i jak jest ze sklapami itp??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mariusz621 napisz jakie modele delteca testowałeś i dlaczego uważasz, że AM ma lepszą wydajność? Ja nie zgadzam sie z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO odpieniacze AM trzeba dobierać sporo "za duże" odpieniacze Deltec'a są lepiej dopasowane do wielkości akwa pod względem przepływającej wody i zasysanego powietrza.

pozdr... Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B. słuszna uwaga że AM stawia na kontakt bąbelków powietrza z wodą, a Delcio na turbulencje. Nie rozumiem tylko wyższości AM nad delteciem- chodzi o ilość pomp?

Pozdr Olek Szwarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Troszkę mnie nie było, ale sami rozumiecie swięta, wyjazdy rodzinne, spotkania i inne tego typu imprezy.

Zrobiłem tak jak zalecał mi tomik, za miniflotorka robiła rura od odkurzacza :) i wszystko wchodziło i wychodziło bez problemu.

Dlatego też zdecydowałem się na akwa o wym.

65x32x35(h), panel będzie 13,9 cm długi i będzie miał dwie komory. W pierwszej o głebokości ok.20 cm. będzie miniflotor i grzałeczka, a w drugiej pompka STEP 2, tak że jej wyjścei będzie wzdłuż bocznej szyby, dzięki temu o jedną pompkę cyrkulującą mniej, według wymiarów producenta powinna wejść bez problemu.

O wywaleniu szufladek nie ma mowy.

Co o tym myślicie?

Miałem jeszcz w planach wyrzucenie 200l tanganiki i w jej miejsce postawienie morskiego, ale żal mi było rozstawać się z rybkami, więc zostaje nieszczęsna wnęka.

Za oświetlenie będą robiły dwie T5 i jedna T8 z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ok:), zalozysz male morskie i za rok tanganika i tak pojdzie do tych szufladek :), miniflatorek jest chyba troszeczke szerszy od rury do odk...:D, przy planowaniu cyrkulacji pomnoz akwa x 10 i bedzie dobrze, a i pamietaj , zeby mebelek zabezpieczyc jakos przed wilgocia z akwa:)a i wlasnie jak planujesz oswietlenie baniaczka bo nic na razie na ten temat nie ma?


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.