Skocz do zawartości
bigwalker

Nasza druga pasja "MOTÓR"

Rekomendowane odpowiedzi

Angole ma mojego Sprinta ST 1050 jak wyszedł mówili "VFR killer":)

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=489300

http://www.visordown.com/road-tests-first-rides/road-test-triumph-sprint-st/4535.html

http://www.triumphrat.net/sprint-forum/75797-sprint-vs-vfr.html

http://www.visordown.com/reviews/motorcycles/sports-tourers/triumph-sprint-st-1050-2004---present/132.html

Sam jak szukałem drugiego moto dla siebie myslałem na VFR właśnie,a le wypuścili VTEC i to już nie była dla mnie prawdziwa VFR. Pojawiła się możliwość pojeżdżenia Sprintem to pojeździłem i kilka miesięcy później miałem już mojego niebieskiego bombowca:) Jego dużą zaletą jest nietuzinkowość:) O innych poczytasz w linkach wyżej:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andretti mi nie o zgrabnosc czy zbieranie chodzi. A o bezpieczenstwo, wygode i funkcjonalnosc.

Te skutery laczy tylko podobana predkosc maxymalna. Nic wiecej. Wystarczy spojrzec na bryle, lub poronwac dane techniczne. Przy Piaggio X10 pierwszy serwis po 10000km gdzie MUCHA musi byc sprawdzana co 6000 i jeszcze raz pomiedzy.

Jak tym zabrac pasazerke i wyjechac chocby 100km za miasto?

Jezdze niezbyt dlugo, ale juz wiem na zwracac uwage przy jednosladach malej pojemnosci.

Adrenaliny jednak dostarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sportowy traveller to najlepszy wlasnie VFR800. Nie zmienie zdania za nic w swiecie

Darek, chyba, że podróżujesz w dwie osoby z trzema kuframi i namiotem, to już mało miejsca się robi ;), dla tego mam XXa. Poza tym sportowy traveller, to jakiś oksymoron. Teraz już wiem, że to jakaś mżonka. Jeśli traveller to jakieś turystyczne enduro, tylko i wyłącznie. gdyby nie to, że odkąd pojawiły się dzieci przebiegi roczne sięgają czasem tysiąca a czasem nie, to dawno kupiłbym jakieś wiadro, a tak to poczciwy XX na gaźnikach stoi w garażu. Jak zaczniemy na poważnie jeździć od nowa to zastanowimy się nad dwoma GSami 800. Teraz to już moim XXem bym np do Rzymu nie wjechał, a na podróży poślubnej był lans po Rzymie w japonkach ;)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku oczywiscie ze jest wiele racji w tym co piszesz. Jest wiele wariantow i mozliwosci jakie oferuje rynek. Ja pisze oczywiscie na podstawie wlasnych spostrzezen i osobistego gustu, chociaz podziela je tysiace innych uzytkownikow. Przede wszystkim priorytetem dla mnie jest wygodne podrozowanie na dalekich odcinkach i niezawodnosc. Lubie w sloneczne popoludnie fundowac sobie rowniez male sportowe jazdy na godzinke, ot tak dla relaksu po pracy i VFRka spelnia moje oczekiwania w pelni. Jak wspominalem wczesniej to jest motor tzw sportowy traveller polaczenie dwoch w jednym, taka powiedzmy hybryda dwoch stylow jazdy i ta jednostka w zupelnosci pokrywa moje potrzeby. Szukajac jednak wygodnych motorow na dlugie trasy to mozna znalezc super perelki konstrukcyjne, no ale to juz tylko jenokierunkowa jazda. Najlepiej w garazu trzymac ze trzy motory ;) No ale "tak se ne da" u mnie ;)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o manewrach, ktore trzeba wykonac na nowym egzaminie na kategorie A ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak - osobiście wykonywałem je i jako ten, który jeździ od wrześni ubiegłego roku dałem rade za drugim razem. Robiłem je na swoim moto, także znałem je. Na 250tce też robiłem.

Wg mnie jedynie te 20 godzin to stanowczo za mało żeby się nauczyć wszystkiego od podstaw. No chyba, że ktoś wcześniej jeździł...


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ominiecie przeszkody przy 50 km/h na "swieżym" motocyklu :vava: będzie sie działo

szkoda ze nie zostawili hamowania awaryjnego na tych 600 :devil:

ogolnie widać ze robia pod górke dla $$$

popieram kolege, 20 godz to dużo, dużo za mało jak na kurs

jedyne co cieszy to kat am dla najmłodszych na skuterach myslacych ze wszedzie maja pierwszeństwo

Suzuki Bandit gsf 650 k10

Edytowane przez arnik86 (wyświetl historię edycji)

7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andretti mi nie o zgrabnosc czy zbieranie chodzi. A o bezpieczenstwo, wygode i funkcjonalnosc.

Te skutery laczy tylko podobana predkosc maxymalna. Nic wiecej. Wystarczy spojrzec na bryle, lub poronwac dane techniczne. Przy Piaggio X10 pierwszy serwis po 10000km gdzie MUCHA musi byc sprawdzana co 6000 i jeszcze raz pomiedzy.

Jak tym zabrac pasazerke i wyjechac chocby 100km za miasto?

Jezdze niezbyt dlugo, ale juz wiem na zwracac uwage przy jednosladach malej pojemnosci.

Adrenaliny jednak dostarcza

cookie - ja mam Vespę GTS, jeżdżę na niej od 6 lat - trasy po 500km/dzień nie są

mi obce, łącznie z wypadami do Niemiec, Słowacji, Czech... w tym roku w planie mamy Włochy. Ze skutera korzystam codziennie odwiedzając Urzędy, Starostwa itp. itd., średnio dziennie robiąc po 50-70-150km...zależy gdzie mam Klientów

Na weekendy jeżdżę z pasażerką (dosyć wybredną ..;) i raczej po drodze nie marudzi.

Zakładasz tylko na trasę kufer z oparciem - coś takiego :

post-6816-0-67598500-1369399643_thumb.jpg

serwis co 6ooo / 3ooo km to jakieś bajki, serwisujesz co 1oooo km (jak w książce)

chyba że pomyliło Ci się z "50"...do tego większość czynności (wymiana płynów, filtrów) jest prosta - do zrobienia samemu.

ale jaki skuter - to kwestia upodobań i potrzeb, przeciskanie się w miejskich korkach

jest o niebo łatwiejsze / bezpieczniejsze na Vespie (z moich doświadczeń z X9)

za to musze przyznać że X9 na długie trasy jest bardziej komfortowy

(zawieszenie, front - owiewka, kanapa). X10 nie próbowałem.


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram kolege, 20 godz to dużo, dużo za mało jak na kurs

jedyne co cieszy to kat am dla najmłodszych na skuterach myslacych ze wszedzie maja pierwszeństwo

Suzuki Bandit gsf 650 k10

Właśnie,szlag mnie trafia na co dzień co wyprawiają na skuterach,jak się wpychają,przejeżdżają podwójną by stać na czele jak zielone się zaświeci,potem środkiem jedzie i nie da się wyprzedzić.Grzechów jest dużo więcej,o parkowaniu nie wspomnę.

Ps,żeby nie było,lubię motocykle i mam prawko ABCDE.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,szlag mnie trafia na co dzień co wyprawiają na skuterach,jak się wpychają,przejeżdżają podwójną by stać na czele jak zielone się zaświeci,potem środkiem jedzie i nie da się wyprzedzić.Grzechów jest dużo więcej,o parkowaniu nie wspomnę.

Ps,żeby nie było,lubię motocykle i mam prawko ABCDE.

tak to jest jak skuterem moze jezdzić praktycznie każdy

a czy zna przepisy ruchu czy nie wsiada i jedzie


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zawitał do mnie Mikołaj. Wcześniej niż zazwyczaj ale nie oponowałem ;) No i się pochwalę.

miałem z 6 lat temu Ducati Monstera S4R. Uwielbiałem go. Gdybym nie miał epizodu z wyjazdem na drugi koniec świata pewnie miałbym go do dzisiaj. Póżniej był Harley, BMW ale to nigdy nie było to...

Dzisiaj z radością powracam do grona Ducatisiti

img0524185057.th.jpg

img0524185105.jpg

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wątek można zamknąć:) Sewer - czapki z głów...Rozumiem, że do Wdzydz przyjeżdżasz z Diabłem?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon

Aż takim hardcorowcem nie jestem :scooter: 650km po Polsce Motorem to za dużo... ale nigdy nie mów nigdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle do Wawy - potem lajcik:) Piękny sprzęt, z Ducati to tylko Monsterami,1098 i Hypermotardem miałem przyjemność - ten ostatni to LSD na dwóch kołach. Kolega ściągnął 916 pewnie też pojeżdżę ale to Twoje to monstrum jest:) Kurcze, tylu nas na moto lata może zlot jakiś?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nas tutaj sporo. LWG

post-9489-0-58329900-1369421509_thumb.jpg


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

exo-92 - też ładna wścieklizna:) Latasz zawodniczo?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,szlag mnie trafia na co dzień co wyprawiają na skuterach...

środkiem jedzie i nie da się wyprzedzić......

Inmar - myślę że jazda na motorze środkiem wzięła się głównie od tego,

że zdarzają się niestety "kierowcy" samochodów, którzy przy wymijaniu

motocykla nie zachowują choćby 0,5m odstępu nie mówiąc o migaczu czy zjechaniu na drugi pas...normą dla nich jest wymijanie na trzeciego... by uniknąć wypadku przez takich ludzi też czasem jadę środkiem...

no a studzienki i dziury na poboczu swoją drogą

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sewer@ co to za Mikołaj ? bo na pewno nie święty .Maszyna marzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę mojej żonie (jeździ Yamaszką Maxim 400, rocznik chyba 84 - bardzo fajne cuś) pokazać ten wątek i odesłać do postu Sewera żeby zobaczyła jak wygląda prawdziwy motór :)

Do tego w najszybszym kolorze.

Piękny.

I rzeczywiście, Mikołaj na pewno nie był święty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to moja, prawdziwa zona ;)

post-13134-0-35459700-1369477004_thumb.jpg


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecky3 - zacna maszynka :)

Ja już mam taki mętlik w głowie, że sam nie wiem co ze sobą zrobić a dwa motocykle w domu - kobieta tego nie wytrzyma :p Już na jeden krzywo patrzy i chowam go przed jej zwrokiem jak wyjezdzam na dluzej coby mu krzywdy nie zrobila :p

Panowie - ogarniamy jakiś zlot? Tylko nie każcie nam z sewer'em jechać do wdzydz na motocklach(chociaż jak dla mnie - bajka pomysł - zabiore sewer'a rzeczy, bo on to chyba nawet pod siedzeniem nie ma schowka teraz :p )


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

exo-92 - też ładna wścieklizna:) Latasz zawodniczo?

Tak to prawda wścieklizny jej nie brakuje :) a co do jazdy zawodniczej to chęci ogromne lecz brak czasu no i chyba tego co najważniejsze a mianowicie miejsca do trenowania :/

Edytowane przez exo_92 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chery-ukasz: do mnie masz niecałe dwie godzinki, potem na lajcie polecimy na wawe albo radom, potem do A2 do Strykowa i łapiemy A1. Może nie najciekawsza traska ale czasowo to nie będzie "iron-butt" chalange więc dacie radę. Sewer faktycznie chyba będzie musiał kurierem nadać. Ja się dogadałem ze Skoczkiem, ze mi manele zabierze. Ale chyba kufer i tak w końcu kupię:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.