Skocz do zawartości
Silver200

Ławica małych kolorowych rybek

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, szukałem, ale niewiele znalazłem.

Chciałbym dorzucić do swojego baniaka niedużą gromadkę małych kolorowych rybek, najlepiej żeby tworzyły ławicę i pływały w toni, nie chowały się po skałach. Pierwszym pomysłem były pseudoanthiasy, ale rosną trochę za duże i trzeba je często karmić.

Może ktoś z Was mógłby coś zaproponować? zbiornik ma 360L, więc za duży nie jest, ale mam nadzieję, że coś sie znajdzie;)

pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pospolitych Chromis virdis póki nie urośnie. Ale polecałbym rzadsze Apogon leptacanthus ( średnio dostępny i łatwiejszy w utrzymaniu ) lub Apogon parvulus ( trudniej go dostać, a do tego to bardzo delikatne ryby). Może i trzeba się naszukać/naczekać, ale dostaniemy nieduże ryby w naturze występujące w ławicach, a do tego wyróżniające się spośród typowo wybieranych rybek.

Pozdrawiam,

Maciek


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver200 witam . Może to ci sie spodoba : Nemateleotris dacora , Nemateleotris magnifica . Bardzo fajne rybcie , które ja osobiście chcę zakupić do swojego baniaka . Muszą być w stadzie bo pojedynczo chowają się w skałach . Anthiasy nie są takie wielkie .Pozdrawiam :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady, anthiasy sa super, ale w końcu urosną. Fajnie, że już jakiś wybór jest, bo szukałem trochę informacji i nic. Może ktoś jeszcze cos dołoży do wcześniejszych wypowiedzi, i trzeba będzie sie wybrać pooglądać na żywo ryby:)

pozdrawiam i zapraszam do dalszych wypowiedzi:)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche rozwine wypowiedz Ocelocika. Chromisy to stadne ryby i jest ich naprawde cala masa. Nie tylko viridis. Oczywiscie jest problem z dostepnoscia. Ale mysle ze warto poczekac na ryby ktorych nikt inny nie ma w baniaku. Przynajmniej ja mam takie podejscie do tematu. Z chromisow polecil bym Ch. xantura, Ch. vanderbilti, Ch. analis, Ch. acares. i ciekawa bardzo Ch. retrofaciata (ok 4 cm) Sa to ''mniejsze'' chromisy. Jak w wiekszosci przypadkow mozna trafic chromisy male i wieksze.

Polecam ci ta strone: http://fishpix.kahaku.go.jp/fishimage-e/search.html

Mozna tam zobaczyc jak ryba wyglada w naturze! I dodatkowo mozna zobaczyc jak wyglada za mlodu a jak gdy jest dorosla 8-)

W rubryke : species - wpisujesz nazwe lacinska - koniecznie z duzej litery (inaczej nic nie znajdzie) np. Chromis..... i wyszuka ci cala mase zdjec roznego rodzaju chromisow itd... Niestety nie ma tam zadnych opisow gatunku. Trzeba potem szukac w guglu.

pozdrawiam

Zbyszek


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.