Skocz do zawartości
kono

Mętna woda - świeża

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedwczoraj posoliłem swoja pierwszą nano - rafkę, sól TM Pro Reef. Cały czas woda jest lekko mętna. Czy to normalne? Mam nadzieje, że w najbliższych dniach się wyklaruje. Cały czas cyrkulacja i napowietrznie jest włączone. Czy długo bedzie się tak utrzymywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napowietrzanie?

u mnie po 1 zasoleniu metnosc wody utzrymywala sie 1 dzien , ale teraz jak solilem wyklarowala sie od razu, i tak sobie mysle , ze zwiazane to bylo z temp wody, ile miala woda jak wsypales sol , u mnie za 1 razem jakies 17 - 18 stopni i byla metna teraz 23 i szybko sie wyklarowala, moze zle kombinuje ale nic innego sie nie zmienilo woda za kazdym razem z ro sol ta sama


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze to twoje napowietrzenie, po co Ci to, pompujesz co2 do wody wapiennej i sie cos tam wytraca ;), zartuje u mnie po zasoleniu nadal woda klarowna, a skad miales wode z RO?


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie dales wystarczajaco duzo wody tylko potem uzupelniales (czyli zrobiles gestsza solanke), to wytracil ci sie wapn

czesty blad u poczatkujacych


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napowietrzanie wlaczylem tylko na kilka godzin wczoraj, myslalem ze pomoze. Wode mam z RO.

@Marx

Ni edolewalem wody dosypywalem coraz mniejsze porcje soli co jakas godzine az do uzyskania odpowiedniej gestosci.

Dzisiaj wode tez metnawa, czy czekac jeszcze? bo juz w sumie nie wiem co jest przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc , poczekaj wyklaruje sie spoko, jak masz jakis kubelek to podlacz z sama wata to przefiltruje osad


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torchę obawiam się, że tak jak pisze Marx mogł wytrącić sie wapń. Czy jeżeli zeczywiście się wytrącił to jest jeszcze jakiś ratunek dla tej wody? wyraźnie widać jak w wodzie kotłują sie drobinki pyłu. Narazie nadal czekam, założyłem gąbkę na jedną pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wapn zawsze mozesz uzupelnic, mieszaj ja dalej i nie pekaj u mnie za 1 rzem po 2 dniach sie wyklarowala ;), np moja wczoraj byla idealne klarowna a dzisiaj jest lekko b lekko metnawa :)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole bym sie tym nie przjmowal, nie ma tragedi 1 - 2 dni i bedzie jak krysztal, rzposci sie powoli :D


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Była już o tym mowa na forum kilkakrotnie. Poszukaj tych postów. W skrócie powiem tak, nie przejmuj sie ta mgiełka ustąpi prędzej czy później, najpewniej zaś po włożeniu skały do wody, ale z tym sie wstrzymaj, niech się woda miesza przez jakiś tydzień.

Pozdrawiam


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciał żeby to była szyba, ale niestety. Dziś sytuacja bez zmian, pomimo dołożenia dodatkowej cyrkulacji.

@Tomasz Młot - Kwidzyn

Nie mogę znaleźć na forum tych tematów, może podasz linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jakie masz zasolenie (kiedyś doznałem małej amnezji, zrobiłem sobie solankę zamiast 1,024 wyszło mi 1,034 i wydawało mi się że taka jest ok :D ) i czy coś jeszcze jest w akwa oprócz:wody,soli,pompki i grzałki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie mam na poziomoe 1,022. Oprócz wody, soli, grzałki i pompek nie ma nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oczywiście wytrącił się wapń podczas rozpuszczania. Czasami się to zdarza jeśli chcemy zrobić to za szybko, jednak to chyba pierwszy przypadek przy tej soli. Następnym razem wsypój sól małymi porcjami i czekaj aż się rozpuści. Możesz także dodać 1-2 szklanki wody mineralnej wapniowo-magnezowej - gazowanej (świetnie sprawdza się nałęczowianka). Pomysł z napowietrzeniem był oczywiście dobry.

A co teraz? - nic. Zostaw ją w spokoju, najwyżej będzie miała mniejszy poziom wapnia, a ten i tak sobie potem wyrównasz. Spokojnie mieszaj z tydzień i możesz wkładać skałę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robicie sobie jaj z ta nałęczowianką ??

i czy później też można robić takie małe doleweczki z tej wody (gazowanej czy nie, czy może lekko gazowanej :D )


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt sobie tutaj jaj nie robi - chyba nic nie zrozumiałeś. Oczywiście że gazowanej - żadnej "lekko".

Ok szklanki na 15-20l


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wlewasz to co jakiś czas czy jednorazowo ??

na pewno cos zrozumiałem i na pewno nie wszystko, więc jak byś mógł to wytłumacz :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Ja nie mialem takich problemow. Zalałem, posolilem i po 5 dniach wrzucalem skale. Woda co prawda byla metna przez niecale 2 dni ale ustalo i zrobila sie krystaliczna :D)

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlMastar :D, woda mineralna przesiaknieta jest co2 , a ten gaz jak juz ci jest pewnie wiadomo ulatwia rozpuszczenie wapnia (reaktorwapniowy), a ile tyle zeby sie rozpuscilo:), wiec lepiej po troche, jak przesadzisz obnizysz ph a to tez nie dobrze


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalalem, posolilem i nastepnego dnia wsadzilem skale bo wlasnie przyszla :D druga czesc skaly , pierwsza moczyla sie w zapasowym akwa, woda jest juz klarowna a miekkie ktore rosly na skale chyba maja sie dobrze:), nie mialem wyjscia ale faktycznie dobrze jest poczekac


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że u mnie pomoże wlałem dziś dwie szklanki na 90 litrów. Wsadziłem do akwarium wszystkie pomki jakie miałem i napowietrzam. Narazie mam jeden wielki kocioł. jak się wyklaruje zajmę się parametrami. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś wyjaśnić. Wody mineralnej nie wlewamy do zbiornika "a bo tak". Ułatwia nam ona rozpuszczenie soli i zapobiega wytrąceniu związków wapnia i magnezu w wodzie którą przygotowujemy do podmiany lub w świeżej solance. W Twoim przypadku wytrąciło się coś w rodzaju "wapna palonego" i raczej nie jesteś go w stanie już odzyskać. To była rada na przyszłość, do przygotowania wody do podmian.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.