Skocz do zawartości
Swirlej2

Odplyw wody z baniaka;

Rekomendowane odpowiedzi

Niech ktos z was cos wymysli , co by zrobic zeby komina nie robic a odplyw wody z baniaka zrobic ;)

Siem rospisalem :) ojejku :)

Ps; Przelew odpada calkowcie .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phiii , jaki badziew i jesczze za taka cene ( nie nawidze tej firmy ), mam za 300 zeta sto razy ladniejszy i lepszy . wrzuce fote zaraz.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie żeś se takie cudeńko kupnął?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano sa takie w pewnym nowym zaiwanistym katalogu , nie powiem w ktorym:D;)

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymyslilem z tym odplywem wody :D:):):):):):):):D:):D:):):):D:):D:):D:):D:):D:):D:):D:):D zrobei niedlugo pokaze i powiecie mi ktredy woda odplywa o ile sie wogole dopatrzycie hehe:D

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komin sie nie podobal ..? mnie tez sie nie podobal :D ale juz dzialam :D zaraz nie bedzie komina wogole w moim baniaku .

"Spokojnie to tylko awaria ":)

Zaras sie poskleja , porobi inaczej , spoko Olus nie boj zaby (daj mi tydzien dwa i postawie baniak na nowo :)

847-dsc03420.jpg

847-dsc03422.jpg

847-dsc03423.jpg

pozdrawiam swir :D

Ps; No t oteraz na spokojnie mozna sobie zamowic nowe szkielko , powiercic otwory tam dzie nalezy (bez kominow zadnych wogole) a z tymi szybami to tak pomyslalem ze niech sie bujaja z nimi jakie tu jugole , czy araby , czego ja mam za wlasna glupote jeszceze placic ..? :D, niedysc ze komin spapralem :) hehe

To jeszcze za zabranie tej lachudry z domu mam placic ..?:D nigdy w zyciu , wystawie gdzie w nocy pod smietnik i niech sie z tym bujaja sami :D

Nie ma to jak rozklejac baniak :D struna stalowa od gitary i poooszedl :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim podejsciu to akwarium zalozysz na emeryturze :D


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no swirus, nie bylo mnie troche i widze, ze znow zakladasz akwa.

a tamto tak sie zapowiadalo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, A ja mysle ze jednak zostaniesz przy kominie :):D:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej a tak na serio, jak by zamiast komina na środku dać rurę PVC? urde co za róznica czy szkło czy platik:D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak w razie srubunek pusci ,heh , ja z tym samym zamiarem zrobilem na srodku rure a jak nalalem wody to ja jeszcez szybciej spuscilem i wlepilem tam komin , no i katastrofa calkowita :D

Postanowilem ze nie bede wiecej kombinowal , bedzei drugi baniaczek z kominem na tylnej scianie baniaka a w srodku w kominie 3 otwory .

Tak usiadlem i pomyslalem ze lepiej zrobic to co juz wiadomo ze dziala :)

Za 2-3 tygodnie ponowne zalanie i nowa skala tym razem konkretniejsza od tej co mialem.

Szafke wyciszam plytkami dzwiekochlonnymi , zrobie DownDrafta i jade ostro , popis maxymalny na 200 literkach wam zrobie :)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec mialem racje co do komina stara dobra metoda hehe:yes:):D:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Świrlej@ gadanie !! - r...acz, znaczy akwarysta teoretyk :D

P.S jeśli ktoś trzyma kciuki za Ciebie to napewno już Mu uschły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie tak zastanawiam ...czy mnie na tym zalezy zeby mi ktos cos trzymal :)

847-spassvogel.gif


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee no Swirlej, nie mów, że ci nie zależy, a żona od czasu do czasu, jak potrzyma "rurę przy rżnięciu" :) na reaktor :), albo mixer jakowyś? :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , wiedzialem ze sie znajda tacy co uderza w innym kierunku , o jakims innym "rznieciu" tu chyba myslisz :)...do czego my tutaj wogole zmierzamy..? :) tu siem komin ma budowac a nie jakies podtrzymywanie czego kolwiek , ja mlody chlopak jestem na razie nic mnie nie trzeba podtrzymywac a i mojej zonie podporek zydnych nie potrzeba:D sie nawyrabialo hyhy:D bedzie mi tu tlumaczyl , czy z podtrzymaniem czy bez :) :)

847-spassvogel.gif


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Już kilka tygodni temu pisałem Ci "Swirlej2" ,że ten komin w Twoim akwarium to BADZIEW!!!!!

Bardzo dobrze zrobiłeś ,że go zlikwidowałeś! Zaczynasz myśleć przyszłościowo. Nie słuchaj nikogo ,że "komin" to podstawa i niezbędna rzecz w morskim akwarium.

Odpływ wody z akwa to zwykły otwór wywiercony ok. 5-7cm od górnej krawędzi szyby. Oczywiście ze śrubunkiem i grzebieniem.

Obecnie planuję nowe akwarium i zastosuję w nim właśnie opisaną wyżej metodę odprowadzenia wody.

Pozdrawiam P K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.