Skocz do zawartości
japarepagua

400L wystartowalem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Witam szanownych forumowiczow, mam na imie Rafal, mieszkam w Warszawie. Po niemalze roku przygotowan (dzieki informacjom z tego forum oraz sympatycznej obsludze kolegow z kilku warszawskich sklepow z morszczyzna) kilka dni temu zalalem swoje pierwsze akwarium morskie.

Wymiary baniaka: 120x65x55h

sump: 80x43x50h

Filtracja:

Zywa skala: 25kg

Ceramika: troche mniej od skaly,

DSB,

4szt. malych mangrowcow :-)

Odpieniacz ATI 160,

cyrkulacja OR3500

obieg 2x Tunze 6060

oswietlenie Blau 2x39W T5, 2x150W HQI

dolewka od Witka,

Bazowalem na sprzecie uzywanym (pozdrawiam poprzednich wlascicieli:-)

Zdjecia po 3 dniach od zalania:

3224-pict0113.jpg

Oraz widok sumpa:

3224-20090913171.jpg

Od zalania swiece tylko T5 przez 6 godzin na dobe.

Czekajac na glony mialbym pytanko:

Regulujac odpieniacz na mokra - sucha piane podnosze, badz opuszczam poziom wody jaki idzie w strone kubka, co ma wplyw na poziom wody w komorze z pompa. W tej sytuacji musze zmienic polozenie czujnika poziomu wody od dolewki bo pompka zacznie dolewac slodka wode... Jak to rozwiazac aby nie zmieniac jego polozenia?

Wszelka krytyka konstruktywna mile widziana :-)

pozdrawiam,

Rafal


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Konstrukcja mi się podoba, trochę gruzowisko przy kominie ale rozumiem że chodziło o jego zamaskowanie, tak ?

Co do opisu to obieg OR 3500 a cyrkulacja 2x Tunze 6060 ;)

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jabym sie nie przejmowal tym poziomem w ostatniej komorze po regulacji odpieniacza,sa to bardzo male ilosci wody i dolewka Ci wleje tyle ze zasolenie sie nie zmieni...sam mam to samo jak i wszyscy reefowcy,ale akurat ten problem nigdy nie spedzal mi snu z powiek,nigdy tez nie kombinowalem z ustawianiem czujnika,zawsze jest w tym samym miejscu a ze odpieniacz czasem daje na mokro a czasem na sucho,wiec dolewka wiadomo ze zareaguje...Pozdrawiam...RvI...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Ladna skala i cala aranzacja. Tylko czekac az wszystko porosnie wapniakami.

I chyba warto zauwazyc ze ostatnio co raz wiecej naprawde ladnych startow wsrod nowicjuszy.

Powodzenia


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzieki za wyjasnienia i mile slowa,

guliwer777 - tak i zgadzam sie z tym gruzem przy kominie, pierwsza zauwazyla to moja zona - sprobuje to jakos wyszczuplic.

Jeszcze jedno pytanie odnosnie odpieniacza (ATI 160). Dzisiaj padly mi korki, po wlaczeniu odpieniacz nie mogl normalnie wystartowac tylko klekotal glosno probujac zassac powietrze. Pomoglo dopiero gdy dmuchnalem we wlot powietrza. Czytalem gdzies ze miedzy innymi dlatego powinien stac tak aby pompa byla tuz pod powierzchnia wody, u mnie tak wlasnie jest. Ale mimo to nie mogl rozpoczac normalnej pracy. Czy istnieje jakies proste rozwiazanie tego problemu?

pozdrawiam,

Rafal


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo pięęęęęknie ,podoba mi się ułożenie skały a co do startu odpieniacza to ja zablokowałem głowice pieniącą względem wirnika (magnesu) poprostu wcisnąłem ja na gumke i teraz startuje bez problemu.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Po około 50ciu dniach, w akwarium mieszkaja juz dwa błazenki, Cryptocentrus Cinctus i Salaris Fasciatus. Do tego trzy rozgwiazdy piaskowe, dwa wężowidła, kilka krabów i ślimaków.

Nitkowate glony zielone właśnie ustąpiły. Widoczna jest miejscami, własciwie tylko tuż pod lampą brązowa powierzchnia poktywająca ceramike - chyba okrzemki.

Parametry wody (Mg, KH, Ca) w normie, NO3 troche podnad 10. Zasolenie 1,023. W tej chwili świecę tylko 1x150HQI i 2x39T5.

Zauważyłem dzisiaj na skale taką brązową substancję porastajaca w dwóch miejscach na skale, wyglada to tak:

3224-1-gora.jpg

I troche niżej:

3224-2-dol.jpg

Moglibyście mi pomóc w zidentyfikowaniu tego czegoś?

Podczas zalewania akwarium moja żywica dość szybko padła i TDS wskazywal 3, więc akwa zalalem tym co było. Teraz już wskakzuje 0.

pozdrawiam,

Rafał


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.