Skocz do zawartości
UNSU

prąd;/-zmora, mity i fakty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie przesiadam sie z mojej 16-stki(162l)na 27-emke(275l) i tu moje pytanko o koszty prądu, a mianowicie w watach teraz na akwa idzie 178wat a bendzie 308 jakie ma to przełożenie na koszty?(nigdzie na stronie stoenu, niemoge znaleźć podanych prosto z mostu kosztów-z kosztami transportu itd.) Dla ułatwienia dodam że mam prąd ze Stoenu Rwe i jestem z Warszawy.

P.S. przez rok było git z rachunkami az tu przyszło wyrównanie prawie 600stów i teraz następne rachunki 2 po 184zł(każdy chyba za dwa miesiące) więc wychodzi chyba teoretycznie po 90 zł miesięcznie za prąd (pisze teoretycznie bo żeby w tych wszystkich rachunkach-prąd Tv tele itp umieć się ogarniać to trzeba jakieś osobne studia skończyć:/)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

policz szacunkowo 50 groszy za kilowatogodzine i bedziesz znal roznice w kosztach. Teoretycznie te 130W roznicy (liczac 24h na dobe) przelozy sie na dodatkowe 550pln w rachunkach za prad.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550zl??? miesięcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za rok


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UNSU dobrze że studiujesz prawo bo na ekonomii to nie wróżyłbym Ci sukcesów ;)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ekonomi i rachunkowości to ja mam żone ;)

p.s. 550 zł więcej czy w sumie bo juz :;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550 zł na rok więcej czyli jakieś 45 zł wiecej miesięcznie oczywiście dla rzędu liczb ;)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 zł miesięcznie za prąd?, no trudno na coś pieniądze trzeba wydawać tylko jak ja to powiem żonie;/?,

swoją drogą to jeszcze z deka watów mniej bendzie (bo niewiem czy uzbieram kase na tunze6100-a ona 45 wat ciągnie)

no i te 308 to nie całą dobe bo z tego 195 wat to światło

Może jakąś słabszą obiegówke walne:, albo podłącze to wszystko pod kołowrotek w którym bende biegal:clowninga żona bendzie mnie motywować do trzymania tępa:whip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy to akwa tyle zuzywa przez cala dobe? Ja mam podobnej wielkosci akwa, i stale zuzycie pradu (cyrkulacja + pompa glowna + odpieniacz) to okolo 100W, do tego oswietlenie 300W - ale srednio przez okolo 10h tylko, czyli srednio wychodzi 140W na dobe, czyli okolo 1.7 PLN dziennie na prad - rocznie okolo 600pln. Grzalki nie wliczam, w zasadzie nigdy sie nie wlacza.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to w sumie u mnie będzie podobnie 200wat światło 10h- czyli na dobe 100wat

113: non-stop:

pompa obieg-38

cyrkulacja-45

pienidło -30

a jak policzyłeś ze to Ci wychodzi dziennie złoty siedemdziesiąt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UNSU weź no kartke sobie i policz dokładnie mniej więcej tak:

1. Pompa obiegowa : Waty x liczba godzin na dobe = Przykład : 85 Wat x 24 H = 2040 watów a to daje 2,04 kW

2. Oświetlenie : Waty x liczba godzin na dobe = Przykład : 300 Wat x 14 H = 4200 watów a to daje 4,2 kW

Wypisujesz wszystkie elementy prądożercze, sumujesz kW mnożysz razy ilość dni w miesiacu dla przykąldu z góry masz : 2,04 + 4,2 = 6,24 x 0,45 zł = 2,808 zł na dzień x 30 dni =84 zł na miesiąc

0,45 zł tyle bodajże kasuje RWE warszawa, ale zawsze możesz zadzwonić i dopytać...

Powodzenia ;)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i to jest właśnie sposób tłumaczenia jaki lubie ;) że prościej się nieda:D dzięki piękne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie jest w sieci sporo programow ktore to licza, tylko wpisujesz moc i czas dzialania dziennie i cene pradu - ale to sobie w excelu mozesz chyba sam zrobic ;)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz nie mieszać koledze ;)

Zrób wg wzoru napewno Ci się uda ;)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekkudla: ale jak kolega zadzwoni do RWE to mu powiedza (zreszta zgodnie z prawda ;) ) ze prad u nich 20 groszy netto kosztuje - a przeciez o koszt przesylu (a to calkiem inna taryfa jest) nie pytal ;)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki program w domu ze strony pyszczaka zciągnołem.

już policzyłem obecnie moje akwa 162l ciągnie 2,128kw czyli 28 zł

przyszłe 275 bendzie ciągnąć 4,66kw czyli 61 zł miesięcznie

po dokonaniu odejmowania wyszło mi 33 zł miesięcznie więcej i wiecie co ja na to?....EEEEEEE tam tyle to ja gubie przez dziury w kieszeni idąc do pracy:D, żąrcik e taka kwota to nie tragedia

dziękuje pięknie za pomoc i wyrozumiałość ale musiałem obliczyć sobie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

jacekkudla: ale jak kolega zadzwoni do RWE to mu powiedza (zreszta zgodnie z prawda ;) ) ze prad u nich 20 groszy netto kosztuje - a przeciez o koszt przesylu (a to calkiem inna taryfa jest) nie pytal ;)

pytał, pytał, bo przedchwilka do niech dzwoniłem 0,4414 zł no powiedzmy 45groszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i widze kolega zaczyna kumać w czym rzecz brawo ;)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Na pewno cos takiego jest dostepne takze na polski uklad gniazdek. Bardzo fajne urzadzonko. Jesli mamy akwarium podlaczone pod jedno gniazdko. Programujemy urzadzenie (podajemy cene za kwh) i zlicza nam ile zuzywamy, dobowo, tygodniowo, miesiecznie. Usrednianie pomiaru z roznych okresow. Dokladnosc licznika :-) Zakupilem, zeby udowodnic zonie, ze wzrost rachunku to nie wina akwarium - ale nigdy jej wynikow nie pokazalem... heheheh

http://cgi.ebay.co.uk/Electricity-Power-Energy-Monitor-Meter-KWH-Watt-NEW_W0QQitemZ110427947322QQcmdZViewItemQQptZUK_Gadgets?hash=item19b604c13a&_trksid=p3286.c0.m14

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.into.pl/miernikenergii/index.html znalazłem polską wersje

fajna sprawa może się skusze ma to jeszcze jedną zalete- można sprawdzać ile biorą poszczególen sprzęty np. obiegówka AM ma napisane e bierye 38wat podcyas gdz naprawde bierye 100, albo mozna sprawdzic ile ucieka energi w statecznikach magnetycznych

super urzdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ja wlasnie czegos podobnego uzywam, przydaje sie do weryfikacji mocy urzadzen - jeszcze tylko nowa pompe odpieniacza musze sprawdzic. Ale np magnetyczny balast 150W zuzywal dokladnie 150w wg tego ustrojstwa ;)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i to wazna informacja bo mozna zaoszczedzic na stateczniku magnetycznym prz zakupie.

dobra to kwestje prądu mam załatwioną, pozostaje odpieniacz, i obudowanie szafki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zamiast bawić się kalkulatorem, zassać program naszego kolegi z forum. Program się nazywa AquaCenter, generalnie cały program służy jako dziennik. Ma kilkanaście funkcji i m.in ma raporty. A w nich, wpisujesz kolejno urządzenia, ich moc i ile godzin działają. Podając cenę za 1 kw - program będzie Ci pieknie wszytko liczył ( koszty miesięczne, roczne) itd.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UNSU :

http://www.into.pl/miernikenergii/index.html znalazłem polską wersje

fajna sprawa może się skusze ma to jeszcze jedną zalete- można sprawdzać ile biorą poszczególen sprzęty np. obiegówka AM ma napisane e bierye 38wat podcyas gdz naprawde bierye 100, albo mozna sprawdzic ile ucieka energi w statecznikach magnetycznych

super urzdzenie

A tu masz tańsze i też działające: ZOBACZ ŻE MOJ PIERWSZY LINK JEST IDENTYCZNYM TOWAREM JAK TWÓJ, TYLKO TAŃSZY O 120 ZŁ ;)

http://sklep.avt.pl/p/pl/484493/miernik+-+licznik+zuzycia+energii+elektrycznej+-+watomierz.html

http://sklep.avt.pl/p/pl/484986/miernik+zuzycia+energii+elektrycznej+pm54355+-+watomierz.html

http://sklep.avt.pl/p/pl/484985/miernik+zuzycia+energii+elektrycznej+pm230+-+watomierz.html


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.