Skocz do zawartości
Valdi

chemi-pure

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dzisiaj przegladajac oferty sklepow natknalem sie na cos takiego www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka-morska-preparaty-cvrs/chemi-pure_104574.html Czy ktos o tym slyszal albo stosowal? Bo najbardziej to ciekawi mnie ich zapewnienie ze stosujac ten preparat mozna zrezygnowac z podmian wody. Chyba ze to dotyczy tylko wody slodkiej.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmiot znajduje się w dziale z akwarystyką morską więc teoretycznie chodzi o podmiany w morskim. Myślę że to jednak za świeży preparat na naszym rynku i jeszcze nie wypróbowany.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Na ja właśnie zamówiłem Chemi Pure ELITE, który dodatkowo ma absorber fosforanów . . . zobaczymy co to za cudo.

Przed chwilą oglądałem filmik ze sklepu w którym stosują to Coś i ponoc przez 2 lata nie podmieniali wody.

Jeżeli wierzyć tym zapewnieniom to opakowanie 1330g powinno mi starczyć na 2 lata . . .

Zobaczymy czy warte było tych pieniędzy - relacje zdam w swoim czasie

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników tego specyfiku czy działa tak jak zapewnia producent? Czy warto to kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ok; poza jednym malym "ale" (i za to poszedl u mnie do kosza) - obnizyl mi o 0,5 PH :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O,5 to wcale nie dużo,ale ogólnie takim wynalazkom nie wierzę.Co prawda nie znam go z autopsji więc nie powinienem się wypowiadać,ale różne wynalazki nie mają długo swojego życia.

Zastanawia mnie słaba reklama i znikoma rzesza morszczaków stosujących ten preparat.Oczywiście jestem za,ale poczekam na więcej pozytywnych opinii,niech inni przecierają szlaki :goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowalem to kilka tygodni i faktycznie woda krysztal. PH spadlo mi do 7.8 i tak caly czas sie utrzymuje. Rano jest nawet mniej. Nie wiem czy bezposrednia przyczyna spadku byl ten preparat ale nie uzywam juz tego od miesiaca a PH nie chce isc w gore.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@imar Jest to produkt Amerykański i tam jest szeroko stosowany. W Polsce jest od niedawna i robi dobre wrażenie w moich zbiornikach niemam nic prócz chemi pura i purigenu i jest ok.


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - jak przechowywać chemi pure przez kilka dni ?? Na sucho ?? Na mokro ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mokro, przepłucz czystą wodą i zamkij w jakimś pojemniku


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czystą z akwarium czy ro ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ro


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj władowałem chemi-pure do komory na gąbkę z odpieniaczu (AM Biostar flotor).

I zastanawia mnie to, co się naczytałem. Czy faktycznie jest to taki niezwykły sorbent? Otwarłem pudełko, oderwałem zaklejoną folię, wyjąłem zawartość. W standardowym woreczku (można je kupić w sklepach akwarystycznych) jest wsypany na moje oko węgiel aktywny (zdaje się kokosowy) i jeden rodzajów żywicy jonizacyjnej. Całość wilgotna, zapięta na górze standardową łatwo dostępną plastykową tasiemką zaciskową.

Wsadziłem to, ale zastanawia mnie, czy to nie jakiś po prostu prosty sorbent w postaci zwykłego węgla aktywnego i żywicy demineralizacyjnej (coś jak MB-20 czy MB400, podobne to z wyglądu...(?)).

Postanowiłem więc na razie to przetestować, a potem zrobić "odpowiednik" ;):nono


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wczoraj Chemi-Pure i Purigen ,po jednym dniu użytkowania zaskoczyła mnie czystość wody.W tej chwili polimery są wyjęte bo czekam na nowy filtr do Sebastka więc zobaczymy po kilku dniach jak będą wyglądać parametry.Aktualne to NO3-10 a PO4-0,18.Te preparaty też dam do malawi bo tam te parametry poza skalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja stosuje juz ''chwilke'' chemi pure i purigen wszystko zyje i sie rozwija woda krysztal testy na wzorowym poziomie ... zastanawia mnie tylko to chemi pure elite <ja stosuje zwykły> , ale absorbent PO4 i całkowite wykluczanie z akwa...;/ według mnie to zle ale co kto lubi ...


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308111 inmar :

Zakupiłem wczoraj Chemi-Pure i Purigen ,po jednym dniu użytkowania zaskoczyła mnie czystość wody.W tej chwili polimery są wyjęte bo czekam na nowy filtr do Sebastka więc zobaczymy po kilku dniach jak będą wyglądać parametry.Aktualne to NO3-10 a PO4-0,18.Te preparaty też dam do malawi bo tam te parametry poza skalą.

Hej mam pytanko czy Chemi-Pure i Purigen wkładasz do filtra osobno w woreczkach ?? czy masz taki filtr Sebastka jak to paletek i tam je umieszczasz jak to wygląda u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemi pure ma swój woreczek,ale do purigenu są specjalne woreczki.Te preparaty po kilku dniach wyjąłem z wody bo chwilowo stosuję atrament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy sump i w nim specjalnie zrobiłem dodatkową szybkę między które wkładałem te woreczki.Filterek nie mardzo się nada bo to są bardzo drobne wkłady filtracyjne.Klarowność na drugi dzień niesamowicie się polepszyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie trzech miesiąca używania Chemi-Pure Elite + Purigen stwierdzam iż nie zauważyłem zmian w stężeniu PO4 i NO3 w akwarium. Poprawiła się natomiast przejrzystości wody i ogólna kondycja podopiecznych.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej czy dajecie tego Chemi Pure Elite tyle co zalecają na opakowaniu nie wiem jak ja to zrobiłem ale kupiłem dwa opakowania Elite 6,5oz + Purigen a to trochę za mało :) wsadziłem to do filtra ale czy będzie jakiś efekt przy tej ilości dokupić dokupię tylko znowu pozostaje net bo jak podzwoniłem po Krakowie to oczywiście nikt nic nie ma kurcze takie wielkie miasto a nic nie można kupić :cursin:cursin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.