Skocz do zawartości
bibik

purigen

Rekomendowane odpowiedzi

#289068 akvarius :

Witam powiedzcie mi czy ktoś regenerował Purigen i jakim środkiem dzięki za podpowiedz

Ja bym nie ryzykował regeneracji gdyż wiąże się to z chlorem który potem trzeba zneutralizować a jak kiepsku zneutralizujesz to można narobić więcej szkody niż to warte.

Zawsze zmieniam na nowy(najbezpieczniej)


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień, kolejna podmiana 20 litrów.

No3 na poziomie 10 wg. saliferta, woda dalej kryształ, to juz 3 tydzień więc jak narazie wszystko idzie ku dobremu.

Miejmy na uwadze poziom karmienia :)

Purigen już nie jest taki biały, teraz jest bardziej w kolorze kości słoniowej.

Korale pootwierane więc jak na razie jak najbardziej polecam.

...

poczekam jeszcze kilka tygodni i zbadam w Acroporze no3 i po4 hanką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#289075 gregorowicz :
#289068 akvarius :

Witam powiedzcie mi czy ktoś regenerował Purigen i jakim środkiem dzięki za podpowiedz

Ja bym nie ryzykował regeneracji gdyż wiąże się to z chlorem który potem trzeba zneutralizować a jak kiepsku zneutralizujesz to można narobić więcej szkody niż to warte.

Zawsze zmieniam na nowy(najbezpieczniej)

Jony chloru Cl w wodzie lacza sie z jonami sodu Na w wyniku czego powstaje zwykla sol NaCl. Wystarczy dokladnie przeplukac i wymoczyc w wodzie z RO.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasuje. A te jony sodu w wodzie RODI to niby skąd? Po samym RO coś tam jeszcze będzie, ale to chyba nie ta skala (śladowe ilości)? Z tego co ja wyczytałem, to do usunięcia chloru z wody używa się tiosiarczanu sodowego.

A tak ogólnie to TUTAJ fajny artykuł o chlorze i chloraminie.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis wyrzucilem Purigen z akwarium :) powod byl prosty ,NO3= 0 (poki co nie wielka obsada) i LPS zaczely mi grymasic :) wiec Purigen polecial na grzejnik i sie suszy :D jak do akwarium dojda SPS i ryby wtedy wroci na swoje miejsce :D


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! czytam sobie wątek i chcialem zapytac jak by wykorzystac te preparaty akwarium gdzie nie ma sumpa i panelu, za to odpieniacz zewnetrzny BlueFlotor Aquamedica. Myslalem o jakiejs kaskadzie. Z tego co wiem to ten srodek wydziela cieplo? Prosze o podpowiedz. Wiem ze fajnie miec sump ale nie mam...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303638 michu23 :

witam! czytam sobie wątek i chcialem zapytac jak by wykorzystac te preparaty akwarium gdzie nie ma sumpa i panelu, za to odpieniacz zewnetrzny BlueFlotor Aquamedica. Myslalem o jakiejs kaskadzie. Z tego co wiem to ten srodek wydziela cieplo? Prosze o podpowiedz. Wiem ze fajnie miec sump ale nie mam...

Ja mam wsadzony chemi-pure i purigen w AM Biostar Flotor. Wywaliłem to kółko kręcące się z gąbką i w miejsce niego wsadziłem te preparaty. I jest OK.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do ciepla to moze w momencie zalania woda troche sie podgrzac, ale przeciez nie bedzie sie grzal ciagle :) - byloby za fajnie miec taka chemiczna grzalke :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś wie jaki przepływ wody potrzebuje? mam taka kaskadę co ma 380 l/h? nada się?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, czy tyle wystarczy, może być troszkę za mało, ale musiałbyś sam sprawdzić. Ja mam purigen w kaskadzie o 500l/h przepływu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że purigen stał się bardzo popularny i polecany jest już jako standard do akwariów morskich. W związku z tym pytanie - nie boicie się, że zagłodzi wam to biologię w akwa? Ten produkt pochłania amoniak i azotyny, które są przecież pożywką dla bakterii. Aż strach pomyśleć co będzie, gdy ktoś po długim używaniu zdecyduje się go nagle wyciągnąć z obiegu.


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ostatni post był pierwszego listopadza, no wiec czas na kolejny.

Ostatnio korale zaprzestały grymaszenia, wiec sobie sprawdziłem poziom azotanów - 10 mg :googleye

Karmienie 2,5 kostki dziennie + płaska łyżeczka mieszanki Fauna Marin.

Woda kryształ cały czas.

W grudniu były tylko ze 2 podmianki w styczniu jedna.

A i postpelletowe cyjano zaczeło znikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to stosowanie pelletek i węgla wyklucza stosowanie purigenu i chemi pure elite?


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, które jeszcze chyba nie padło.

Skoro wiele osób poleca specyfiki: "Purigen" i "Chemi Pure Elite" to czy można je włożyć do akwarium zupełnie świeżego ? Skoro specyfiki absorbują m.in. NH4, NO3, NO2 to być może poprawi to szybkość dojrzewania nowego zbiornika ? Jeżeli tak to stosować te dwa specyfiki na raz czy może tylko jeden z nich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na samym początku to chyba nie ma sensu, szkoda ich marnować skoro zbiornik i tak musi się dograć sam. natomiast pod koniec dojrzewanie w momencie wpuszczania zwierząt jak najbardziej, dopieszczają parametry. ja dokładnie na takim zestawie umieszczonym w kaskadzie startowałem, obecnie z ChPE zrezygnowałem bo nie widziałem różnicy. Purigen mam do dzisiaj.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czy ktoś stosuje?jak wyglada regeneracja tego cosia w praktyce?-piszą ze trzeba zalać acze-trochę mam obiekcje,a w ogóle sprawdza sie to ?

Można go regeneroac, jednak przy cenie (w zależności w jakim sklepie) jest to bezsensu, większość i tak kupuje nowy, a co regeneracji to można go regenerowac również uzdatniaczem z seachem-a. Co do skuteczności działa w 100% juz nie mówiąc o krystalizacji wody, lecz o pozbywaniu się niechcianych związków z wody(zgodnych z opisem produktu). Osobiście w zbiorniku od początku mam purigen jak i chemi pure jesem z nich bardzo zadowolny i w dalszym ciągu z miłą chęcią będę korzystał z tych miedii filtracyjnych.Warto również zastosować phos guard (narazie jestem w trakcie testu tego medium). Serdecznie pozdrawiam. :thumbup:


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na samym początku to chyba nie ma sensu, szkoda ich marnować skoro zbiornik i tak musi się dograć sam...

Bardziej mi chodzi o to czy właśnie środki te pomogę "dograć się" zbiornikowi trochę szybciej (mieć mniejsze plagi glonowe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.