Skocz do zawartości
Miloo

Propozycja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Kto mi bedzie sluzyl pomoca (oczywiscie bezinteresowna) przy zakladaniu mojej piuerwszej solniczki?

Wybor akwa i nie tylko!?!


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ludzie troche dobrej woli!!!


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie bym pomogl, ale tez jestem zielony i narazie mam prawie skonczona szafke , zbiornik glowny 100*40*50, sump 30*40*50, zamierzam go ustawic obok akwarium i zrobic przelew, pod spodem nie mam miejsca, mam tez pompe obiegowa o wydajnosci 1200 l, i palnuje oswietlenie 4 swietlowki typu T5 i jeden zarkik hqi 70 w dla refleksow ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miloo...to jaki baniak mamy Ci pomoc zakladac...2000 litrow czy moze 5000....???

no chlopie.!!.....poczytaj troche forum.....troche wiedzy zdobadz.....zastanow sie jakie duze akwarium ci sie marzy i co bys chcial w nim trzymac....bez szkody i z uwzglednieniem potrzeb zwierzat........pozniej przelicz kase......zweryfikuj.....plany...:).i pytaj sie wtedy jak bedziesz mial jakis problem....

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz troche czytam na tenat solniczki.Juz prawie jakis rok wybilo.

To zaczynam budowac!

Na poczatek mam problem jakie akwa:Lepiej

80x50x50(wysokosc) czy 100x40x50(wysokosc)?

Zamierzam chodowac kilka ryb.Niewiem czy jest to mozliwe ale marzy mi sie jakis pokolec np.krolewski czy Zebrasoma Flavescens?


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miloo

ja osobiscie bym wybral to dluzsze akwarium.....z tegowzgelu ze jak Ci sie rybcie terytorialne trafia...a tutaj widze ze Ci sie pokolce marza...(ale z hepatusem to daj sobie spokoj)....to beda mialy wieksza mozliwosc ustaleniea sobie wlasnych terytoriow

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak Sadzisz to wezme ten dluzszy?Tylko czy musi byc z kominem?Moze wystarczy polwecany tak BiostarFlotor i spora ilosc zywej skaly,jakies 30%akwa+ewentualnie pleneum?


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump jest wygodny, bo można tam wrzucić wszystkie graty tj odpieniacz, kalkreaktor, kalkmixer, całe ustrojstwo do co2, refugium, jakieś dodatkowe złoża, świetlówkę UV czy choćby wegiel (wszystko w zależności od potrzeb i możliwości). Masz zteż miejsce na czasową separację jakiegoś kraba/jezowca/krewetkę/nawet agresywną rybę.

Co do proponowanych rozmiarów - ja wybrałbym 100*szerokość 50 *wysokość 45.

POdstawa akwa byłaby 100*50. Woda jak wiesz przybliża tylnią ścianę, a efekt głębi jest baaaardzo pożądany w morskim akwa. Liczy się znacznie bardziej niż wysokość.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokoj z kominem, jeśli akwa u szklarza zamawiasz to zamów dwa otwory na wys poziomu wody np. 32mm na rury PVCnajlepiej na dwóch bokach i będzie GIT:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek ma racje, zrob komin, praca przy akwarim bedzie latwiejsza, wiecej miejsca itd....

Dino tez ma racje, jak koniecznie chcesz pokolce (co na poczatek IMO jest zlym pomyslem) to rob jak najwieksze akwarium. 100 cm to nawet dla stosunkowo malej Flavescens bedzie troche malo miejsca.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.