Skocz do zawartości
bohen

Małe jest piękne (27L)

Rekomendowane odpowiedzi

Ołł...:) no życia jest od zajeb***a...:) Z taką obsadą tego nie utrzymasz...:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie przebarwienia na cladielli, już na samym początku usłyszałem że to koral barwiony i brak mu polipów szczątkowych, co prawda stracił ten zółty kolor, ale od niedawna zaczął się chyba wybarwiać na brązowo, to dobrze wróży czy powinienem się już niepokoić?

4140-hpim1418_resize.jpg4140-hpim1419_resize.jpg

i co możecie powiedzieć o tym glonie wapiennym u dołu po prawej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to pierwszy raz widze taką białą cladiellę, o ile to cladiella oczywiści. Myślę że z czasem będzie miała swój cielisto-brązowy kolor jak zwykle.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem za dużo niebieskiego światła w akwa i to mogło być powodem jej wyblaknięcia, jak ją kupiłem to była zółciutka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zooksanteli nie miała od samego początku, nawet jest wątek na forum jak prosiłem o jej identyfikacje od razu po kupnie, na moje oko to ona nie wygląda jakby miała się wybierać na wieczną rafę wręcz przeciwnie, a przebarwienia raczej nie wyglądają na glon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "glon" to on nie wyglada jak zwykły glon:) Zooksantele to te glony wewnątrz koralowcą, które nadają mu kolor i są odpowiedzialne ze fotosynteze. Zooksantele chyba musiał mieć... Ale tu niech Inni się wypowiedzą:)

A jak tam z NO3? I daj znać kiedy będziesz w sklepie teraz:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3 dziś rano mierzone salifertem na poziomie 10 nie więcej, więc tendencja spadkowa:) oprócz tego i magnezu który cały czas podnosze i jakoś nie mogę dobić do magicznego 1400, to reszta chyba w normie

Zasolenie - 1023

Ca - 470 salifert

Mg - 1080 jbl

No3 - 10 salifert

No2 - 0,01 salifert

Ph - 8,2 sera

Kh - 7,5 sera

Po4 - 0,03 salifert

i takie pytanko, jod i stront tez powinno się mierzyć, czy można lać na oko??

bo jodu leje co 2 dni tak po 0,5 ml do akwa i 1 ml jest w dolewce w pojemniczku który ma 2,7L

a strontu 1 ml do akwa i 2 ml do dolewki

PS. Artur w sklepie bede cały weekend od piątku do niedzieli więc po testy możesz wpadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze magnez jest OK tylko test JBL cos przeklamuje. Nie widzialem na forum ani jednej pozytywnej opini na temat tych testow za to same negatywne. Dodam jeszcze od siebie ze w takim malym akwa nie lalbym nic. Za duze ryzyko przedawkowania.Podmianka tygodniowa zalatwi sprawe


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie wszystko jest ok więc pozostaje przy takich dawkach, a jodu i strontu musze dawać żeby skorupiaki elegancko przechodziły wylinki, narazie próbuje zdobyć test na mg saliferta żeby się nie bawić w jakieś pomiary sumy i odejmowanie poziomu wapnia żeby otrzymać magnez, im więcej kombinacji w tych jbl tym większy błąd pomiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test na mg firmy jbl bedzie Ci zawsze pokazywał warosc 1080 - 1200, dla porownania test robiony jbl wyszedl 1080 a salifertem 1425, wiec radze ten test umiescic w koszu.

jodu lejesz za duzo, ja w takim akwa jodu lalem 2 razy w tygodniu po 3 krople.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodu, na 500 l dodaje kropelke dziennie...

Strontu lepiej nie dodawaj. Nie masz twardych korali.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba zacząć troche mniej jodu lać, a warto waszym skromnym zdaniem mierzyć poziom jodu testami?? bo widziałem że slifert ma takowe. A stront leje bo na chwile obecną są twardziele w ilości dwóch sztuk, z czasem planuje wymienić Cladiellę też na jakieś twarde drzewko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem widzac Twoje duze zaangazowanie jezeli masz tylko miejsce i srodki finansowe zamiast kombinowac z sumpem, zeo, wydawac kaske na testy i inne specyfiki, mniej lub bardziej trafne zakupy pomyslalbym nad wiekszym akwarium. I Tobie i zwierzakom wydzie to na dobre.Przekonasz sie i bedziesz mial wiele radochy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z miłą chęcią odpaliłbym coś wiekszego, ale niestety brak miejsca załatwia wszystko narazie sprzedam ukwiała bo zaczyna sobie chodzić i pomyślę o czymś innym w jego miejsce ( zapewne jakiś lps). mi ten baniaczek sprawia naprawdę sporo radochy i zajmuje sporo mojego czasu czyszczenie dbanie itp, ale najwiekszą frajda jest patrzenie na niego:) niby tylko 27L a ile radości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duży jest ten ukwial:D? Pisałbym się na niego:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś 7-9 cm średnicy, ale już jeden kolega na forum sobie go zaklepał, żal mi go sprzedawać jak patrze na błazenki które go potraktowały jak dom:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testu na jod nie bedziesz potrzebowal. Jod szybko sie ulatnia i mierzenie jego stezenia nie ma sensu, poza tym wynik napewno bedzie niedokladny.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, dobrze wiedzieć, a stront warto mierzyć jak tak to jaki powinien być poziom??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć bohen, mógłbyś podpowiedzieć co to jest to białe, co na fotkach jest obok właśnie ukwiała?

Czy błazenki bez ukwiała to dobre rozwiązanie dla nich?


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi ci o biały placek nad ukwiałem jest to reef construct, klej do skały. a błazenki bez ukwiała mogą bez problemu żyć, ale patrzeć jak one się o tego ukwiała ocierają to normalnie bajka, teraz żałuje że go sprzedałem

no i zamieszczam kilka nowych foci:

4140-hpim1431_resize.jpg4140-hpim1435_resize.jpg4140-hpim1438_resize.jpg4140-hpim1442_resize.jpg4140-hpim1474_resize.jpg4140-hpim1478_resize.jpg4140-hpim1489_resize.jpg4140-hpim1495_resize.jpg4140-hpim1499_resize.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety akwarium zostało zlikwidowane, ale poczynane są kroki w kierunku 100L kosteczki niefoto właśnie zainspirowanej twoim akwarium lizard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.