Skocz do zawartości
Sendilkelm

Zapytanie co do OW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że to mój pierwzst post- dzień dobry wszystkim.

Planuje trochę włożyć siana w akwarium. Chcę kupić je ze szkła OW o wymiarach 120x60x60. Jaki sklep polecacie- u mnie w mieście (Białystok) szklarze cenią się niemiłosiernie. Pewnie przez odpady.

Polećcie, proszę, dobry, nie za drogi sklep

Dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sendilkelm :

Witam. Jako że to mój pierwzst post- dzień dobry wszystkim.

Planuje trochę włożyć siana w akwarium. Chcę kupić je ze szkła OW o wymiarach 120x60x60. Jaki sklep polecacie- u mnie w mieście (Białystok) szklarze cenią się niemiłosiernie. Pewnie przez odpady.

Polećcie, proszę, dobry, nie za drogi sklep

Dziękuję za odpowiedzi

Nie wiem czy to dobry pomysł wkładać siano do akwarium :D


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może to będzie bez wody, to wtedy powinno wytrzymać dłużej, a jak przykryjesz szybą od góry to nie będzie się kurz zbierał.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację,może tu znajdziesz jakieś rady odnośnie tego siana :http://www.gandalf.com.pl/b/praktyczne-porady-dla-hodowcow-bydla/

pozdrawiam serdecznie


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ok, pomyslę nad bydłem, jakie zasolenie dla tego najlepsze??

a tak serio? bez przesady trzeba sie nabijać z tego stwierdzenia? Może trochę bardziej na temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sendilkelm :

Hmm ok, pomyslę nad bydłem, jakie zasolenie dla tego najlepsze??

a tak serio? bez przesady trzeba sie nabijać z tego stwierdzenia? Może trochę bardziej na temat?

Koledzy troche się nabijają:D poszukaj troche, było sporo o OW na forum , są też google , bo na forum teoretycznie nie podajemy linków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było nie było, orientowałem się już w rybarium, roslinyakwariowe, aquqmedic,skorpion, u szklarzy w białym. Myślałem, że dostanę jakieś inne namiary- dzięki UNSU, wysłałem maila czekam teraz na odpowiedź od thewalda, a nie szydere. Przeglądam te forum od początku roku i oczekiwałem trochę innych odpowiedzi. Było o OW trochę na forum, ale bardziej różnice ze szkłem float i pytania czy się opłaca. Jakos nie znalazłem nigdzie, oprócz thewalda, bo rzeczywiście o nim było wspominane, innych namiarów, więc pomyślałem, że założe nowy temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spinaj się kolego bo Ci żyłka pęknie:strutin skoro przeglądasz forum już tyle czasu jak twierdzisz to powinieneś być przygotowany na odrobinę docinki, to swoista kara od klubowiczów za przywitanie się w nieodpowiednim dziale i zadawanie banalnych pytań na samym początku, ale nie matrw się, niektórzy zaczynali duuuużo gorzej, a dziś są w "rodzinie", więc głowa do góry, widły w dłoń i pierwsze snopy za płoty a potem już pójdzie:clowning witaj wśród morszczaków:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście paskudni :D

A ja się przez Was prawie udławiłam kawą :D

PS> Cześć nowy morszczaku!


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze , że kawę piłaś:D

Jakbyś dajmy na to croissanta jadła?:D


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...niezle sie usmialem choc powiniennem sie byl raczej zasmucic patrzac jak utrudniacie mu zrealizowanie nowego,pieknego akwa z opti...przeciez to normalne ze "nowy" nie wie jakie tu panuja zasady i zeby zostac przyjety do GAP (Gang akwarytow polskich) musi przejsc inicjacje...nie martw sie Sendilkelm,proby ognia i wody,ucinania serdecznego palca tu nie ma...ale bedziesz musial pic przez tydzien zawartosc odpieniacza najbrudniejszego akwa z forum...wtedy Bossowie Ci dadza szanse i nawet dadza namiary na te opti...witaj w klubie wariotow...Pozdrawiam...RvI...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym posiedzieć i jeśli coś pić, to % z kimś kto mógłby mi dokładniej powiedzieć co i jak-pokazać mi na własne oczy. Ale jeśli na prawde trzeba przez tydzień cały męczyć się, to może i dam rady, byle te namiary dobre dostać na OW i być poważnie traktowanym.

Nie spinaj się kolego bo Ci żyłka pęknie

Nikt się nie spina- przynajmniej ja nie, więc o żyłkę się nie bój- Też bez napinki.

Widzę cięzka i długa droga czeka przede mną. No nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sendilkelm :

Widzę cięzka i długa droga czeka przede mną. No nic.

Może początek faktycznie masz nie najlepszy ale jest tu wiele osób które ci pomogą jak będziesz tego naprawdę potrzebował

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sendilkelm :

Wolałbym posiedzieć i jeśli coś pić, to % z kimś kto mógłby mi dokładniej powiedzieć co i jak-pokazać mi na własne oczy.

Widzę cięzka i długa droga czeka przede mną. No nic.

Wstaw w profil skąd jesteś to ktoś Ci na pewno pokaze o co w tym morskim chodzi.

A Ci faceci są na prawdę OK. Zawsze można na nich liczyć.

To mówię ja - baba :D


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smoki, baby to masz w nosie:clowning:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam właśnie siano w akwarium....nawet sporo, no i trocin z pół kilo. Aha - o chomiku bym zapomniał :D

Żeby nie było całkiem OT - u mnie jednak najtaniej wychodziło dać do szklarza. Może poszukaj jakiegoś większego zakładu w okolicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby OW to jeszcze nie wszystko. Trzeba to jescze ładnie skleić żeby ładnie wyglądało. Skleją Ci czarnym silikonem i po efekcie, zrobią w normalnej technologii - z wałkami silikonu na zewnątrz i też to nie będzie to. Muszą być ładne spoiny maszynowe, zbiornik bez wzmocnień, klejony transparentnym klejem. Wtedy to ładnie wygląda.

Aqua Art tak robi, do nich się zgłoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Smoki, baby to masz w nosie:clowning:strutin

Pozdrawiam

seb

Błe i znowu przy śniadaniu :D


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że samo szkło to nie wszystko. Właśnie dlatego raczej nie skorzystam z usługi szklarza, który pewnie i tak zrobi po swojemu- czyli tak jak zwykłe akwaria. Aqua Art to z tego co się domyślam dostawca do rybarium. A z tego sklepu już wiem co i jak. Tylko trochę drogo. Akwarium 120-60-50 coś koło 1050zł a 120-60-60 już 1700zł. Chyba nie warta aż tyle $$ taka różnica. Czekam teraz na odpowiedzi od innych sklepów. Jeśli jutro maili nie otrzymam we wtorek będę dzwonił po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robią bez wzmocnień to nie dziw się, że tyle kosztują, bo muszą to zrobić z grubszego niż normalnie szkła, a grubsze szkło to zdecydowanie wyższa cena. Chcesz taniej to musisz zdecydować się na szkło 10 mm, ale ze wzmocnieniami i powiem szczerze, że, jak patrzę na robotę AquaMedica, gdzie mam wzmocnienia z każdej strony i przez środek to śpię spokojnie.

Tanio i bez wzmocnień z OW się po prostu nie da, a jeśli ktoś ci coś takiego zaproponuje to ty weźmiesz na siebie ryzyko, że zbiornik pęknie.

W AM rok temu zbiornik 140x60x60 ze szkła 10mm z przednią szybą z OW z kominem i dwoma otworami oraz grzebieniem i sitkiem w kominie i oczywiście zbiornik ze wzmocnieniami z każdej strony i przez środek kosztował ok. 960 zł.

Poza tym prace z większymi zbiornikami lepiej zlecić zakładom, które to robią masowo i mają duże doświadczenia poparte analizą własnych błędów :D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że chyba właśnie robią z 10mm a nie 12mm- tyle powinno być jesli się nie mylę przy wys. 60cm. 12mm akwarium kosztuje u nich 2200 z kawałkiem- na aqua art jest kalkulator. Muszę wysłać maila do rybarium czy ma ono wzmocnienia czy nie. Tak czy siak duża różnica ponad tysiąc złotych za 70litrów. A nawet te 600zł to i tak sporo. Wysłałem do AM maila i czekam na odpowiedź. Najprawdopodobniej będę sklejał przód i boki OW a reszta zwykłe szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AM na emaila odpowiedzi się nie doczekałem, nie panują nad tym. Trzeba dzwonić i ustalić wszystko telefonicznie.

Faktycznie sprawdziłem ten sklep Aqua Art to mają bardzo drogo, a nic nie piszą o kosztach wiercenia dna i wstawienia komina dla zbiornika morskiego.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat się rozwinął, jeśli kolega nie ma nic przeciwko temu to pokulajmy go dalej:strutin nawiążę do tego "transparentnego" kleju i "maszynowego" klejenia, nie wiem czy dobrze myślę ale ten transparentny klej to nie to samo co silikon przezroczysty? Ma ktoś zbiornik robiony przez AquaArt? Bo jeśli to silikon przezroczysty to całe to klejenie "maszynowe" to między bajki mozna włożyć moim zdaniem bo nie widzę problemu w usunięciu bez śladu nadmiaru kleju po zaschnięciu spoiny. To tylko takie moje rozmyślenia, ma ktoś jakieś spostrzeżenia czy doświadczenia w tej kwestii?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz, że tak wytykany w plusach silikon transparentny to po prostu silikon akwarystyczny przezroczysty. Różni się, może oprócz efektami wizualnymi, od silikonu czarnego kilkoma innymi właściwościami, ale nieznacznie. Więc to nie jest jakieś mega coś bardzo elitarnego. po prostu ładniej wygląda niż to czarne mazidełko. Mówisz, że jak usunąć? Wziąć nożyk i wyciąć po prostu nadmiar? Tak przynajmniej z wypowiedzi zrozumiałem zrozumiałem.

Fajny temat się rozwinął' date=' jeśli kolega nie ma nic przeciwko temu to pokulajmy go dalej[/quote']

A tak się śmialiście na początku :D

Nie mam nic przeciwko- wręcz przeciwnie, cieszę się że temat się rozwija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.