Skocz do zawartości
Sendilkelm

Zapytanie co do OW

Rekomendowane odpowiedzi

Masz "siano" to zaczynaj od AquaArt sam jestem ciekawy wyników

może coś mądrego wymyślili bo ja też tego nie widzę jak seb

pozdrawiam

ps.

a tak notabene ile masz tego siana ?

starczy na inne żeczy i utrzymanie akwarium, zastanów się

bo szkło to akurat mały wydatek

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale muszę - żeczy- źle. Rzeczy- dobrze

Założyłem ten temat z założenia po to, żeby właśnie dowiedzieć się czy można taniej a tak samo solidnie. Jeśli mogę i chcę (zobaczymy czy będę musiał- jeszcze się nie zorientowałem w cenach u wszystkich) sobie pozwolić na same szkło za ok. 1,5-2k to chyba na resztę też mi powinno wystarczyć. Nie mam doświadczenia, ale swoje wyczytałem i wiem, że niejeden wolałby kupić używany nie najgorszy samochód niż ładować w akwarium taką sumę, ale każdy ma bzika na jakimś punkcie, prawda? Więc kapuchy starczy. Może nie odpalę go w miesiąc, ale sukcesywnie skompletuje sprzęt taki żebym nie musiał zmieniać po 2 miesiacach i będę starał się jak najlepiej zapiąc wsio na ostatni guzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania do samochodów to widziały już akwaria które kosztowały

więcej od samochodów z salonu światowyvh marek

zacznij na początek od wypisania sobie w zeszycie co musisz mieć

następnie poszukaj w necie co możesz dostac i za jaką kwotę

można czasami znaleść coś ciekawego w rozsądnych cenach

OW tak zdecydowanie ale wystarczy przednia szyba jak widać będzie boki

to też ale nie koniecznie na początek musisz mieć szkło, stelarz, obudowe,

oświetlenie, odpieniacz, sump, pompy obirgową i cyrkulacyjne i jeszcze sporo

innych dodatków ale to sam wiesz jak sół, testy, itd.......

Zasada jest taka im poj, akwa większa tym łatwiej ja też zaczynałem

przez kilka miesięcy a tak naprawdę po roku odpaliłem akwa nie zrażaj się

tylko systematycznie działaj jak coś to wszyscy Ci pomogą i czytaj !!!!

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sendilkelm, olej notowanie i wyliczanie - bo jak wyliczysz to nie założysz:strutin po prostu kup baniak i kompletuj sprzęt, gdybym ja teraz zaczynał to trochę inaczej bym postąpił niż postąpiłem np. takie rzeczy jak cyrkulację, obieg, odpieniacz na 100% kupiłbym używane, miałbym połowę siana w kieszeni. Wracając do tematu to żeby był "efekt" to zrobiłbym przód i boki z opti resztę z float.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak będziesz przeliczał więc mogę tylko doradzić jeżeli już przeliczysz i wyjdzie ci np 15k to rok po odpaleniu jak sobie wszystko policzysz to i tak wyjdzie że wydałeś ponad 30k :D. Więc jak pisał seb po co liczyć lepiej odpal baniak resztą będziesz martwił się później :D

pozdro


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę podobnie jak seb. Jakbym wziął kartkę i zaczął sumować to pewnie złapałbym się za głowę i zaprzestał nawet myślenia o tym projekcie. Będę kupował po rzeczy aż się nazbiera niezbędny sprzęt. Własnie dlatego Aqua Art odpada- tam robią tylko full opti. To co na kartce pospisuje to telefony do poszczególnych firm i szklarzy i posiedzę przy telefonie zapisując różnice w cenie i możliwościach. Po co mi dno czy tył z opti jak nikt patrzeć przez to nie będzie, a więcej zapłacę- to że chcę wydać dużo nie znaczy że chcę przepłacać. Jak mówiłem wcześniej czytałem troszkę o morszczaku i przygotowałem już siebie na zakup wszystkich urządzeń które slawomirdyl wymieniłeś. Mam jedno akwarium- myślę o zrobieniu z niego sumpa. Taki standard 126l. Jak tylko zorientuje się w cenie szkła- zamawiam u stolarza dechy na szafkę- podoba mi się ADA-owska. Taka bez klamek. Pokryję ją fornirem. I będę się rozglądał za belką. Przeglądam praktycznie codziennie na tym i na aquareef, oraz na innych forach targowiska i się rozeznaje powoli co i za ile. Jest róznica ogromna z cenami ze sklepu. Więc pewnie belkę oświetleniową pompy i odpieniacz będą używane. Będzie na skałe i życie. Nie od razu Rzym zbudowano.

Pozdrawiam

Damian

Edit: ozim poszło PW jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahaha seb ma rację normalny człowiek znajdzie sobie inne hooby !!!!

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ozim :

Pewnie i tak będziesz przeliczał więc mogę tylko doradzić jeżeli już przeliczysz i wyjdzie ci np 15k to rok po odpaleniu jak sobie wszystko policzysz to i tak wyjdzie że wydałeś ponad 30k :). Więc jak pisał seb po co liczyć lepiej odpal baniak resztą będziesz martwił się później :)

pozdro

Absolutnie nie liczyć. Ja już mam założony budżet razy 3 a wcale nie skończyłam.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szkła, warto sie poorientować w hurtowniach w cenach. Ja swoje kupiłem przez pilkingtona (mi się udało bezpośrednie dojście znaleźć, ale wiem że mają przedstawicieli regionalnych które zaopatrują hurtownie) i duuuużo taniej wyszło. Fakt baniak kleił TheWald - mistrz szkła i wyszło mi naprawde tanio. Ale każdy szklarz będzie wg mnie w stanie nawierty zrobić i skleić wg wskazanego projektu i odpowiednim silikonem....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Białymstoku różnica w cenie na szkle grubości 10mm pomiędzy float a ow wynosi około 110-120zł na 1m2 - za swój baniak z szybą frontową i bokami z ow musiałem dodatkowo dopłacić 180zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sendilkelm polecam Acropore, Aquamedic i erybke.

I bedzie taniej niz zalozyles za to akwa z 3 szybami opti.

AM i erybka dostarczy ci akwa kurierem.

Rafal19 za te 120zł wiecej dostajesz szybe guardian a nie OW. Oczywiscie czesc firm nazywa to opti ale tak nie jest - guardian jest nieco drozszy od OW ale tez nie jest taki jak OW. Jest jasniejszy od float, bardziej niebieski ale ciemniejszy od OW.

Zobacz sobie ceny float guardian i OW w zakupie i zobacz czy przy 120zł więcej by się dało...

Chyba ze macie bardzo drogie float :-)

a tu na stronie aqua-art faktycznie prawdziwy opis.

http://www.aqua-art.eu/polski/art_faq#7

a tu bardzo fajne wizualizacje akwarii z danymi szybami

http://www.optiwhite.pl/ (na dole)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.