Skocz do zawartości
UNSU

sunsun JVP-202 opinie Użytkownikow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zewzględu na duże zadłużenie i małą cyrkulacje obecnie w akwarium musze pomyśleć o jakimś tymczasowym rozwiązaniu(na 3-5miesięcy i tu moje pytanie i prośba o opinie do użytkowników JVP 202(chyba a) podwójnej głowicy robiącej podobno 12000l/h przy 24watach, czy faktycznie ma taką moc? Moja obecna jvp powinna miec 3000 a ma ze 2000(może troszke wiecej, a no i jakiej wielkości jest ta dwugłowa pompa?, czy chałasuje? warczy itd.?

Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie halasuje, nie warczy. Moc ma.... U mnie jest 55 cm miedzy lustrem wody a powierzchnia piasku.Koszmar z ustawieniem bo albo robi wir od powierzchni zasysajacy powietrze albo wir od podloza zasysajacy piasek. W obu przypadkach wir i kipisz w akwarium. Mi sie nie udalo :-) Probowalem tydzien - teraz mieszam nia sol. Uwazaj na magnes bo paznokcia sie pozbylem :-)) Od 15mm szyby nie sposob go odkleic. Wady ? Od czestego krecenia wyrabia sie ten ala przegub kulowy i zaczyna latac jak zyd po pustym sklepie. Oraz wyjatkowow krotki kabel zasilajacy. Ale za to trzy-zylowy z uziemieniem.

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, też mam 55h zbiornik a jak na szerokość? bo mam 100cm niebendzie wywalać piachu po drugie stronie baniaka?albo wody wylewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Az takiego pałera nie ma. Wode dosc mocno rozrzuca na boki wiec strumien nie jest zbyt skoncetrowany. Na moje oko po ok 60-70 cm jest juz calkiem spokojnie za to szeroko. Gdy mialem ją przymocowana na srodku bocznej szyby w polowie wysokosci i skierowalem w powierzchnie wyrzucala wode na ok 1 cm na srodku zbiornika po calej szerokosci robiac bardzo ladne zmarszczenie na calej powierzchni. Niestety nie udalo mi sie utrzymac piasku po drugiej stronie zbiornika i jak juz wierzaki wyrownaly teren - pompa zaczela zasysac go z dna. Ale jesli masz piasek o grubszej gradacji - nawet sie nie zastawnawiaj. To naprawde niewiarygodnie dobra pompa za takie pieniadze.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam drobny piasek ale można cos wymyślić, np. skalke dać pod pompa na piasku co by piachu nieruszała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego podwojniaka lecz o mniejszej wydajnosci (6tys l/h) pod skalami,dmucha swietnie i jest cichy ale jednak za te cene nie mozna sie dziwic ze plastik podczas czyszczenia sie lamie...juz wylamalem krzyzak na wylocie i wirnik trzyma sie tylko z jednej strony...chodzi dalej bezproblemowo...sa to dobre pompy pod warunkiem ze wymienia sie je reguralnie jakzarniki...balbym sie trzymac je dluzej niz rok bo widzialem jakie moga miec problemy z elektryka a to moze oznaczac smierc,jesli sie ich nie wylacza podczas wkladania lap do wody...ja nie wlaczam bo lubie ryzyko...hehe...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik JVP-102 nie zaryzykowałbym więcej ani 1PLN na sprzęt tego producenta. Wersja pojedyncza poza tym, że głośna, ma różne losowe przypadki: nie startuje, startuje na wstecznym. Mocowanie magnesowe przenosi drgania na szyby i jest jeszcze głośniej niż na przyssawkach. Jestem na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pojedyncza juz mam wziołem z wężyka rozciętego izolacje zrobiłem tłumiącą drgania ze startem jest różnie - kilka razy ją musze startować co by niewarczała;/no ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam 3 takie pompy za śmieszne pieniądze i jestem zadowolony ale mam je na przylepcach,na magnesie akwa mi dzwoniło słyszałem ze mają ciężkie starty,moje są ok,rzadko je wyłączam ryby pokarm łapią w biegu


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt na przylepcach jest OK


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie JVP-102 i muszę stwierdzić, że za takie pieniądze sprzęt jest OK. Umieściłem je naprzeciwko siebie, na różnych wysokościach na ścianach bocznych akwarium i obieg wody jest super (akwa 120x40x50), bardzo ładne falowanie wody na powierzchni, dobry obieg. Oczywiście należy właściwie je ustawić aby nie były skierowane za nisko bo zdmuchną cały piasek :)


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moim zdanie nie mozna porownywac 102 z 202A. To naprawde zupelnie inna liga jakosci wykonania i dzialania choc ten sam, skosnooki producent :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze tak zachwalacie że się zastanawiam czy na mój baniak(100x50x55) niebendzie za mocna 202 czy nie lepiej kupić 201 i niesprzedawac korali 3:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UNSU na twój baniak proponuję 2 JVP102, a jeśli masz dużo skały to na tył jeszcze jedną. Te większe będą za mocne.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 sztuki jvp102 i nie mam z nimi zadnych problemow i moge je polecic kazdemu, i do tego ta smieszna cena! kupilem sobie jeszcze trzecia pompe bo buduje nowy baniak 500L i innych pomp pod uwage nie biore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zbiornik 500 ltr o dł. ok. 140 cm to JVP-102 to mało. Miałem 4 pompy 2 JVP-102 i 2 Koralie 4, ale żadna nie jest w stanie pokonać tych 140 cm. W efekcie po bokach miałem strefy bez przepływu i tam miałem trudności z pozbyciem się glonów nitkowatych. Teraz po zastosowaniu Tunze 6100 o przepływie maksymalnym 12000 ltr/h po bokach mam odpowiedni ruch wody i z jednej strony glony nitkowate zniknęły już całkowicie, znikają jeszcze po drugiej, gdzie było ich więcej, ale efekt już widoczny. Może gdyby ustawić dodatkowe pompy dla zapewnienia ruchu na końcach zbiornika, byłoby ok? Ale ile tych pomp trzeba by montować.

Myślę, że po prostu na 500 ltr trzeba zastosować mocniejsze JVP niż 102.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już zamowilem 202 jak tylko bedzie sprawdze i dam znac oczywisci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pompa doszła, działa moja opinia(jak narazie): pompa dość duża więc muszę ją w skałe schować, w zestawie był uchwyt na przyssawki-jakis dowcip:D, więc wymieniłem sobie na magnes-strasznie się trzęsie ta pompa, moc super na moje akwa aż nadto wirów nierobi ani piachu nie unosi, a dzieki tym nakładkom każdy ze strumieni moge w inna strone dać(co oczywiście troche moc osłabia). Za takie pieniądze-110zł to rewelacja(niejestem fanem chińszczyzny) ale naprawde jest ok cena 10 razy mniejsza od tego cobym dał za tunze o tej mocy (no i każdą "główke" można w inna strone dać) prądu ciągnie napewno więcej niż te 24w z pudełka, na rok czasu mi wystarczy a potem nano-wavebox:D

Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy super. Gdzieś tu czytałem, że jeśli coś się stanie z wirnikiem, pęknie lub się uszkodzi, to podobno można to łatwo zamienić na patyczek od uszu. No i jak niektóre mają jeszcze metalowe, to także wskazana jest zamiana. Nie sprawdzałem, ale dość ciekawe spostrzeżenie.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku uzywania tylko do mieszania solanki pekla izolacja na przewodzie 2cm od pompy,takze dla mnie szmelc grozacy porazeniem pradem,osobiscie nie polecam,chyba ze dla samobujcow.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pół roku używania i pękła izolacja na przewodzie 1 cm od pompy tak jak PENIEK mówię szmelc


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie przypadek mam 2 szt. 10 mieśięcy używania i pękła izolacja na przewodzie w obu


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Jaro, Bioly, Peniek czy moglibyście podac których modeli ten feler dotyczy?

Zamontowałem JVP-102 i trochę mnie zaniepokoiliście.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.