Skocz do zawartości
bigwalker

Skała ceramiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,bardzo mnie cieszy ze temat został poruszony,na wstępie napisze troche o ceramice.Jak wiecie ceramika jest ogólnie sterylna ,mówie tu o masach nieszkliwionych,masy te można jeszcze oczyścić do maximum jak np. masy które wykorzystuje się w medycynie (np.inplanty) ,jest to już tak zwana bioceramika w 100% sterylna i na takich masach pracuje.

Robie skałki do słodkowodnych od kilkunastu lat, od kilku odkąd zafascynowała mnie morszczyzna zacząłem szukać mas idealnie sterylnych i takowe znalazłem,jako że pierwsze konstrukcje miały trafić do moich baniaków zrobiłem testy nieoficjalnie w labolatorium, z biegiem czasu zacząłem robić skałki dla znajomych,poszło szybko pocztą pantoflową i zacząłem dostawać poważniejsze propozycje od firm a to już wymagało oficjalnego potwierdzenia ,więc zleciłem szczegółowe badania w rządowym labolatorium wiednia(jak ktoś chce zobaczyć certyfikat to zapraszam do mnie)w wynikach potwierdziła się sterylność brak jakiegokolwiek wpływu na parametry wody (testy robione na wodzie RO 000 ), z ciekawości zleciłem jeszcze badania w słonej wodzie na soli preis ,wyniki takie same...

Zbiorniki na tej ceramice działają od kilku lat( a jest ich grubo ponad setka) kilka z nich mam okazje co jakiś czas oglądać,baniaczki różne typowo sps'owe jak i mieszane i wszystko w nich ładnie hula a właściciele są zadowoleni, sam mam baniaczek na ceramice w stosunku 90% do 10%LR i jestem bardzo zadowolony.

Od jakiegoś czasu jak stałem się niewygodną konkurencją kilka "życzliwych" osób zaczeło puszczać info że ceramika jest be ,mimo że w życiu jej na oczy nie widzieli, doszedłem do tego kto to ,ale niestety nie mieli odwagi ze mną porozmawiać.Dostawałem też wiadomości żebym się wycofał bo i tak mnie zniszczą itp. ...sprawe olałem, ale jak widać...Wchodząc w tą branże nie miałem pojęcia że panuja tu tak nie fajne zasady...napisze wprost bo i tak pewnie zostane zlinczowany,są osoby wpływowe które napiszą i zareklamują(lub w drugą strone) wszystko ...sam dostawałem propzycje zrobienia ceramiki wzamian za reklamowanie jej na forum,wiadomści te mam na poczcie i jak zajdzie taka potrzeba to wkleje je na forum,niestety nie jestem taką osobą i uważam że dobry produkt zareklamuje się sam,ale jak widać teraz ponosze tego konsekwencje...właśnie przez tego typu akcje wielu ludzi z dużą wiedzą i doświadczeniem przestało pisać na forum,chyba to zauważyliście ..

Co do porastania ceramiki wapiennymi to różnie to bywa w jednych baniakach po3-4 miesiącach jest pięknie porosnięta w innych po 10 .Padaja korale? hmm to prosze mi powiedzieć w ilu baniakach na LR są takie same obiawy? oczywiscie mało kto chce się do tego przyznać , a jak jest ceramika w akwa to na coś trzeba zrzucić wine,no cóż...

Marek co do niewypalonej ceramiki ,to nie ma takiej opcji ,niewypalona rozpuściła by sie po kilku godzinach w wodzie, nie dopalona max po kilku dniach a zPH niedałbyś sobie rady,zajmuje sie ceramika od kilkunastu lat jestem technologiem i uwierz mi że potrafie ją wypalić ;)Co do kruchości (miekosci) to fakt że w którymś miejscu może się zdarzyć ze kawałek bedzie bardziej kruchy,jest to efekt maxymalnej porowatości(od kilku mikronów) w akwa jak zycie w skale zaczyna tętnić pory i kanliki sie powiększają stąd w niektórych miejscach może się zdarzyć taki własnie efekt.

Kolor nie ma znaczenia zalezy on tylko od umiejętności sterowania krzywą wypału.

Jeszcze co do ceramiki to wystarczy troche poczytać ze każda nie szkliwiona w wodzie jesli w ciągu kilku dni nic nie puści to pózniej nie ma już takiej fizycznej możliwosci żeby cokolwiek uwalniała,nie rozpuszcza sie tez w wodzie przykładem niech będą np. naczynia ceramiczne z przed wieków wydobywane z wraków statków gdzie w solance leży setki lat, awyplana w tamtych czasach była na dużooo niższe teperatury.

Faktem jest że u Andrzeja na zeo ,było coś nie tak,parametry była idealne ale biologia kulała, nie znam się na zeo więc nie wiem o co mogło chodzić ,badania wody nic nie wykazały...

Od 3 lat produkuje skały dla Firmy min.MHK ,Filitus wszystko idzie na zach. więc ceramika musiała przejść naprawde rygorystyczne testy ...Do tej pory wszyscy pisali że ceramika jest ok. i są zadowoleni (moge wkleić te wiadomości),jak się zaczął "sezon" i wstawiłem kilka rzeczy w dobrych cenach na allegro (a nie wszystkim się to spodobało ,a ja nie dałem się zastraszyć to nagle wszystkim zaczeły padać korale na ceramice , wnioski wyciągnijcie sami , ja pozostawie to bez komentarza ....jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem o ile nie zostane zbanowany...

@Bigwalker piszesz że miałeś mega problemy od początku ,po czym całkiem nie dawno napisałeś że baniaczek super hula że jestes zadowolony ,to końcu jak?

@Skoczekpl napisałeś

Żeby w takim szkiełku parametry też dobrze się utrzymywały, rozpocząłem dozowanie ballinga.

Po tym wszystko szło super, parametry były niemalże książkowe, pomimo tego że mam kilkanaście rybek, korale miały przyrosty, magiczny dla mnie parametr redox wskoczył na upragnione 380 i tak stał.

Potem w moim akwarium nastąpiły dwie zmiany. Po pierwsze zmieniłem lampę na Ledy, po drugie wsadziłem wielki kawał ceramiki ( zabudowa komina z pułkami )

Od tego czasu zaczęły się dziać jaja. Akwarium całkiem zgłupiało, wysypało się całe zielonymi glonami w mega rozmiarze.

Pierwszym podejrzanym była lampa LED, bo może nowe światło, bo może za dużo, bo może chińskie. Parametry niby dalej było OK., ale redox spadł o ponad połowę do 210.

Robiłem podmiany, dozowałem nowe gówna, witaminy i nic. Wymieniłem zestaw do RO/DI. O ile miękkie były dalej ok. ( no może nie dmuchały się jak kiedyś, ale powiedzmy że były OK) to SPS &

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zalatwiaj sprawy w taki sposób. Kilka osób napisalo jawnie swoje spostrzeżenia n/t Twojej konkretnie ceramiki, piszesz o protetyce, certyfikatach, porowatości itp. Napisz konkrety - do czego w protetyce używa się ceramiki z materiału który stosujesz, w górnictwie też używa sie drewna, mimo to żaden stolarz się tym nie podpiera i tak naprawdę nie ma to znaczenia. Certyfikaty - jako producent super wyrobów powinieneś sam wkleić takie certyfikaty w tym temacie a nie kazać swoim potencjalnym klientom jeździć do siebie- żenujące. Porowatość - wklej zdjęcia w powiększeniu tej porowatości bo trzymałem w ręku skalki Walkera przed włożeniem do wody i są tak ciężkie że w porowatość śmiem wątpić, piszesz że w tych porach tętni zycie i dlatego niektóre kawałki mogą być bardziej kruche - czyli mam rozumieć że za 5 lat od tego życia skała rozsypie sie w pył? Nie odbieraj tego jako atak - osobiscie nic do Ciebie nie mam, nawet się nie znamy, interesują mnie tylko fakty i grube tysiące potopione w kiblu przez umierające korale, a w takie zbiegi okoliczności że minimum kilka (o których wiemy) zbiorników zostało zrujnowanych być może, powtarzam być może przez Twoją ceramikę. A już opowieści o pogróżkach to śmiech na sali, nie rozumiem tajemnicy - czyli w końcu boisz się tych pogróżek czy nie? Czemu nie opublikujesz tych korespondencji?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balon,nie sądze żeby ktokolwiek chciał Cię linczować i żeby komukolwiek na forum przeszkadzała twoja działalność.

Opisałem to co działo się w moim zbiorniku po wsadzeniu ceramiki i tyle.

Nie bardzo też rozumiem co ma wspólnego protetyka z akwarystyką morską,może w protezach zdaje to egzamin ,w akwarystyce

nie zawsze.

Testy wody, o których wspominasz ,z tego co wiem były przeprowadzone na obecność metali,a jak wiadomo nie koniecznie musi to być przyczyną padania spsów.

To, że ileś tam zbiorników super działa na ceramice, też do mnie nie przemawia, świadczy to o nie zachowaniu standard ów produkcji. Skała skale nie równa,partie różnią się od siebie. Podobnie jak jeden kawałek w zbiorniku się rozpada, a inny nie.

Zastanawiające jest też to, że po wyciągnięciu ceramiki akwaria startowały i wszystko było ok.

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
balon :

skoczekpl. (14-09-2009 13:43)

rozłączył mi sięballing

skoczekpl. (14-09-2009 13:43)

i przez dwa tygodnie nie miałem dozowania

(14-09-2009 13:43)

i teraz akwarium wygląda jak wielka łąka

Wnioski wyciągnijcie sami .

A teraz czekam na lincz ...

Wiem co Ci napisałem na GG i wcale się tego nie wypieram. Kilkanaście innych osób wie o tym że w wakacje nie podawało mi ballinga ( 10 dni). Dla tego myślałem że to właśnie jest przyczyna. Tyle że problemy miałem już przed wakacjami.

Teraz ( 6 tygodni po wakacjach dalej mam problem ) a wszytko dozuję jak przedtem.

Balon, tak jak napisałem. Nie mogę powiedzieć ( nie mam fizycznie dowodów ) że to wina ceramiki i nie oskarżam Cię o jakiekolwiek celowe działanie.

Tylko wiele faktów wskazuje na ceramikę. Po prostu może faktycznie coś nie było do końca wypalone, albo dodajesz jakiś składnik który źle reaguje na solanki. Może zrób jakieś inne testy, bo pewnie prawda leży po środku.

I zamiast Cię linczować, lepiej po prostu pogadajmy jak dorośli ludzie i może uda nam się coś ustalić.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu mam akwarium z ceramiką właśnie od Balona. Zabudowana jest cała tylna i boczna ściana, do tego w środku stoją dwie pokaźnych rozmiarów konstrukcje. W akwarium mam około 7 kg żywej skały i ok 40 kg ceramiki. Zbiornik wystartowałem zaraz po wakacjach. Mogę poszperać w meilach do znajomych by sprawdzić dokładną datę. Nowy baniak ma nieco powyżej 600l. Ponieważ ze starego zbiornika przelałem raptem ze 100l wody moje nowe akwarium można powiedzieć że startowało od zera. Po około miesiącu mielenia wody i dolewania ZEObaku postanowiłem przenieść całe życie do nowego zbiornika. mam świadomość że się pośpieszyłem ale inne powody zmusiły mnie do tak szybkiego działania. Wszytko zaczęło wyglądać ładnie. Aby przyśpieszyć dojrzewanie przeszedłem z ZEObaku na BioDigest. Po 3 tygodniach zrobił się taki syf w baniaku że się załamałem. Wszystko pokryło się potworną ilością brunatnego gluta. Małe grono zaprzyjaźnionych akwarystów (których nie wymienię tu z nazwiska - raz jeszcze Wam dziękuję za rady) pomogło mi na tyle, że na chwilę obecną baniak zaczyna wychodzić na prostą. Przyczyną problemu były "końskie" dawki bakterii jakie pakowałem do baniaczka. Niewielkiej mocy UVka pracowała u mnie chyba ponad miesiąc. Na chwilę obecną mam jeszcze zmąconą wodę - ale chyba zaczyna to powoli ustępować. Korale - nigdy tak dobrze nie wyglądały jak teraz, cała reszta zwierzaków podobnie. Ceramika jak siedziała w akwarium, tak siedzi. Może to zbyt krótki okres, ale na chwilę obecną nie wydaje mi się by moje problemy były spowodowane stosowaniem ceramiki.

Zaraz sięgnę do moich zasobów zdjęciowych i wkleję do galerii fotki akwarium sprzed kataklizmu oraz zrobię zdjęcia akwarium obecnie.

Reasumując - jak do tej pory nic złego ze strony ceramiki od Balona mnie nie spotkało...

To tyle jeśli idzie o moje doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ja mam od dwuch miesięcy ok 50 kg skały

Aquaroch zbiornik działa od miesiąca

skałem włożyłem bez płukania i zalałem

w 2/3 wodą z działającego innego baniaka

od dwuch tygodni zaczynam wprowadzać korale

mam już ich kilka i nic się nie dzieje

sarkopyton po kilku godzinach w akwa już

wysuną polipy ale śladów wapieni porastającą

skałem nie widać, woda klarowna ale nie idealna

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku zwracaj uwagę na ortografię i interpunkcję, ciężko się czyta takie posty:)

Błędy same się podkreślają, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać właściwą formę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale polityk z Ciebie żaden ja już na Ciebie nie będę głosował hahahah

sorki ale to wynik mojego bardzp słabego wzroku ja może za kilka lat strace wzrok

wzasadzie nie widzę klawiatury pisze z pamjęci a co do skały rozumiem że jako

polityl wolisz się nie wypowiadać ???? Klikam prawym klawiszem i nic wyskakuje

cofnij, wklej ,kopiuj.

pozdrawiam

ps wziołem lupkę może będzie ok


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich uczestników biernych jak i czynnych tego wątku:) Szczególnie witam kolege Balona, który fajnie że się odezwał, bo jak widze z poprzednich postów jest on mianownikiem. Teraz ja napisze kilka słów i tak. Mam ceramikę od Balona od 3 miesięcy, póki co baniak nie wystartował, nawet nie zarosła algami wapiennymi, korali część (spsów) wywaliłem gdyż odeszły na wieczną rafę. Można by rzec że dyletant się za sprawy wziął... całkiem możliwe, tyle że w prowadzeniu baniaka pomaga mi kilku przesympatycznych kolegów, którzy wiedze mają solidną (Rebciu, RobertK, Guliwer, Andriew).

Toteż mam teraz do Balona kilka pytań. Przepraszam że zadaje je publicznie ale wg mnie odpowiedź na nie w pełni rozwiąże problem niejedemu. Proszę byś Balonie nie traktował tego jak atak tylko jak próbe rozwiazania "dziwnej" sytuacji:

1. Piszesz że masz certyfikaty z badań na czystość ceramiki. Zeskanuj je i przedstaw ogółowi, skoro są ok to czego się obawiasz?

2. Piszesz że jest sporo baniaków na Twojej ceramice. Prośba by ktoś kto prowadzi baniak na Twojej ceramice przedstawił nam go. Prowadził przynajmniej 1,5-2 lata.

3. Piszesz że ktoś Cie straszy - znaczy się konkurencja- czy myślisz Balonie że Bigwalker, Skoczek, Andrzej, Neno, ja i wielu co się nei wypowiedzieli są w zmowie przeciwko Tobie? Ja to tak odebrałem, przyznasz że absurdalne...

Widać po części postów że problemy się zaczynają po okresie min 6-12 miesięcy kontaku z soloną wodą. Ja mam dopiero 3-4 dlatego się zastanawiam co dalej czynić by nie było u mnie masakry. Czekam n Twój ruch zanim postanowie o ostatecznych moich ruchach wzgledem Ciebie.

Pozdrawiam czekając na rzeczową odpowiedź.

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję Balonie że brak Twojej odpowiedzi to chwilowy natłok pracy a nie celowe unikanie odpowiedzi. Bo nie licz na to że temat pójdzie ot tak sobie w zapomnienie...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że zostanie po tej "sprawie" niezły smród...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajmy szansę Balonowi się wypowiedzieć przed następnymi krokami...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

skałę ceramiczną od @balona mam w zbiorniku od 31.03.2009 r. Moja opinia na jej temat jest negatywna, choć zejść wywołanych samą ceramiką nie odnotowałem. W prowadzenie swojego banika wkładam wiele serca i zaangażowania mimo to mam wrażenie, że balansuje na krawedzi (mając małą obsadę ryb, stosując stale bakterie). Koralom wydaje się czegoś brakować, wyglądają gorzej niż w poprzednim systemie prowadzonym na LR. Obecnie w sumpie mam ponad 30 kg LR i to trzyma mój system w jako takiej kondycji.

Chciałbym zobaczyć nie sto a jeden baniak prowadzony na tej ceramice gdzie po upływie 6 miesięcy wszystko jest ok, a posiadacz jest z niej zadowolony !!! Sądzę, iż jesli nawet testy były robione to na świeżo wypalonej ceramice a nie na takiej, która została poddana działaniu środowisku morskiemu przez okres kilka miesięcy (a to może być różnica!).

Będę śledził ten wątek z zapałem i nadzieją, że inni posiadacze wypowiedza się o własnych doświadczeniach :)


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już napewno nie kupie ceramiki:D


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur160 :

No ja już napewno nie kupie ceramiki:D

Możesz się wyluzować i nie robić offtopów ?!!! Co Twój post wnosi do dyskusji ?! Ostrzegam.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście znam tylko jeden zbiornik na ceramice. Zbiornik ten prowadzony na LR odżył bardzo szybko po zastosowaniu skały Balona . Przy LR był bardzo duży problem z apitasją i to był chyba główny powód przejścia na ceramikę. skała była usunięta z tego co pamiętam praktycznie jednorazowo filtracje przejęło złoże zeolitu + wódka metod. Szybko przyszła skała i cały zbiornik wyglądał bardzo zdrowo, korale to praktycznie same SPS'y i z miesiąca na miesiąc wyglądały lepiej.

Osobiście następny zbiornik planuje na bazie ceramicznej z niewielkim udziałem LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Józef :

Witam wszystkich,

skałę ceramiczną od @balona mam w zbiorniku od 31.03.2009 r. Moja opinia na jej temat jest negatywna, choć zejść wywołanych samą ceramiką nie odnotowałem. W prowadzenie swojego banika wkładam wiele serca i zaangażowania mimo to mam wrażenie, że balansuje na krawedzi (mając małą obsadę ryb, stosując stale bakterie). Koralom wydaje się czegoś brakować, wyglądają gorzej niż w poprzednim systemie prowadzonym na LR. Obecnie w sumpie mam ponad 30 kg LR i to trzyma mój system w jako takiej kondycji.

Chciałbym zobaczyć nie sto a jeden baniak prowadzony na tej ceramice gdzie po upływie 6 miesięcy wszystko jest ok, a posiadacz jest z niej zadowolony !!! Sądzę, iż jesli nawet testy były robione to na świeżo wypalonej ceramice a nie na takiej, która została poddana działaniu środowisku morskiemu przez okres kilka miesięcy (a to może być różnica!).

Będę śledził ten wątek z zapałem i nadzieją, że inni posiadacze wypowiedza się o własnych doświadczeniach :)

Witam wszystkich nanowiczów,

rzadko udzielam się na nano,jednak po przeczytaniu tego wątku nie mogę się nie wypowiedzieć.Ceramikę Balona mam w akwa ok.1,5 roku w ilości 50/50 z LR.Co zaobserwowałem to olbrzymie ilości pochłanianego Ca w okresie porastania ceramiki algami-około 3m-cy - i to tyle.Podobnie jak KondradB użyłem ceramiki w jasnym siwym odcieniu-ale kolor ceramiki niema tu chyba żadbnego znaczenia-skład pewnie ten sam.Nie bronię Balona,nie piszę tego ponieważ handluję Balonową ceramiką - Jest to moja obiektywna ocena po 1,5 roku użytkowania.

Akwa 450L,korale głównie SPS.Balling.zeostart2, amino i organic FaunaMarin

ps. Józef,zapraszam do odwiedzenia akwa codziennie 9-18


150/50/60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o takie wypowiedzi. U jednych OK, u innych nie. Przykład z ZEO pokazuje że coś jest nie koniecznie, bo u Andrzeja ceramika z ZEO szalała a u BartY-a (lub jego znajomego) jest super.

Więc po raz kolejny pytanie o proces wytwarzania.....


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ten baniaczek u tomka-nemo i jest bardzo ladny. Ceramika bardzo ladnie sie tam prezentuje. SPS-om wydaje sie nie przeszkadzac. Akwa super

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że pojawiły się i zdania odmienne, nawet bardzo się cieszę.

Mam tylko małą prośbę by koledzy zapodali nam kilka fotek swoich baniaczków na potwierdzenie tych tez, optymalnie by było gdyby fotki były z poszczególnych okresów użytkowania ceramiki.

Dodam tylko jedną rzecz od siebie, rozmawiałem dziś z Szymonem, nie ma czasu by pisać na forum, ale upoważnił mnie bym zacytował rozmowę z nim i podam jako kluczowe jedno zdanie cytuje: "26 października odbieram żywą skałę do baniaka" niech sobie każdy zinterpretuje ten zakup...

Próbowałem dziś także się dodzwonić do Balona, dowiedziałem się że wraca jutro późno w nocy z austrii, także pewnie odezwie się dopiero pojutrze, także poczekajmy...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem bardzo duży zbiornik z balonową ceramiką i zeo i wyglądał olśniewająco, sam osobiście nie mam doświadczenia z tą ceramiką ale myślę że niepowodzenia przeżywamy wszyscy,sam niedawno doświadczyłem zgonu większości zwierząt i do dziś nie wiem co się stało a zbiornik prowadzę na żywej skale, myślę że niepowodzenia które przytrafiły się osobom prowadzącym zbiorniki na "balonówce" są przypadkowe i pewnie statystycznie w tym samym czasie poległo tyle samo zbiorników prowadzinych metodą tradycyjną tylko oczywiście właściciele się do tego nie przyznają.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam jeszcze tyle,że kilka dni po wyciągnięciu ceramiki,ogryzki korali przestały tracić tkankę,a seriatopora nieśmiało wystawia polipy.

Dziś wsadziłem nowe korale,zobaczymy.

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk4344 a gdzie mozna obejzec zbiornik o którym piszesz?


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, raczej nie można obejrzeć, moja wypowiedź nie miała na celu ratowanie dobrego imienia Balona i nie ma konieczności udowadniania tego co widziałem


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.