Skocz do zawartości
robi

Błędy pomiaru

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, może to wygląda tak ,że biorą płyn o jakiejś jednakowej kH i robią pomiar testem saliferta z danej partii i jak wyjdzie 7,6 to naklejają 7,6, jak wyjdzie 6,4 to naklejają 6,4 a jak 7,3 to nakleją 7,3. Wtedy roztwór testowy mógłby być nawet jednakowy tylko by dawał inny wynik przy mierzeniu partią danego testu. Wtedy każdy by sobie sprawdził niby wzorcem i oooo no jest tyle co powinno być, albo bardzo blisko, a w rzeczywistości miałby nieprawdziwy wynik, ale zgodny z opisem na swoim indywidualnym wzorcu. Racjonalnego wytłumaczenia na stosowanie tych niby wzorców o tak różnych kH nie widzę.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ja mam plyn testowy 7,6 plus,minus 0,3...i nie chodzi tu o instrukcje bo zrobienie testu jest proste jak bambus...ja moge robic holendersku,choc w tym jezyku znam tylko "dzien dobry" i "kocham cie"...malo przydatne.Chodzi tu bardziej o roznice w tych testach co widac po postach,dla innych fajnie ,dla drugich nie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się bicie piany, teraz winą na kiepskie parametry obarczycie producentów testów i brak instrukcji po naszemu.

Uczyłem się w czasach gdzie obcym językiem w szkole był jedynie Rosyjski, ale mimo to radzę sobie z instrukcjami do testów, to w końcu nie jakaś beletrystyka na 600stron w języku Suomi a zaledwie 3-4linijki wyrazów w GB, D, które bez problemu nawet średnio inteligenty debil zrozumie, więc nie bardzo widzę powody do rozpaczy nad testami i instrukcjami czy raczej ich brakiem.

Co innego prawo, a takie ma kosument by otrzymać instrukcję po Polsku, ale cóż widać to tak proste jak wciągniecie gumy, że producentowi nie przyszło do głowy by zrobić i po naszemu. Tylko co to ma wspólnego z dokładnością pomiaru?

Jeśli dobrze pamiętam, to sprzedawca jest zobowiązany dopilnować papierków, w tym instrukcji, certyfikatów itp.

Tak z innej beczki to menu w naszym ojczystym języku znalazło się między piętnastoma językami w profesjonalnym sprzęcie fotograficznym a z pewnością więcej było zachodu by to zrobić, jednak dało się. Lecz co z tego, że jest to menu w języku niby zrozumiałym to i tak większość użytkowników nawet nie wie o co chodzi, ba nawet nie próbuje zrozumieć. Czyli wszystko się rozbija o chęć ZROZUMIENIA, pojęcia lub potrzebę tegoż, a w tedy nawet bez instrukcji zrobi się "dobra d*pa dobra" w 5 minut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze sie tak wtrące ale na rynku jest tyle firm oferujących testy a Salifert jest tylko jednym z nich więc dlaczego wiekszość z tego forum upiera się przy twierdzeniu , że tylko Salifert jest dokładny skoro jak widać z tego wątku tak nie jest . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, żeby dojść, czy ten salifert jest ok, czy nie, bo opinie poparte własnymi przejściami wskazują, że coś jest nie tak. Jeśli zdarzają się testy saliferta niedokładne to trzeba poszukać innego dobrego testu, ale najlepiej, jakby się komuś udało po kilka testów wypróbować na jednym zbiorniku.

Jeśli test pokazuje mi takie różnice, jak u mnie to jeszcze pół biedy, ale niektórzy, jak wynika z postów, walczą z niskim kH i teraz pytanie, czy słusznie? Może to tylko błędne wskazania testu?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja od samego początku walczę z za niskim KH ale mierzę go testem Red Sea i nie wiem czy jest wiarygodny a chyba Saliferta do porównania nie ma sensu kupowania . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.