Skocz do zawartości
piona

or am 6500-pompa

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem od alexw 200 pompe OR6500 ,chciałem ją zastosować jako obiegową .Po włączeniu w akwa-400l(zdembiałem)chyba te falowniki i inne pompeczki wyciągne TAM woda sie gotuje aż bez odpieniacza piany w sumpie wiecej niż nad Bałtykiem .A tak na marginesie polecam alexa jako człowieka któremu można zaufać jako sprzedawcy.Czułem potrzebe aby wam to napisać bo nie mogę ochłonąć z wrażenia-a i jeszcze jedno ,po moich testach mała powódz w domu .Nie mam pomysła co zrobić z nadmiarem wody! Z sumpa do sumpa????:szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaworek na powrocie, - kulowy :), ja w 250l przy or3500 tak zrobilem bo inaczej woda wychodzi z akwa sama:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich rurkach wychodzących od komina mam zawory .Ale wychodzi na to ,że komin nie jest w stanie odebrać nawet połowy wody.Spływ z komina średnica 2cm.:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rewizje- oczywiscie!!:con ,lecz mesłe czy nieda sie mądrzej wykorzystać takiej ilosci bessensownie przepompowywanej wody .Ale dzieki za wszystkie rady.BEZ WAS LIPA!!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź zrób odejście i wykorzystaj w sumpie do zasilania odpieniacza. Taką pompę trzeba na maks wykorzystać


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odpieniacze mam OR 2500-DO TURBOFLATOR -1000 .Czyli tamtej nie podłaczać????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym odpieniaczu turboflotor 1000 to masz pewnie pompę z wirnikiem igiełkowym więc wyeliminowanie jej osłabi i zupełnie zmieni wydajność odpieniacza :). Tutaj tego nie wykorzystasz, szkoda. Ale jest jeszcze sposób na wykorzystanie pompy. Otóż mógłbyś zbudować całą instalację hydrauliczną z rozdzieleniem wlotu głównego do akwa na np. cztery. Rury możesz poprowadzić wewnątrz akwarium wzdłuż ścian przy górnej krawędzi i w miejscu docelowym zejść w dół i zakończyć kolankiem z ukierunkowaniem wylotu. Na wszystkie rozgałęzienia i zmiany kierunków dostatecznie zmniejszysz wydajność pompy. Być może będziesz potrzebował jeszcze zawory na tych rurach rozprowadzających dla wyregulowania strumieni.

Czy masz w kominie trzy otwory łącznie z rewizją? Jeśli tak to możesz np. dwa wykorzystać do odprowadzenia wody i pozostawić jeszcze w razie czego rewizję, a powrót wody do akwa poprowadzić na zewnątrz z tyłu akwarium.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł ,lecz problem w tym że za akwa nic nie wstawie .PALCA nie wepchne :)nadmiar wody rozprowadze w sumpie ..... Mysle że tak chodz zachowam prawidłową prace falownika i 4-ech pompek.A i jeszcze jedno, w kominie mam 25 l biobali i małe pytanko-Jesli woda w kominie bedzie zasuwac jak głupia to te kulki w czyms wspomogą pracę filtracji biologicznej ???? Czy je usunąc .Pozdrawiam wszystkich z neno:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.