Skocz do zawartości
stoodent

Odpieniacz by TESCO

Rekomendowane odpowiedzi

Wywal ta dysze venturi , przerób wirnik na szczotkę i doprowadź powietrze przed pompa. Będziesz miał więcej piany i nie będziesz musiał czyścic dyszy . :clowning


100 l odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyglądam . Gdzie ty doprowadziłeś powietrze ? Przed pompa ? Jak masz venturi to ma być doprowadzone do dyszy .


100 l odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze wlasnie dysza venturi jest przed pompą.Wbrew pozorom wirnik lopatkowy tez potrafi mieszac powietrze z wodą.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#218568 Peniek :

A moze wlasnie dysza venturi jest przed pompą.Wbrew pozorom wirnik lopatkowy tez potrafi mieszac powietrze z wodą.

Dysza musi być za pompa , inaczej nie zassa powietrza . A jak wirnik miesza i potem to pcha do dyszy to efekt jest slaby .Ta pompa co ma ze szczotka spokojnie podniesie piane 2 razy wyżej w tym odpieniaczu . Myślę ze powinien go przerobić (wydłużyć ). Poza tym przy wylocie do odpieniacza jest sitko , po przejściu przez nie bąbelki się łącza . Ja bym je wywalił .I sam wlot zrobił bym bardziej lejkowaty żeby zmniejszyć prędkość wody . :clowning


100 l odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. W odpieniaczach KZ nie ma tej komory z sitkiem tylko wyjście z pompy jest "skloszowane" jak wylot trąbki. o tym mówi darek74. Ja w swoim odpieniaczu też zrezygnowałem z tego elementu i zrobiłem ten lejkowaty element rozciągając na gorąco rurkę. Z tym elementem całkiem inaczej rozchodzą się bąbelki na boki odpieniacza.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysza jest przed pompą. Według mnie dysza za pompą nic nieda gdyż zasysana woda z powietrzem jest rozbijana i to daje najlepszy efekt.

Sitko jest główie poto aby odpieniacz pracował stabilnie.

Tak wygłąda w całości komora

1281-caly odpieniacz.jpg

Pokusiłem sie o pociachanie wirnika co wyszło całej konstrukcji na duży +

1281-wirnik.jpg

No i zwezka od skiby jak dla mnie poprawa znaczna

1281-zwezka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam :waving

Dysza jest sprzedawana pod tak dokładnie nazwą

A tak po za tym czy to ma jakieś specjalne znaczenie jak moja konstrukcja się nazywa, z tego co pamiętam by TESCO, chyba najważniejsze jest to że się spisuje, wrecz znakomicie i działa, za parę PLN a nie 1500 PLN i więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#218891 darek74 :

W takim razie twoja konstrukcja nazywa się Nedle weel i nie ma nic wspólnego z Venturi :waving

Darek74 czy mogłbys nie wpajać swojej głupoty i niewiedzy innym osobą !!

Co to jest " Nedle weel" ? jak wpiszesz to w google to wyskoczy ci raczej needle wheel i jest to wirnik igiełkowy http://images.google.pl/images?hl=pl&lr=&rlz=1R2ADSA_plPL349&resnum=0&q=needle+wheel&um=1&ie=UTF-8&ei=kePwSoygC5eHsAagu62sCg&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CBUQsAQwAA

To co ma założone jest to dysza Venturiego może pracować zarówno na ssaniu jak i na ciśnieniu ale wtedy już powinno nazywać sie to Mazzei Venturi Injectors http://www.aquaticeco.com/subcategories/3538/Mazzei-Venturi-Injectors

Nikel to co wykorzystuja odpieniacze KZ to dysza Beckett'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thcskiba chyba się tej trawy opaliłeś co masz w awatarze . Wysil się jeszcze trochę i poszukaj lepiej jak nazywa się sposób w wyniku jakiego powstają bąbelki . :waving

stoodent ta dysza tak się nazywa ale ona tylko zasysa powietrze ale go nie rozbija i rożni sie od dyszy która miesza powietrze z woda . Im większe ciśnienie wytwarza pompa tym będzie lepszy efekt .Jeżeli powietrze puścisz przez pompę już tego ciśnienia nie uzyskasz. U ciebie tej dyszy chyba nie ma , myślałem ze jest w tym białym kawałku :)


100 l odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak' date=' to wiem, ale mi chodziło o samą wylewkę, czy fajkę, nie wiem jak się to nazywa. W KZ jest na samym końcu w miejscu rury z sitkiem jak w innych odpieniaczach. Tam się już chyba dysza Beckett'a kończy.

Nie widziałem tego na żywo ale domyślam się że w tym elemencie wylatują już bąbelki z wodą . Poprawcie mnie jak sie mylę bo się dopiero uczę.

[img']http://nano-reef.pl/datas/users/2141-korallen.jpg[/img]


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu przesiadki na niefotosyntezujące odpieniacz przeszedł małą modyfikacje.

Pompa ta sama lecz na oryginalnym wirniku igiełkowym, jeszcze pozostaje kubełek do przeróbki

I podstawa dobry klej nie to co miałem wcześniej, teraz kleiłem ACRYFIX 192 :)

Teraz wysycha a jutro do solanki :)

1281-odpieniacz111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, widzę że rozwiązałeś to po mojemu :)

Świetna robota, ale kubełek przerób na większy bo co 2 dni będziesz musiał syf wywalać :)

Daj jeszcze zawór w odprowadzenie wody, będzie Ci go łatwiej regulować.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zaworu to sobie go totalnie odpuściłem, bo mi trochę nerwy przy nim puszczały :banghead. Chce pokombinować z rurka ściętą pod kątem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak, faktycznie teraz to dopiero zauważyłem na zdjeciu.

Daj znać czy łatwiej regulować odpieniacz takim patentem.

Pozdrowienia


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pienidło pieni jak szalone, piana mleko.

Odpływ został zrobiony prawie na samym dole, inaczej przelewa.Regulacja na ściętej rurce jest znacznie lepsza zdaje egzamin wyśmienicie :struti Jednak jeszcze małe poprawki będą cdn...

1281-pienidlo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś nowy patent doszedł?;)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240964 pol :

jakiś nowy patent doszedł?;)??

Opracowuje dwa nowe sprzęty ;), teraz tylko czekam na zamówione części.

Myślę że za jakieś dwa tygodnie zaprezentuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z prezentacją? W jakim zbiorniku Ci to pracuje?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.