Skocz do zawartości
artstudio24

Tak to wygląda i ma 6 miesięcy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy.

Parametry wody są dobre ale skała się tak nie wybarwia do konca jak u niektorych z was.

Co robicie żeby skała się prawidłowo wybarwiała?

Tak to wygląda.

3496-nowe%20fotki.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic musisz poczekaz az zbiornik sie ustabilizuje i wtedy algi wapienne same zaczynaja rosnac. Wkrotce powinny zaczac sie pojawiac.

PS.te galazki po prawej obok Sarco ....nie wiem dokladnie co to jest ,ale nakarm bo wolaja o pomste do nieba


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menelom najlepiej wchodza jabole:D

Wszystkim czym karmi sie korale niefotosyntezujace. Marine snow,bardzo drobny suchy pokarm,np cyklop ezee,plankton,fitoplankton.

(produkty Fauna Marine)

Mozesz zrobic zdjecie z bliska temu "Menelowi"


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęły rosnąć szybko po zmianie światła z T5 na HQI, a zdecydowanie szybciej po podaniu wody wapiennej i magnezu.


240 l / 50 l sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu, Natan, pokażcie jak tam te Wasze baniaczki niefoto się rozwijają bo mam głód i ciśnienie na niefoto a jakoś brakuje inspiracji i natchnienia brakuje, napiszcie też więcej o karmieniu właśnie, nie chodzi mi o częstotliwość karmienia bo tego mi brakuje w morskim w stosunku do słodkiego w którym właśnie lubiłem częste karmienie, raczej chodzi mi o skład pokarmów i technikę podawania. A w temacie to tak jak poprzednicy napisali nie ma co się niecierpliwić, wapniaki się pojawią same gdy zbiornik będzie już stabilny, bo półroczniak to świeżak jeszcze, jak na taki młodziutki zbiornik i tak wygląda świetnie i może być dla wielu przykładem, ja po pół roku to miałem Wimbledon w zbiorniku:clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Te patyki" to może być Guaiagorgia, choć przydałoby się zdjęcie z bliska (obowiązkowe karmienie i to jak najszybciej). Ale to co mnie zafrasowało to te czerwone wąsy nad/za Sarco... czy to czasami nie Lima???


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta lima to w akwarium przeżywa max 1 miesiąc, szkoda zwierza


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej dlaczego jak phytoplankton, cyklop i zooplankton to fauna marine?? przecież inne firmy też produkują pokarmy tego rodzaju...


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz tę Limę i czym ją karmisz? Mam nadzieję, że sprzedawca uprzedził Cię jaki "łatwy" to jest zwierz.

Jeśli masz ją od niedawna to kołuj szybko duże ilości phyto, jakieś drobne zoo i może coś co robi zawiesinę/mgiełkę w wodzie. Bez tego nie ma szans, choć nie ma rzadnej pewności, że w ogóle uda Ci się ją wykarmić. Zwierz z naprawdę super trudnej ligi, ja obstawiałbym, że na równi z liliowcami.

@konradzior, myślę, że kolegom nie chodziło o phyto, czy zoo akurat firmy fauna marin. W świecie niefoto karmy wymienione powyżej recytuje się jednym tchem :) Nie ma znaczenia jakiej firmy phyto, aby żywe i odpowiedniej wielkości. FM ma linię produktów dedykowaną koralowcom niefoto i naprawdę wydają się pasować zwierzakom niefoto, choć oczywiście nie wszystkim. Moje Blueberry mają gdzieś FM :)

P.S. a kolega Limy to jakaś osłonica? Kształtem właśnie to mi przypomina :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie koledzy.

To nie prawda że lima jest ciężka w utrzymaniu.

Mam ją 3 miesiące i nic się z nią nie dzieje a to młode akwarium.

Karmie tym samym co rybki.Ona filtruje wode i zjada sobie to co jest w wodzie,kryl,plankton,rifboster.

Ustawia się pod prąd wody otwiera się i widać jak na tych oskrzelach odkładają się kawałki pokarmu.

Śmiesznie skacze i troche robi zamieszanie z piaskiem i to tylko jedyna wada tego stworka.

Pozdarwiam:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że to nie są oskrzela i obyś miał rację że się wyżywi, inaczej bedzie płacz...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.