Skocz do zawartości
booa

Ustawinenie pomp w 450 l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem 2 pompy ocean prop 15000 i chce je ustawić je w akwariumie 450 litrów .I pytanie czy mam je ustawić przy dnie czy u góry i gdzie maja dmuchać na przednia szybę (doradzcie coś )chdzi o syf zeby sie nie zbierał pod skała


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealne jest takie ustawienie ,by nie było martwych stref w zbiorniku.

Jak umieścisz je przy dnie to skała ograniczy zasięg ich pracy ,nie wspominając o fruwającym piasku :)

U mnie znajdują się na przeciwko siebie,mniej więcej w 3/4 wysokości.

Musisz pokombinować i ustawić je doświadczalnie.

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie mam piasku w akwariumie .A jak masz skierowane pompy stromieniem na przednia szybe


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie to ustawić indywidualnie obserwując koralowce i patrząc, czy nie ma martwych stref w zbiorniku.

U mnie dwie tunze 6100 są bliżej przedniej szyby i dmuchają lekko skierowane w kierunku przedniej szyby, ale zaznaczam tylko lekko. Do tego multikontroler załącza je naprzemiennie raz jedna potem dochodzi druga potem na chwilę stop i tak dalej. Mam dzięki temu silny ruch wody w środkowych partiach i nieco mniejszy przy podłożu za wyjątkiem środka zbiornika, gdzie się czasem dwa strumienie zderzają., no i mam ruch na obu końcach zbiornika. Na dole na piasku ustawiona jest euphylia i pięknie się pochyla raz wlewo raz w prawo czasem nią lekko szarpnie.

Wszystko ustawiasz doświadczalnie odpowiednio do ustawionej skały i koralowców. Nie ma jednego idealnego schematu. Dodatkowo mam trzecią pompę ustawioną w tylnej części, która dmucha za skały.Do tego dochodzą dwa wyloty Lock Line z pompy powrotnej i w sumie jest pięknie.

A jak nie masz piasku to masz więcej możliwości i tym lepiej dla ciebie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za podpowiedzi idę sobie jakoś radzić


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.