Skocz do zawartości
Przemek

Ledy - pół roku później..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mineło pół roku od kiedy nad akwarium wisi oświetlenie LED - nie wiem czy to najdłużej funkcjonujące akwarium z tego typu oświetleniem w Polsce/Europie - ale być może jedno z działających dłużej pod tym kontrowersyjnym światełkiem.

W ciągu ostatnich miesięcy sporo się zmieniło - były i są świetlówki, pojawiły się moduły - najpierw typowo chińsko "takiese", aktualnie sprzedawan przez nas moduły bez wątpienia mogę nazwać najbardziej zaawansowanym oświetleniem w akwarystyce morskiej (nie tylko LED) - ale może się mylę.

Same lampy serii BT EX opiszę w innym wątku - w tym chciałem pochwalić się kilkoma fotkami robionymi pod lampami z nowym panelem.

Porównując do fotek z początku - widać jak wszystko porosło - nie będe nikogo drażnił, więc fotek porównawczych nie wstawię. :)

Minusem ledów jest niesamowita konsumpcja wapnia i buforu - w 600 litrowym akwarium - 2x300ml balinga dziennie oraz 10-12 łyżek Bio-calcium każdego dnia. Ledy nie są więc takie oszczędne jak pisałem na początku - ale idzie to w korale, nie można tego nie zauważyć.

A oto fotki:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku zastanawiam się nad przejściem na oświetlenie LED i z miła chęcia zobaczę fotki sprzed pół roku aby faktycznie się przekonac do tego typu oświetlenia. Jesli nie chcesz drażnic pozostałych podeślij fotki na adres email: czerest@wp.pl

najlepiej jeśli byłyby to zdjęcia całości one najlepiej oddadzą to co chciałbym zobaczyc.

Pozdrawiam


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh i ach:D Nie no ogólnie korale bardzo ładnie wyglądają, ale czy to zasługa photoshopa czy LED'ów?:) Przemku nie odbieraj tego jako ataku.


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturze

:)

Nie ma tu ani jednego zdjęcia obrobionego photoshopem - tylko Paint shop pro :)

Tak poważnie, wiele koralowców z akwarium na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach, niektóre kolory są nieco innaczej odzwierciedlone przez aparat - ale to dlatego, że zdjęcia robione są z automatycznym balansem bieli - i jak w kadrze znajdzie się duży koral, to aparat przekłamuje.

Zapraszam na zlot w listopadzie - będziesz mógł na żywo przekonać się, czy tak to wygląda jak na fotkach. Nie sądzisz raczej, że ryzykowałbym wstawienie takich fotek wiedącz że Ty mógłbyś zechcieć przyjechać i to stwierdzić naocznie? :)

Teraz zbiornik z każdym zdniem zmienia się na plus - po kilku nocnych awariach prądu(nie było po kilkanaście godzin), na skałach pojawiły się jakieś śmieci - ale ogólnie, biorąc pod uwagę że w akwarium nie ma ani jednego ślimaka i rozgwiazdy piaskowej - jest wybornie.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

[...]

Nie sądzisz raczej, że ryzykowałbym wstawienie takich fotek wiedącz że Ty mógłbyś zechcieć przyjechać i to stwierdzić naocznie? :)

[...]

Wytłumaczyć się zawsze można:D

Bardzo bym chciał, żeby LED'y wypaliły i jeśli testy wyjdą pozytywnie i ceny minimalnie spadną:) to kto wie czy nie zawisną nad moim nowym baniakiem:)

P.S. Czy dostępne będą świetlówki 5w?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korale na fotkach robią wrażenie :) gratuluję, mam natomiast inne pytanie...

Przemek :

...

Minusem ledów jest niesamowita konsumpcja wapnia i buforu - w 600 litrowym akwarium - 2x300ml balinga dziennie oraz 10-12 łyżek Bio-calcium każdego dnia. ...

jeżeli możesz Przemku, to podaj proszę jaka konsumcja była przed ledami? i czy w trakcie półrocznego świecenia zwiększałeś obsadę? czy raczej jest stały skład w zbiorniku?

sama rozważam ledy, i o ile się da to chciałabym mieć jakiś punk odniesienia tej konsumpcji.

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Przemku błędem jest nie dać porównawczych fotek, bo chyba jednym z miłych elementów akwarystyki morskiej jest drażnienie innych akwarystów :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o zdjecia całości.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

Minusem ledów jest niesamowita konsumpcja wapnia i buforu

Dobrze, ze to napisałeś. Wapń idzie mi w ilościach ogromnych. Już myślałam, ze coś jest nie tak :)


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak możecie napiszcie jaki jest miesięczny koszt zwiększenia ilości lanego bailinga?


zlikwidowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przed zawieszeniem ledów akwarium miało nieco inną aranżację środka - nie było dwóch wysp, sporo koralowców osadzonych było w innych miejscach. Wiele z nich uchwyconych zostało na zdjęciach ogólnych - jak np. na starej fotce poniżej montupra talerzowa jest osadzona wzdłuż przedniej szyby(najdłuższym rozmiarem), a na nowe - w poprzek. Jest teraz większa o jakieś 15-20cm w każdym rozmiarze.

Balinga wcześniej lałem ok. 130ml dwa razy na dobę, podmiany na soli Preis.

Poniżej pierwsze dwie fotki - zrobione na tych samych ustawieniach w aparacie - przysłona, ekspozycja, balans bieli.

Nad akwarium wisiało 8x80W - 5x ATI Blue Plus, 3x Aquablue Plus - czyli razem 640W - ze statecznikami zmierzona zużywana moc to 770W.

c1_s.jpg

Poniżej akwarium z trzema modułami 120W 14.000K - zużywana moc ok 395W.

c1_o.jpg

Na pierwszy rzut oka widać różnicę w jasności obu zestawów - lampy led biją t5 w tej konfiguracji świetlnej na głowę.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa fotki z modulow BT EX czy ver1?

bo na tych fotkach widac maly kat ledow ....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemek,szczena opada,niezwykla feria barw i kolorow,akwa na ostatniej fotce,brak slow,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydał by się jakis update


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na życzenie update - można zobaczyć jak zmieniły się korale w przeciągu 6 tygodni.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego piszecie ,,ze minusem led jest Przemek :

Minusem ledów jest niesamowita konsumpcja wapnia i buforu

to przeciez nie oswietlenie bierze wapno tylko szybko rosnace korale i glon wapienny,,pod tym oswietleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Ja jestem minusem LED? No wiem że mam wielu zagorzałych przeciwników - ale żeby tego typu argument? :)

No cóż - dobrze że lampy LED nazywają się jeszcze LED ... :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chciał zobaczyć jak na youtube filmik z par :) był zamieszczony jeden ,ciekawe jak to teraz wygląda czy będą takie same wyniki ?? mam nadzieję że tak :/


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki wyszły prawie takie same - piszę prawie, gdyż wszystko zależy od kąta nachylenia czujnika i głębokości.

Jednak przy dnie wyniki są niemal identyczne - w niektórych miejscach mniejsze - w niektórych parametr jest wyższy(patrz wyżej)

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusem ledów jest niesamowita konsumpcja wapnia i buforu

Nie kapuje z tą konsumpcją pierwiastków.

Ledy nad moim akwa świecą od września i nie mam dużej konsumpcji

Przemek też o tym pisał.

Ja nie mam tego problemu,a korale rosną.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np której? Bo nie wiem czy dokładnie zrozumiałem.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o to bo zastanawiam się nad kupnem takiej lampy do robienia fotek, ze względu na możliwość płynnej manipulacji barwą i natężeniem światła.

Po zobaczeniu kilku twoich fotek w full size (mogą być wycinki kawałek miejsca ostrego na rozmytym tle) będę wiedział czy lepiej kupić twoją lampę czy HQI 1000W + kolorowe szybki (filtry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi Ci o zdjęcie koralowca - czy lampy? Może zrobić fotkę czegoś konkretnego? Obawiasz się efektu rozjeżdżania się barw na fotografowanym przedmiocie?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.