Skocz do zawartości
matali1

WODA

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie czysto hipotetyczne(jakbym zapytal normalnie to byscie mnie zjedli) czy ktos z was stosowal "kranowke" badz wode tylko przefiltrowana przez wegiel?


akwarium zlikwidowane:( kiedys bedzie duuuzo wieksze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalem takiego jednego co lal kranowe,ale jak no3 doszlo do 60 to kupil filtr RO.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pomysl dobry, ale tylko nadajacy sie do akwarium tropikalnego. NIGDY do morskiego. Lepiej powiedz co kombinujesz?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

hahaha dobre !!!!!!!!!

lejjjjjjjjjjjjjjj a potem

płacz :)

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka osób na forum tego próbowało ale nie będę się za nich wypowiadał.

Uważam, że nie jest do godne polecenia.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie te wypowiedzi, dlaczego a to dlatego że stosowałem kranówe i to z bardzo dobrym rezultatem był tylko jeden problem ,korale twarde "padały jak muchy" za wyjątkiem euphilii która rosła jak szalana .Dodam że na ten baniak 220l netto wody działał filtr glonowy ok 10L i 15 L zraszanych biobali, odpieniacz AM 1000 i denitrator AM 400, wszystko było cacy zreszto zobaczcie sami

http://picasaweb.google.pl/robert.robi59/Aquarium#


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość kranówy w Belgii znacząco odbiega na korzyść od jakości wody ujęć w Polsce, naszego syfu czasem nawet lepiej samemu nie pić... choć "padania jak muchy" do bardzo dobrych rezultatów bym nie zaliczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek Ch piszesz ;padania jak muchy" do bardzo dobrych rezultatów bym nie zaliczył.

no właśnie i dlatego tam nie ma ani jednej akropory ,reszta ta co widać miała się świetnie i nic nie padało.

Grzegorz Dyzma- TDSem wody nigdy nie sprawdzałem i nie mów o "debilizmie" bo o takiej wodzie jak ja mam w kranie to możesz tylko pomarzyć .A i jeszcze "swiadome zabijanie zwierzat, " myśle że w tym przypadku świadome zabijanie było by wtedy gdybym używał RO ,co się zreszto stało bo chciałem mieć twardziele.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknijmy teamat :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się czasem jakiś dział pt. "Śmietnik", "Ring wolny" czy coś w tym stylu, mogłyby tam lądować podobne wątki, nie ma siły, człowiek jest tylko człowiekiem i jak złapie ciśnienie od czasu do czasu to musi się wyszumieć, inaczej pozostaje zupełnie niepotrzebny kwas czasem...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb: jest przeciez off-topic :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Zauwazylem pewne niescislosci...jezeli jest pytanie o jakosc wody to zaraz sie pojawia "ile masz na TDSie"?To ile sie ma na TDSie nie mowi o jakosci wody tylko o ilosci mineralow i innych dobroczynnych lub zloczynnych skladnikow,dlatego woda majaca np.300 moze byc lepsza od tej majaca 150.Jezeli chcemy sie dowiedziec co w tej wodzie plywa to polecam labolatorium.U mnie jest w sklepie jest lokalna woda "crystaline",tds pokazuje 152,mierzac kranowe tez pokazuje 152...a czemu...?...o nobo jest to ta sama woda z tego samego zrodla...jednak ryzykiem jest lanie kranowy do zbiornika...ryzykiem przynajmniej dla mnie a kazdy se robi jak chce...kazdy ma swoj wlasny cyrk i wlasne malpy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Iceberg :

...Zauwazylem pewne niescislosci...jezeli jest pytanie o jakosc wody to zaraz sie pojawia "ile masz na TDSie"?To ile sie ma na TDSie nie mowi o jakosci wody tylko o ilosci mineralow i innych dobroczynnych lub zloczynnych skladnikow,dlatego woda majaca np.300 moze byc lepsza od tej majaca 150.Jezeli chcemy sie dowiedziec co w tej wodzie plywa to polecam labolatorium.U mnie jest w sklepie jest lokalna woda "crystaline",tds pokazuje 152,mierzac kranowe tez pokazuje 152...a czemu...?...o nobo jest to ta sama woda z tego samego zrodla...jednak ryzykiem jest lanie kranowy do zbiornika...ryzykiem przynajmniej dla mnie a kazdy se robi jak chce...kazdy ma swoj wlasny cyrk i wlasne malpy...Pozdrawiam...

:)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, to nie to samo, tam byśmy przenosili tylko walki na słówka, utarczki osobiste itp., w OT poruszamy tematy nie związane z akwarystyką ale na poziomie, w dziale o jakim myślę zrobilibyśmy sobie takie własne bagienko w którym moglibyśmy się do woli obrzucać błotem, bez epitetów oczywiście.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb - spokojnie , jeszcze tu się nic nie dzieje :)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to jakies przesilenie zwiazane z pogoda? Robert jezeli czujesz sie urazony przepraszam. Posty skasowane zeby nie zasmiecac. Chcialem tylko dac do zrozumienia nowej osobie jak jakos wody i start to podstawa.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Dyzma; nic podobnego wcale mnie nie uraziłeś:kapelusz a odnośnie wody to mój zaprzyjażniony sprzedawca ze sklepu akwarystycznego prowadzi w domu ogromny baniak a do podmian stosuje 50%RO / 50%kranówa - coś w tym jest ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Żeby nie tworzyć nowego tematu, to podepnę się tutaj.

Czy woda przepuszczona przez RO nadaje się już jako tako do dolewek i podmian, czy filtr DI jest również niezbędny?


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadaje sie ale zalecana jest woda po DI, szczególnie tam gdzie wode ( tak jak np. u mnie ) masz mega syfna. U mnie spokojnie przebija 400


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topielec (pasujace imie):clowning

Przyjmujemy z zalozenia, ze RO nie zatrzymuje silikatow. Te sa super pokarmem dla okrzemek. Byc moze masz wode w kranie bez Si. Niestety przewaznie jest nieco inaczej. Po DI woda jest naprawde czysta.

@Seb

Taki nowy "dzial" bylby szybko najczesciej odwiedzanym dzialem. Sam chetnie bym tam pisal.

I czytal!

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie przyzwyczaisz to nie bedziesz dziekowal.

Nara


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.