Skocz do zawartości
Tomasz Młot - Kwidzyn

Aptazja - raz jeszcze

Rekomendowane odpowiedzi

a moze to po prostu nie za kazdym razem jest wurdemanni ? :clowning

wiekszosc tych krewetek wykazuje mniejsze lub wieksze zainteresowanie aiptasia, ale niektore w odpowiednich warunkach moga nawet nie kiwnac palcem...

http://www.reefpedia.pl/index.php?title=Jak_rozpozna%C4%87_Lysmata_Wurdemanni_%3F


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinny robić aczkolwiek moje nawet nie myślą o aiptasi

Jak dla mnie to na każdym filmiku wyglądają trochę inaczej , a wszystkie wcinają :clowning

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, bo muszą być głodne. Jak podajesz regularnie do akwa pokarm dla rybek to po co mają brać się za aptasie skoro z nieba leci papu ? :-) Spróbuj przegłodzić akwa 2-3 dni...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie muszę przegładzać jak pisałem mam chelmona i już nie mam żadnej aiptasi w tydzień pozbył się wszystkiego ,powiem szczerze że jak znajdę sposób to pozbędę się tych nierobów ze zbiornika i już nigdy nie kupie super nie działających krewetek

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że .... Chelmonik w 375 litrach?

Z tego co czytałem to 600 min.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w zbiorniku ok 10 krewetek wurdemanni, tyle wpusciłem .Aiptazji miałem nie dużo ,tylko pojedyńcze sztuki na nowo zakupionej skale . Jednak asekuracyjnie kupiłem krewetki aby kolonie nie rozrosły się. Nie moge nazwac je nierobami , bo większośc wyczysciły , pozostało zaledwie kilka polipów na cały zbiornik. Jednak jak wieczorem po zgaszeniu swiatła widze 3 krewetki wcinające gałązkę przepieknej Styllophory milka , a obok jest polip aiptazji to szlag mnie trafia.

Decyzje podjąłem wpuszczam wargacza , bo szkoda mi tych pieknych korali . Co prawda po krewetkach ten puszek dosyc szybko odrasta , ale jednak drażni oko zamim zarosnie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wargacz na wundermanii ? :-)

Jaki to ?

Ja mam 7 krewetek, jednak z powodu że w akwa były non photo to ilość pokarmu je rozleniwiło.

Mam nadzieję że teraz się to zmieni...

Możesz pokazać tą Styllophore ?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

Tyle że .... Chelmonik w 375 litrach?

Z tego co czytałem to 600 min.

chelmon bardzo wolno rośnie i dostojnie kuka po skałach , szybki jest tylko jak wieje :clowning taki 8 cm swobodnie już może pływać w 200 l , no chyba , ze masz na myśli "patelniaki " po 15 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Odnawiam temat,gdyz znalazlem cos o czym nikt nie wspomnial...Berghia nudibranchs...na razie polecialem po lebkach na forach francuskich i znalazlem chodowce w USA,ktory te zwierzatka wysyla,nawet do Europy...Koszt moze nie najmniejszy ale jest opcja kupowania zbiorowego a wtedy wyjda grosze...Berghia owa zywi sie tylko aiptasia i za dnia zazwyczaj jej nie widac,male te stworzonko poluje zbiorowo robiac nagonke na szklane panienki.Temat mnie zainteresowal,gdyz bardzo obficie karmie,starajac sie upodobnic wode w akwa do natury,czyli prawie non stop phyto,zoo,etc a oczywiscie aiptasia to uwielbia...jeszcze nie znalazlem berghi we Francji (moze za slabo szukalem),ale temat bede drazyl...tu link...http://www.berghia.net/market_size.html...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nadal walcza. Srodek ktory polecalem kika postow wyzej

, w UK zaczyna robic furore.

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem 2 sztuki przyczepione do spodniej strony kapelusza Sarco - jak się zwinął w nocy, to zauważyłem. Ciekawe, czy ten środek nie zaszkodzi sarco...

PS. Gdzie kupić ten środek od Red Sea? Jakoś przeryłem sklepy w Polsce i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w czwartek kupiłem u Łukasza tą rybką A. tometosus czy jakoś tak. Ma ponoć wytępić apitazję, ale narazie nie zauważyłem żeby się paliła do tej roboty. Czy ona naprawdę je te ukwiałki?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cierpliwości. U mnie zaczęła jeść po tygodniu, ale wycieła wszystko.


chwilowa pauza z morzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę rybkę i cierpliwie czekam aż zacznie tępić aiptasie od ponad... 3 miesięcy!!! :) Cholera je prawie wszystko od mrożonek, żywego, po sałatę i algi nori ale ukwiałków nawet nie tyka. W akcie desperacji odseparowałem A. tomentosus'a na ponad tydzień wraz ze skałką pełną aiptasi i skubany nie skusił się :) Może jakiś alergik... :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert, mam podobnie, miał być szybki jak Blietzkrieg i precyzyjny jak Luftwaffe, a jest leniwy jak angielski lord i precyzyjny jak ślepy saper...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sie podniecal nie bede bo nigdy nie wiadomo co wypatrze jutro, ale po 24 godzinach od uzycia tego srodka pozostal tylko krater.

Kolega (Marszald) ktory mial plage i podarowal to co zostalo dzis juz tylko wspomina co bylo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do spawy.

Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo jak,moja rybcia zjadła wszystkie aptazje. Nic nie mogę znaleźć a miałem cały baniak. Zaleta rybki to wykoszenie ukwiałków z zakamarków pod skałą, gdzie nie dojdzie sie z igłą. Poczekam jeszcze z tydzień może dwa i wystawie ją na sprzedaż, może komuś pomoże jeszcze. To sprawny i dobry egzemplarz moim zdaniem.

pozdro


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytańko jak wrzucę do akwarium zarośniętego tagą plagą aptasji jak na zdjęciach 1004-aptasia1.jpg

1004-aptasia2.jpg

1004-aptasia3.jpg

wrzucę krewetka-lysmata wundermani to mogą ją czasami zjeść czy sobie poradzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clowning Nie latwiej wyjac ten kawale skaly i poddac np gotowaniu?

Majki nie zdziw sie jak skasuja Twoja pomoc:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ty koralowce mam na nich, czemu mają skasować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.