Skocz do zawartości
Rafał K.

Ile skały?

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam,czytam i nie wiem.... Ile skały ma być w zbiorniku? Myślałem że coś ok.20 procent ale ostatnio na forum zauważyłem

tendencje do zmniejszania ilości LR w akwariach nawet do 10 procent. Jak to w końcu jest? Mój przyszły zbiornik to ok. 85 litrów i już na prawdę nie wiem ile potrzebuję LR?


60x35x30,2x24W, 2x koralia nano, Circulator 350 za skałą,kaskada HBL-301, Miniflotor, 11 kg LR, 8kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od Ciebie. Stara szkoła morska mówiła o 20-30 %. Ale wtedy może powstać tzw gruzowisko. Także faktycznie teraz ludzie dają mniej.

Kup na razie 10% i zobaczysz sam, jak będzie za mało to dokupisz.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakieś 10 kg na dzień dobry może być? A co myślicie o skale Deep Water Live Rock? Czy można oprzeć filtrację tylko na tym rodzaju skały?


60x35x30,2x24W, 2x koralia nano, Circulator 350 za skałą,kaskada HBL-301, Miniflotor, 11 kg LR, 8kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz wydać kasy na "nową" no to masz dwie opcje.

1. Kup od kolegów lub likwidowanego zbiornika

2. Możesz kupić Deep Water Live Rock - to normalna LR tylko uboższa w życie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. W sumie na życiu nie bardzo mi zależy, wolałbym sam dokładać zwierzęta do zbiornika niż usuwać te które przyszły ze skałą i np. zaczną obumierać już w akwarium.


60x35x30,2x24W, 2x koralia nano, Circulator 350 za skałą,kaskada HBL-301, Miniflotor, 11 kg LR, 8kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek, a miales ta skale ? jakiego zycia jest mniej?

Ja tez zaraz bede kupowal skale do nowego baniaka a cena atrakcyjna.

Osobiscie i tak stronie od skal porosnietych grzybkami, glonami, i innym badziewiem...

Jak dla mnie jest to nic nie warte i lepiej kupic zwierzaki konkretnie wybrane a nie przypadkowe

Pytanie tylko czy tam jest mniej tego czy tez zwierzaków zamieszkujących pory...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad porowatością tej skały. Gdzieś na forum czytałem że jest ona cięższa przy tej samej obiętości od "indonezji" czy "papui". Może dać jej trochę więcej?

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie: co wpływa bardziej na jakość skały? Mały ciężar, porowatość, obfitość życia na niej?


60x35x30,2x24W, 2x koralia nano, Circulator 350 za skałą,kaskada HBL-301, Miniflotor, 11 kg LR, 8kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniej zwierzakow zamieszkujacych pory i raczej kompletny brak makroglonow i koralowcow. Tak mi sie wydaje

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GDzieś kiedyś już była opisana różnica - zaraz znajdę.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest: http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&highlight=deep_water&p=206018#206018

@smithpl

JA nie, ale chyba tomioooo ma . Ja chyba do pracowego akwarium kupię bo jakoś mnie nie kręci słuchanie co mi tam stuka w szybę, albo jak coś mi wypełza :) A glonami wapiennymi i tak zarośnie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry link, dzięki. Wydaje się że ta skała jest warta grzechu;-) i nic chyba nie stoi na przeszkodzie by baniak tylko nią "zagruzować".


60x35x30,2x24W, 2x koralia nano, Circulator 350 za skałą,kaskada HBL-301, Miniflotor, 11 kg LR, 8kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=22706

tu jest 60 kg - Deep Water Live Rock

+ 10 kg - indonezja.

@SkoczekPL - i tak stuka w nocy :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pieknie w sumie.

I tak z dobrej drogiej skaly "lokalesi" przed wysylka usuwaja wszystko co sie da sprzedac osobno jako zycie do morskiego :-) Na youtube jest sporo fajnych filmikow jak to robia :-)

W efekcie dostajemy dobra skale ale z zyciem ktorego de facto za chwile nie bedziemy chcieli widzieć :)

To ja tez sie chyba skusze...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.