Skocz do zawartości
Kośmid

Jakie proporcje w metodzie z wódką.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Dostałem przedwoczoraj pompke perly...coś tam ( Aqua Trend ), wkażdym razie do podania mikstur.

Zamiast ręcznie będę z niej korzystał łaał, do tego czasu lałem samą wódke 40% a przeczytałem, że lepsza jest mieszanka wódki z octem i cukrem i jeszcze można wzbogacic to Biodigestem. Można tak ? W jakich proporcjach to zmieszac ? Po kolei co mieszac...

Akwarium mam 240litrów z wymiarów, 27kg skały około, sump z wymiarów 40litrów.

Do tego czasu lałem około 5-6ml wódki dziennie. Glony pojawiają się dalej ale już nie tak bardzo i są słabe, blade, ledwo się trzymają szyb.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosiara , mieszanka wódki z octem i cukrem czyli KZ coral vitalizer DIY,proprocje są podane ale raczej miał to substytut pokarmu a nie sposobu filtracji...

@jacek, zeostart 2 kz


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZS2 rulez :-) a kosztuje tyle ( w stosunku na ile starcza ) ze chyba nie ma sensu robic takich mieszanek....

ZS2 lejesz polowe dawki podanej, a podana to 2ml na 1000l !!

Co w efekcie powoduje ze ja leje 0,1ml na 130 litrow a mam butelke 250ml

To mi starczy na 2500 dni :-), no moze w kolejnym akwa 400l uzyje go w ciagu 420 dni :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem sie :)

200ml wódki

50ml octu winnego

1,5 łyżki cukru ( jakieś 40gram ? )

Ile dawac 'ml' na dzień ?

Moja pompka ma przepływ 4ml/ minute... może rozcięcze to z wodą RO, żeby dłużej pracowała hehe


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosiara :

Pogubiłem sie :)

200ml wódki

50ml octu winnego

1,5 łyżki cukru ( jakieś 40gram ? )

Ile dawac 'ml' na dzień ?

Moja pompka ma przepływ 4ml/ minute... może rozcięcze to z wodą RO, żeby dłużej pracowała hehe

hm.... wg. producenta CV należy dawać 1 kroplę na 100l codziennie. korale miały być bardziej zadowolone, tipy u sps-ów powyciągane w ciągu dnia i w ogóle super. u mnie cv narobił tylko kłopotu... próbowałam różnych proporcji i tak jak producent podaje i duuużo mniej - efekt zawsze był ten sam. podałam cv następnego dnia cjano... i nieważne czy podawałam 4 krople dziennie czy 1 kroplę na tydzień :). w moim zbiorniku ten specyfik nie sprawdził się zupełnie...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coral vitalizer K-Z i vsv(vodka-sugar-vinegar) nie maja ze soba nic wspolnego.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już mam downa.

Ja chce z glonami walczyc tylko więc co mam dodawac ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosiara, o ile mi wiadomo do walki z glonami niektórzy stosują właśnie wódkę. zaczynają od małych dawek i stopniowo zwiększają aż utrafią we własciwą dla swojego zbiornika. wychodzimy z tej metody również etapami - stopniowo zmniejszając dawki. jeżeli chodzi o tą metodę jestem tylko teoretykiem.

natomiast połaczenie wódki z octem i cukrem to jak wyżej pisałam karma dla korali DIY.

chyba, że jest jeszcze jakaś metoda wódkowo-octowo-cukrowa do redukcji NO3, ale tej nie znam i nie słyszałam o niej.

a zresztą przejżyj ten temat


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosiara :

Teraz to już mam downa.

Ja chce z glonami walczyc tylko więc co mam dodawac ?

...witaj,wiec na co czekasz...?...butelka vodki 45 watt mocy i zaczynasz wedlug tabeli podanej w linku.W moim akwa sie udalo,stosuje te metode od ponad roku i nie zamierzam przerywac...kiedys pytalem na forum ,czemu "vodka method" jest metoda tabu...teraz juz wiem czemu...bo nikt nie chce brac odpowiedzialnosci na siebie za kogos akwarium,ja tez nie,wiec kupujesz te flache i w razie czego nie masz pretensji do mnie...nie mam czasu sie po sadach wloczyc...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podawałem wódkę jakiś czas,ale zaprzestałem bo ukwiały mi się traciły.Od jakiegoś czasu zmniejszam dawkę,altualna 0,2ml i mam zamiar zejść do zera.No3 już wygląda na mniej niż 1.Dziś radziłem się znanego gościa z Rybnika,elektrowni i mówił,że można wódkę odstawić całkiem a stosować ją doraźnie jak podskoczy NO3.

Na marginasie jest na ten temat inny wątek i powinniśmy tam pisać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra testuje pompke do podawania wódki tylko martwią mnie 2 rzeczy.

1. Pompką ciągnie mieszanke wódki i wody RO z szafki czyli ma do pociągnięcia przez 1m wężyka i zauważyłem, że jak pompka nie pracuję to woda się cofa... zaworek zwrotny zastosowac ? pompka ( 4ml/ min ) da rade przeciągnac wode przez ten zaworek ?

2. Mieszanke mam w butelce szczelnie zamkniętej chyba, kapsel mocno dokręcony, wężyk wklejony z kolankiem w kapsel. Przy pociaganiu wody butelka kurczy się... da się temu zapobiec ??


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to podciśnienie wytworzone przez ponpę wsysa roztwór z węzyka do butelki.

Myślę,że igła lekarska wbita w korek powinna rozwiązać oba problemy.

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosiara z mojej pompki nic nie ma prawa się cofnąć, widocznie nieszczelnie założyłeś wężyki i układ się zapowietrza, załóż wężyki o małej średnicy, takie żeby z trudem naciągały się króćce pompki i nie bedziesz miał problemów, co do odpowietrzania to patent bigwalkera z igłą lekarską wydaje się być rozwiązaniem idealnym.

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

Zgadzało by się co do nieszczelności, widze nawet, że powietrze dostaje się do układu wiem nawet skąd :clowning dupiaty wężyk ! za szeroki ! Ale zaworek można zastosowac w razie czego.

Mikrodziurka o tym też myślałem. Szpilka/ igłą pyk w butelke tylko czy czasem z tej jakże wielkiej dziury nie będzie ulatywac 'moc' wódki ?? też myślałem tutaj o zaworku zwrotnym. Powietrze zassie jak będzie potrzebował no ale 'moc' nie ucieknie...

Jutro skocze po inny wężyk...


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba działa. Nie zapowietrza się, nie cofa się woda, kapie sobie ale w tempie 3ml/ minute. Programator ustawiony od 17,00 do 17,02. Jeśli będzie działas poprawnie ustawie może na inną godzine.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nawierciłem otwór w korku od zbiornika na roztwory i wkleiłem zawór zwrotny tak, że wciąga powietrze wyrównując ciśnienie w zbiorniczku podczas pobierania płynu przez pompę i nic się nie cofa, a do tego mam pewność, że roztwór ma maksymalnie ograniczony kontakt ze świeżym powietrzem.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym samym myślałem ! Podciśnienie z butelce po paru chwilach wessało by powietrze do butelki a zamknęło by uciekanie procentów Absolwenta :clowning też tak zrobie chyba, zaworek taki kosztuje 4pln, kropelka kropelki i gitara :strutin


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.