Skocz do zawartości
inmar

Timo Magnesium

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś jedynkę i dwójkę.Sprzedawca miał mi dosłać instrukcję i kalkulator,ale na razie nic więc prosiłbym o poradę.Kalkulator podawania magnezu znalazłem wyszło mi,że muszę 936ml rozłożyć na 7 dni.Nie wiem tylko ile którego składnika mam rozmieszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem takie info od sprzedawcy :

*. 494 g MgCl2 x 6H2O magnes 1*

*. 62.4 g MgSO4x7H2O magnes 2

podzielić na 10 dni

*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrobiłem 17 paźdz. magnez,ale wg kalkulatora Bolesławskiego.Podawałem przez tydzień i po zakończeniu jedyne co mi wzrosło to Kh z 8 do 10,2.Odczekałem 2 tygodnie i aktualny poziom magnezu to 1210,jest niższe niż wcześniej.Pozostałe parametry to NO3-0 Ca-395 Kh-8,1.

Co teraz powinienem zrobić ?Rozrobić znów magnez ?

Mam ballinga wapno,sól i sodę w oddzielnych baniakach zakupiony w sklepie akwarystycznym,ale na razie nie podaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Inmar!

Prawdopodobnie zuzycie Mg jest podobne do Twoich dawek. Podaj jeszcze raz taka serie a gdyby nic sie nie zmienilo to mozesz dawki zwiekszyc.

Ten poziom 1210 wcale nie jest taki zly.

pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam z tym magnezem problem.Od czasu podania pierwszej serii były jeszcze dwie następne a magnez dalej niski 1250.Może i nie najgorszy,ale wolałbym mieć ile trzeba.Z wapnem też jest problem bo jest na poziomie 415.Kupiłem kolejne opakowanie Timo magnesium,ale nie wiem jak to rozrobić bo Pan Darek z Elektrowni powiedział,że nie rozrabia się go wg kalkulatora Bolesławskiego.To jego instrukcja z podania pierwszej serii gdzie poziom magnezu był podobny do dzisiejszego:

*. 494 g MgCl2 x 6H2O magnes 1*

*. 62.4 g MgSO4x7H2O magnes 2

podzielić na 10 dni

Miał mi podać dawkę,ale są święta więc czasu mu brak pewnie.

Chciałbym lać już dokładnego ballinga,ale jak go niedawno lałem tylko po 100ml to Kh poszło do 13 a wapno nic.Sam już nie wiem jak ustabilizować warunki w baniaku i co czego lać.Dziś wlałem tylko wapna i soli po 100ml.

Balling od Darka zawiera dodatek Ultra Trace ABC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ,daj spokój magnezowi ,przy ca 415 magnez powinien wynosić 415x3=1245 Mg a Ty masz 1250 to jest idealnie!!!Widze że emocje idą w góre! Lej balinga ale połowe dawki tylko bez Kh+ aż się wszystko unormuje.Poświęć na to 2 tygodnie a dojdzie do normy.Wesołych Świąt! ps. zapomnij na Święta o akwarium.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem,że jest też zależność magnezu do wapna,coś tak kiedyś obiło mi się o uszy.To jak No3 do PO4.Teraz KH u mnie jest 9,4.

Czyli wapna i soli lać po ile,100 ml ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zALEZNOSC MAGNEZU OD WAPNIA ,,,MAGNEZ JEST POTRZEBNY DO ROZPUSZCZNIA WAPNA ,,TO NORMALNE ZE CALY CZAS TE PARAMETRY IDA W DOL KORALE JAK I SKALA CALY CZAS BIORA WAPNO,,PODLACZ KALREAKTOR I BEDZIE SPOKUJ NIE BEDZIESZ MUSIAŁ WIECZNIE WYDAWAC KASY NA TA PASKUDNA CHEMIE TYLKO POBUDZISZ NATURALNE PROCESY CO2 ROZPUSZCZA MARTWY KORAL I DAJE WAPNO DO ZBIORNIKA JAK W AKWA JEST WYSOKIE KH TO WSZYSTKO JEST OK TO ZNACZY ZE JEST DUZO WAPNA ,,A SKOLEJI DUZO WAPNA DAJE WODZIE WLASCIWOSCI BUFORUJACE TO ZNACZY ZE ROWNIEZ PH BEDZIE NA WLASCIWYM POZIOMIE BO WDA BEDZIE MIALA ODCZYN ZASADOWY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że 70ml. na początek będzie ok.I nic nie sprawdzaj przez 5-6 dni potem zrób pomiary i będziesz mógł wyliczyć dzienną dawke.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnez jest potrzebny do (rozpuszcznia )lepiej do przysfajania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie Kalkwasser tylko zwiększy poziom Ca, który przy niskim poziomie Mg nie będzie wchłaniany, a poziom Ca masz idealny - podaje się że ma być ok. 420 [mg/l]

@inmar Dobrze robisz, że podnosisz Mg. Podnieś go spokojnie do 1300 [mg/l], bo taki poziom jest prawidłowy.

Ja akuratnie też właśnie próbuję to unormować. Przedobrzyłem lejąc KH-bufor i w efekcie Ca podskoczyło mi do 660! a Mg jest tylko 1160!. Ewidetnie widac na moim przykładzie, że wchłanianie wapnia jest zatrzymane niskim poziomem magnezu. Po świętach zmierzę twardość, bo test mi się skończył, a coś mi się zdaje że będzie przy za niskie.

Wesołych Świąt! :D :D

Off Topic:

A tak wogóle to we Święta Bożego Narodzenia to właśnie dobrze, że są baniaki, bo co? TV? PC? Czy jak? :D :D


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.