Skocz do zawartości
oliwer21

Jak zrobić oświetlenie HQI?

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś może "przepis" jak zrobić takie oświetlenia do rafki 110 litrów wys. 40cm. Z góry dziękuję za pomysły:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz miec samorobke na halopaku 500W (dla zarnika 70W) albo na halopaku 1000W (dla zarnika 150W)?

Czy moze lepiej gotowy naswieltacz na wybrana moc?

Generalnie polecam drugie rozwiazanie i dlatego przejdz sie do hurtowni elektrotechnicznej i tam powinienes dostac taki naswietlacz.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam allegro, naświtlacze 150W kosztują około 150-190 złotych (dużo taniej niż w hurtowni).


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dolozysz elektronike, to wlasnie tak

Np kup w aqualight (czy jakos tak) elektroniczny zapolnnik i masz lampe ze mucha nie siada (bo sie spali z goraca :)


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wystarczy elektronike w elektrycznym kupić, do tego oprawa oświetlenoowa od halogena i wszystko działa. Elektronika do 70W to koszt około 150 zł i jakaś 100zł za oprawe, na allego oprawy można dostać taniej niż w sklepie.

Ps. Wiem że nie ten dział, ale mam na zbyciu elektronike do 70W.

pozdro


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W elektrycznym:

zapłonnik uniwersalny 70-400W - 32zł

dławik 70W 40 zł

W Castoramie

Halopak 500W 30zł

lub Halopak 1000W 64 zł

gniazdo - 10zł (lub można próbować rozgiąć to z halopaka)

do tego kawałek przewodu i kabel z wtyczką.

Całość (70W) ok 110zł i 15 min montażu


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce Ci sie bawic to fakt, grzej do hurtowni i kupoj elektronike

A jak nie to polecam Allegro, tam kupilem lampe za 150 zl z halopaka 1000W, gotowa z elektronika, kablami, puszkami itd, jak zliczylem czesci ktore bym musial kupic wyszlo 20 zl taniej, wiec chyba nie warto sie bawic.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za około 150 zeta na allegro mozna kupić gotową oprawę HQI 150W Zext, wydaje mi się że to lepsze niż przeróbka z halopaka.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos uzywal elektronicznego zaplonu?

kosztuje ponad 300zl, ale ponoc sa oszczednosci rzedu 30%, no i zarnik chyba tez ma dluzszy zywot

Ciekawe jak szybko zwraca sie taka inwestycja?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam elektroniczny statecznik 70W. Ale kupilem go za 25E na ebay tak tez mocno nie plakalem. Jego dzialanie to dla mnie super sprawa. Odpala lampe spokojniutko az milo, zarnik nie migocze i jest zabezpieczony przed goracym startem. To czego nie widac to oszczednosc energii ale nie jest to wiele i z drugiej strony bardzo wazna rzecz to jest co wlasnie napisales przedluza zywot zarnika nawet o 50% w porownianiu z konwencjonalnymi statecznikami.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150W pobiera ok 20zl/miesiac. Jesli zaoszczedze 30%, to jest jakies 6zl. Lepiej wymienic pompy na wydajniejsze z wata. Chyba ze wieksze oszczednosci beda na rzadszej zmianie zarnika. Ale dopoki elektroniczne nie stanieja, to chyba nie warto.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marx jak chcesz zaoszczedzic 30% energii? Moze jakies przykladowe obliczenia?

Ja podam takie dane jakie znam.

Powiedzmy dla zarnika 70W z konwencjonalnym statecznikiem calkowity pobor mocy to 95W natomiast z elektronicznym 80W. Nie widze tutaj redukcji kosztow o 30% a jedynie o jakies niecale 16%. Gdybys zredukowal pobor mocy o 30% to by sie okazalo, ze transferujesz energie do gniazdka.

Naturalnie gorzej sprawa wyglada w przypadku 150W gdzie oszczednosc jest rzedu 4%.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz powiem szczerze ze te 30% to z reklamy :(

a ze 30%=4% dla marketingowca, to sprawa oczywista, i tylko dziwne ze nie napisal 50%...


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej wysokości od lustra wody powieśić lampę by nie mieć zupy rybnej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie takie proste pytanie jak by sie zdawalo:), zupa rybna dobre, moje akwarium np stoi na holu gdzie jest duza cyrkulacja powietrza lampe mam 30 cm nad lustrem wody, powiesilem ja tak bo czytalem o problemach z nagrzewaniem sie wody, i teraz grzalki u mnie chodza nawet przy swiecacej lampie HQI, mysle , ze musisz popatrezc przez chwile i sie zastanowic gdzie akwa stoi , jaka jest temperatura w pokoju( najczesciej), jak dlugo w ciagu dnia oswietla go slonce, i wybrac zloty srodek miedzy zupa rybna a doswietleniam akwarium

Piona zwrucil Ci uwage na wazny problem glebokosc akwa, to tez musisz wziasc po uwage

pozdrowionka

ps. najlepiej zrob tak , zebys mogl latwo regolowac wysokosc lampy wiec na poczatku bedziesz mogl ja obnizyc lub podniesc,


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem sie czy można chodowac korale twarde takie jak brain przy pomocy swietlówek jak tak to jakie to powiny być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie , kiedys ktos podawal linka do takich fajnych plaskich halopakow .. podobaly mi sie i chcialem sobie je zamowic ale jakos nie moge tego linka odnalesc ... :]

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij na allegro tam od czasu do czasu pokazuja sie, facet wystawia je tez w dziale oswietlenie (zwykle)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swirlej2@ tu masz plaskiego halopaka ... o ile cie to jeszcze interesuje :-)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54919431


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.