Skocz do zawartości
Swiety

Prośba o szczepki...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie odzywałem się przez dłuższy czas ze względu na powrót do kraju, o którym wcześniej wspominałem. Niestety przeprowadzka ta nie wyszła na dobre moim koralom. Sama podróż i rozpakowywanie nie było złe. Wszystkie zwierzaki czuly sie dobrze. Niestety, jak to już w Polsce bywa, poprzesuwały mi się terminy kilku rzeczy. Stolarze zamontowali mi meble w kuchni z tygodniowym opóźnieniem (dlatego też nie mogłem zamontować osmozy). Kiedy zamontowałem osmozę, okazało się, że system jest niekompletny... Kilka takich spraw wpłynęło na to, iż zwierzaki siedziały w plastikowych pudłach prawie 3 tyg, zamiast 3 planowanych dni!!! Bez podmian itd. nie myszę chyba wspominać, jak to się skończyło (nie mówiąc o stratach finansowych)... :clowning Bez dojścia do netu i braku nr-ów miejscowych morszczaków nie mogłem nawet poprosić o pomoc.

Na chwilę obecną akwarium zalane jest od ponad tygodnia czasu. Oczywiście zaczyna przechodzić proces dojżewania od nowa, mimo użycia tej samej skały i 150L wody ze starego akwa. Nie w tym jednak problem. Ze wzgledu na utratę prawie wszystkich swoich korali (przeżyły 4) chciałem zapytać, czy znalazłyby się we Wrocławiu i okolicach osoby chętne do podzielenia się szczepkami???

Z góry dziękuje za pomoc.

Marcin

P.S.

Tak wyglądało akwa przed przeprowadzką

dscf4343.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trochę mniej na temat ale może Ty będziesz wiedzieć: jak się tłumaczy słowo "szczepki, szczepka" na angielski? :/

Tak poza tym, masz fotke po przeprowadzce?

Pozdrawiam


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Do You have some frags dude?"

"Gimme some frags looser!"

"Your frags suck!"

Jak chcesz szczepki od ziomka kupic to mu tak mówisz.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clowning:clowning:clowning:clowning:clowning:clowning

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za forum nikt się nie chce podzielić ......... np przez pączkowanie ?????


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Swiety za wtrącenie, dzięki Zielony Mintaj za tłumaczenie a AquaManiac... jakbym miał ziomka z akwa to pewnie bym się go tak zapytał :D ale wtedy bym nie potrzebował tłumaczenia :clowning

Tak czy siak dziękuję za pomoc i ponawiam prośbę: Ma ktoś chęć podzielić się szczepkami z Swiety'm?

A do Swiety: jakaś fotka po przeprowadzce? może być na priv (tak z ciekawości :D )


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie zamieszczać fotki tego gruzowiska tutaj, ale skoro prosisz drugi raz Łukasz...

dscf4347d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem to z Wrocławia są:

- Kivi

- Ozim

- radek911PL

- W32darWin

Spróbuj zagadać na Priva do nich.

PS: Fajne ułożenie skał, chyba lepsze od poprzedniego. Dzięki za fotkę


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież foto jest na samej górze :clowning


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczam sobie prośbę o szczepki...

Będę się starał poprostu dokupywać powoli jakieś korale.

Obecne ułożenie skał też mi się bardziej podoba Łukasz :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.