Skocz do zawartości
krzysio

Przygotowanie miejsca pod akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W nowym lokalu przygotowuję miejsce pod akwa. Zbiornik będzie miał 120x120x60. Jest już doprowadzona kanalizacja, woda i prąd. Mam pytanie odnośnie podłogi, będzie ona wykonana z litych desek dębowych o grubości 2,5 cm i różnych długościach, klejonych do podłogi. Czy można na tym bezpiecznie postawić stelarz czy lepiej postawić go na betonie? Mam trochę obaw czy w przypadku różnego stopnia uginania się desek na skutek ściskania nie będzie problemów z wypoziomowaniem zbiornika po pewnym czasie.

Zbiornik chciałbym uruchomić do końca 2010 więc jeszcze trochę pytań będzie ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie jeśli masz możliwość to postaw na betonie lub zrób stelaż z regulowanymi stopkami i w razie ugięcia desek zawsze będziesz mógł poziom wyregulować.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bede mial podobne dylematy wkrotce, ale myslalem nad wykafelkowaniem obszary pod akwa, ew. parkietem jak juz to tekowym albo jakims podobnym, bo wydaje mi sie ze nierealne jest unikniecie zachlapania podlogi, a desek pod stelazem nie wytrzesz, i niestety moze to chyba zaszkodzic drewnu.

ps - wyslalem Ci zapytanie na pw dot. kanalizacji.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Deski debowe sa bardzo twarde, ale nie zmienia to faktu ze to tylko drzewo :D Zrob sobie regolowany stelaz i nie bedzie problemu gdy sie cos pozmienia w poziomie :clowning Oczywiscie drewno bedzie dobrze zaimpregnowane wiec nie bedzie problemu ze wilgoc cos mu tam zrobi...

Ja swego czasu zalalem parkiet, ktory mial na sobie trzy warstwy lakieru, do dzis nic nie wybrzuszylo wiec z mojego doswiadczenai powiedziec ci moge ze jak dobrze "zalakierujesz" nic sie nie stanie jak delikatnie sie woda wyleje z instalacji ...

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że u mnie będzie drewno olejowane.

Jeśli chodzi o regulowane nogi to czy cztery nogi wystarczą? Wydaje mi się że ciężar powinien być rozłożony na większą powierzchnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak masz 120x120 podstawe to ja bym dal po trzy na kazda strone czyli lacznie osiem nogów regolowanych :clowning

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witaj,wiele Ci nie pomoge z ^problemem na czym mozna takie akwa postawic bo sie nie znam...raz tylko widzialem jak robotnicy lali cos na podloge a ze bylo lato wiec sie pocili...a ja patrzac na nich tez sie spocilem od patrzenia i dalej nic nie kumalem co i po co oni leja...ale,gratuluje wymiarow zbiornika...marzenie.Jedno co zauwazylem ze przy tego radzajach zbiornikow czlek ma tendencje na patrzenie z gory,wiec by nie stracic widoku z boku,przez szybe ja taki zbiornik postawilbym najwyzej jak mozna i jezeli bylby to moj zbiornik stanalby na solidnym drewnie lezacym na betonowych slupach,reszta to juz zabudowa wedlug zyczen...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.