Skocz do zawartości
MAQU22

Moje akwa 300l

Rekomendowane odpowiedzi

Link do ciekawego tematu 13dni akwa

Takich przykładów jest pewnie więcej więc nie wiem o ch.j Wam chodzi. Tam nikt jego/jej nie skazuje od razu na przegraną pisząc że jej korale wyblakną lub ryby pozdychają! Ja wsadziłem pierwsze ryby i korale po miesiącu(miekkie + 1 montipore) i reszte teraz czyli 3 miesiąc. A Ta w tym linku w pierwszych dniach wsadziła korale a po 13 ryby i korale!

wiem to po jej wpisach i tym podpisie: "od 17.10.2009 posiadaczka małej morszczyzny 130 l"

...Moje montipory prawdopodobnie mają się dobrze chociaż przez pierwsze 2 dni słabo się otwierały to teraz:

dsc00085yg.jpg

jakość zdjęcia - żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda ....Zadnej vódki i innych bajerów !!! Swiatła jak najmniej swieć dziennie ! Odpieniacz na mokrą piane!! Cyrkulacja na maxa !! Zadnych falowników (jak posiadasz)wszystko podpiete na 24 h .Zadnych bakteri i etc. Z twardymi to przesadziłes i tak troche ogólnie ....lecz jakos trza cie wyciagnac z tego stanu co posiadasz ..Zaznaczam to jest moje zdanie !!! Zakładałem sam akwa ,swoje niepowodzenia sam sobie rozwiazałem ...a przesrałem i wirki cyjano i inne badziewia !! ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zenujace nie zdjecia, ale nawet w tej kwestii nie chce Ci sie choc troche wysilic

MAQU22 :

WOŁAM O POMOC!!! PRÓBUJE COŚ ROBIĆ ŻEBY BYŁO DOBRZE TYLKO NAJGORSZE JEST TO ŻE NIE WIEM CO JEST DOBRE A CO ZŁE:)JEDNA WIELKA ROZPACZ MNIE OGARNIA JAK PATRZE NA TO BAJORO! JUTRO POKUPUJE TESTY TEŻ ZA BARDZO NIE WIEM JAKIE: NO3 CA CU MG? PO4 MAM GIT. POTESTUJE I NAPISZE CO JAK POWYCHODZIŁO ŻEBYŚCIE MI MOGLI KONKRETNIE POMÓC.

Zresztą zaraz zaświece światło i porobie zdjęcia.

Najpierw prosisz o pomoc koledzy pomagaja a teraz sypiesz tekst o chu... Wam chodzi. To ja ci napisze o jaki ch.....chodzi

Wkladasz SPS-y do swiezego baniaka gdzie dojrzewanie (ktore nie polega na samym zamknieciu sie cyklu azotowego) plagi i choroba.Nie masz na ten temat pojecia bo nawet o testy pytasz jakie jeszcze zrobic. Test na glowe proponuje. Masz minusa


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#219282 MAQU22 :

mic co to masz za rybkę na avatarze?

Tylko jej brakuje w Twoim akwa:clowning


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem mic że mi jej brakuje ale narazie z rybami dobre pół roku nie zastartuje! Pytałem bo jest ciekawa i pewnie żeby ją utrzymać trzeba mieć konkretne akwa. Co do Grześka...nie broń kolegów. Pamiętaj nie strasz bo sie zesr--- a z minusa łatwo zrobić plusa(sorry taka głupia gadka). Tak ogólnie na nikogo zły nie będę bo wiem że niektóre obraźliwe teksty są po to by mnie uchronić przed bolesną klęską. A ten link co dałem skusił mnie żeby kupić te SPS-y(głupi byłem że nie zapytałem-mądry Polak po szkodzie choć narazie jej nie odczułem) no bo widząc że Ta Kobitka po 13 dniach ma prawie cały zbiornik obsadzony koralem, do tego "chodzi ryba" i każdy ją chwali że niby super w du.e zajebiś.ie, to zaczynając 3 miech też sobie dołożyłem 4 korale(bez ryb bo ospa była i po tych artykułach wszystkich o niej stwierdziłem że łatwo się jej nie pozbędę). Narazie wiem ale tak naprawde do końca nie wiem czemu taką agresją zareagowaliście na moje poczynania-mam nadzieję że tego nie doświadczę bo było by szkoda stracić szczególnie tą piękną niebieską montipore...

Nie miejcie do mnie żalu za to i tamto, lubie robić dużo rzeczy wbrew wszystkim, nie specjalnie i napewno nie na złość!

Tymczasowo opuszczam forum, porobiłem zdjęcia z dziś i zobacze co będzie za jakiś miesiąc. Jeżeli pójdzie po Waszej myśli(czyli syćko padnie) to wkleje porównawcze zdjęcia żeby mój błąd(a może nie) był przestrogą dla innych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ogólnie na nikogo zły nie będę bo wiem że niektóre obraźliwe teksty są po to by mnie uchronić przed bolesną klęską.

klęska to się zaczęła w momencie zalania Twojego baniaka, a ty nie pozwalasz się z niej wyprowadzić, nie wiem po co oni jeszcze cokolwiek ci radzą, kiedy ty takimi tekstami do nich sypiesz i głęboko w poważaniu masz wszystkie rady. Proponował bym zamknąć temat i po kłopocie. A dla przyszłych pokoleń podwiesić do w dziale dla nowicjuszy jako jedna z obowiązkowych lektur :waving


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak się przyglądam temu wątkowi od jakiegoś czasu i normalnie jak u mnie w pracy: poligon na maxa :waving Co ja bym zrobił? Na 100% sprzedał całe życie, poczekał z 3 miesiące i później zaczął pomalutku to życie wprowadzać, w zależności od warunków panujących w akwarium. Dlaczego sprzedać życie zapytacie? 1 - odzyskać trochę kasy i zainwestować ją później, 2 - nie stracić wszystkiego. Pośpiech wskazany wiadomo kiedy, sam chciałbym mieć piękne akwa już teraz, ale spokojnie brnę przez to od sierpnia, na razie doczekałem się ekipy sprzątającej i jestem bardzo zadowolony. Jak w życiu, na wszystko przychodzi czas, prawda?


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej poligon(teraz remont mam, w akwa nic nie widac chyba ze od gory)...niestety hepa padł, żółtek też:)(( reszta rybek ma sie za***iscie-zrobila sie naturalna selekcja. Korale twarde padły nie do konca ale ze 100% krzaka zostało 10%:) miekkie korale powiekszyly sie jakies 200% niektóre więcej:) Jakbym to odsprzedał jak kolega radził to już by było po mojej przygodzie a tak to przez te straty bardzo zaangażowałem się w życie moich współlokatorów:) Nakupiłem zbędnych testów-czemu zbędnych bo kkk wychodziło z nich że mam na kozaku! ale korale twarde mnie nie lubią i narazie odpuszczam wole miekkie:) Miałem w międzyczasie wysyp gąbek jak w końcu doszłem co to, to się okazało że tylko dla profesjonalistów więc jak szybko się pojawiły tak szybko zaczęły znikać:) Może coś się jeszcze ale teraz tylko dokarmiam ryby które i tak sie super trzymają w epicentrum robót budowlanych:) Po remoncie będzie potrzebna pomoc(robie wieksze akwa, tym razem postaram się zminimalizować straty) tak więc odezwe sie wkrotce jak bede w trakcie tworzenia nowego zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i zapomniałem o jeszcze jednej wtopie:( Jakoś przed zimą zamówiłem sobie ze sklepu z tej strony 10ślimaczków turbo i jakoś tak wyszło że jechały do mnie 2dni i pech chciał że akurat przyje...o śniegiem(w Zakopcu w okresie zimy nie było tyle śniegu co wtedy). Ślimaki dotarły temp wody u każdego osobnika wynosiła miedzy 10-11.5 stopni wiec nalalem do wiadra wody temp 18 wsadziłęm woreczki ze ślimakami i tak bawilem sie przez pare godzin az doszlo do 25. Po ślimakach zostały muszle w ktorych teraz popierdzielaja kraby:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj watek byl jednym z pierwszych ktory przeczytalem na tym forum i po lekturze wiem czego niepowinno sie robic:nono, a takze ze niektorym osobom akwarium powinno byc zabronione.

Jednego akwa nie doprowadziles do porzadku a bierzesz sie za drugie wieksze?:cursin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#258520 MAQU22 :

U mnie dalej poligon(teraz remont mam, w akwa nic nie widac chyba ze od gory)...niestety hepa padł, żółtek też:)(( reszta rybek ma sie za***iscie-zrobila sie naturalna selekcja. Korale twarde padły nie do konca ale ze 100% krzaka zostało 10%:) miekkie korale powiekszyly sie jakies 200% niektóre więcej:) Jakbym to odsprzedał jak kolega radził to już by było po mojej przygodzie a tak to przez te straty bardzo zaangażowałem się w życie moich współlokatorów:) Nakupiłem zbędnych testów-czemu zbędnych bo kkk wychodziło z nich że mam na kozaku! ale korale twarde mnie nie lubią i narazie odpuszczam wole miekkie:) Miałem w międzyczasie wysyp gąbek jak w końcu doszłem co to, to się okazało że tylko dla profesjonalistów więc jak szybko się pojawiły tak szybko zaczęły znikać:) Może coś się jeszcze ale teraz tylko dokarmiam ryby które i tak sie super trzymają w epicentrum robót budowlanych:) Po remoncie będzie potrzebna pomoc(robie wieksze akwa, tym razem postaram się zminimalizować straty) tak więc odezwe sie wkrotce jak bede w trakcie tworzenia nowego zbiornika

No nie, następny mistrz hodowli rybek morskich, weź się człowieku ogarnij, bo już nie wiem czy jesteś taki głupi czy tylko udajesz.

Teraz słuchaj uważnie, skup się, wytęż swoją mózgownicę, bo nie będę powtarzał - ryby oddaj, sprzedaj cały sprzęt, otrzymana kasę zainwestuj w duży monitor, ściągnij wygaszacz ekranu z morskimi rybkami i ciesz się takim widokiem, to będzie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i przede wszystkim da biednych zwierzaków.

Nie pozdrawiam

Tomek


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, jeśli tak mogę Cie nazwać bo zachowaujesz się jak dziecko ... Posłuchaj rad kolegów, sprzedaj lub oddaj to co masz i nie męcz tych wszystkich biednych zwierząt bo jedyne zdanie jakie wszyscy o tobie mają to jako o sadyście !!!

:banghead I przestań męczyć nas twymi postami ! Bo to obraza dla tego forum i urzytkowników którzy za wszelką cennę chcą doradzić ale osobom które potrafia słuchać i wyciągają jakieś wnioski ...


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak czytam i czytam ten wątek i tak sobie myślę- ty chyba masz za dużo siana i nie wiesz co z nim zrobić... Proponuje znajdź sobie inne hobby, które dla odmiany nie pozwoli narażać na bezsensowną śmierć nikogo (ew prócz ciebie samego), skonstruuj sobie szybowiec i lataj nad Czerwonymi Wierchami albo skocz na spadochronie z Giewontu... Wyrządzasz krzywdę zwierzakom w swoim bajorze na potrzeby tego wątku czasami zwanego akwarium, mało tego- po radach ludzi którym pod względem wiedzy akwarystycznej i zapewne nie tylko takiej ani ja ani ty nie dorastamy do pięt, robisz jeszcze większe głupoty a samych radców obrażasz??!!

Nie rozumiem człowieku twojego postępowania

Również nie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończymy tą farsę,zamykam temat.

Kolega Maqu22 jak się ogarnie i poczyta nieco pewnie zaskoczy nas pieknym baniakiem:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.