Skocz do zawartości
MAQU22

Moje akwa 300l

Rekomendowane odpowiedzi

Siema nie mam się czym chwalić ale muszę bo wszystko widocznie robie nie tak bo akwarium przypomina jedno wielkie bajoro ryby na wymarciu(jakaś pier. choroba). Tylko bezkręgowcom ten klimat i warunki odpowiadają - wszystko żyje:)

Narazie opisze co posiadam:

2 krewety czyszczące

ze 30 krabów(przywiozłem z chorwacji-2 odmiany)

1 jakis tam mandaryn(jeszcze żyje 2 już padły)

1 hepatus(jutro wkleje zdjęcia jak masakrycznie wygląda:()

1 flava

1 desjardini

2 klarki

miałem 4dni naso literatus

KORALE(już 3 razy sciągałem z nich jakiś glon który nie daje mi spokoju)

zohantusy zielony i czerwony

clavuaria czy jakoś tam

sarcophyton

coś tam jeszcze ale nie wiem czy dalej żyje czy już obumarło

WOŁAM O POMOC!!! PRÓBUJE COŚ ROBIĆ ŻEBY BYŁO DOBRZE TYLKO NAJGORSZE JEST TO ŻE NIE WIEM CO JEST DOBRE A CO ZŁE:)JEDNA WIELKA ROZPACZ MNIE OGARNIA JAK PATRZE NA TO BAJORO! JUTRO POKUPUJE TESTY TEŻ ZA BARDZO NIE WIEM JAKIE: NO3 CA CU MG? PO4 MAM GIT. POTESTUJE I NAPISZE CO JAK POWYCHODZIŁO ŻEBYŚCIE MI MOGLI KONKRETNIE POMÓC.

Zresztą zaraz zaświece światło i porobie zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsada wypada - oj nie dobrze - użyj po dokładnych testach chemi pure elite - mojemu znajomemu na właśnie tzw. bajoro pomogło i teraz tylko na tym jedzie + dla zasady odpieniacz i refugium...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o podejście nie mają podejścia kolesie w sklepie wciskając mi np że glon musi być i przejdzie(a glon z dnia na dzień zbiera coraz większe żniwo) lub dla hepatusa pokarm z czosnkiem od 3 tygodni karmie i jest coraz gorzej. Próbuje nie wychodzi zresztą u mnie nie ma zologicznego z morszczyzną szukam w necie codziennie jakiś preparatów i z opisów wynika że powinienem kupić wszystkie:) tak to wygląda wiadomo że nie kupie wszystkiego bo kto za to zapłaci zdjęcia marnej jakości zaraz wkleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy:)

dsc00192bl.jpg

Bąbelki:)

dsc00198q.jpg

Hepatus jedzony prze białe kropeczki na zewnątrz i od wewnątrz + zamglone oczy

dsc00203rz.jpg

zohantus pokryty glonem

dsc00205b.jpg

odpieniacz tyle się zbiera co 10godzin więc codziennie musze myć tą górną część bo piana wychodzi na zewnątrz

dsc00208kd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz ostry atak cyjano,

co to za model odpieniacza? sądząc po wielkosci kubka to za duzy on nie jest

podłącz lampe UV jesli chcesz ryby uratowac najlepiej jakąś z 12w, masz ospe na hepatusie i to w zaawansowanym stadium, podawaj pokarm z czosnkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wcisneli mi taki turboflotor od 300- 500l

da sie usunąć ten cyjano jakimś preparatem

podałbyś jakiegoś linka do tej lampy uv raz w zyciu to widziałem a zanim kupie musze mieć pewność że to to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam sumpa woda normalna z gór:) cyjano to na którym zdjęciu jest?:clowning nawet nie wiem co to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz dokładnie...

1. jakie masz oświetlenie

2. jaki to model odpieniacza

3. czy stosujesz ro/di

4. zrób testy na no3, po4, kh, ca, mg, - najlepiej salifertem

5. jaki jest dokładnie wymiar akwarium

6. podaj jakie utrzymujesz zasolenie w baniaku i temperaturę

7. czy to jest żywa skała czy sucha, a moze połączona zywa z suchą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyjano to jest ten bordowy glut z bąbelkami co pokrywa całą skałe, odsysaj wszystko rurką przez watę, wode zpowrotem do baniaka

8. jaką sól używasz, jak często robisz podmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym baniakiem to pojechałes po bandzie jak mało kto, i nie zwalaj winy na sprzedawce, to jest tylko i wyłącznie twoje wina - bez żadnej, nawet podstawowej wiedzy zabrałes sie za akwarium morskie... napisz jak najwiecej o tym baniaku, rano pomyslimy co z tym fantem zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 6 świetlówek 3nibieskie 3 białe dokładnie 54wat długość 115cm

2. turboflotor blue 1000

3. nie wiem co to

4. jutro porobie

5. 120x50x50

6. 1023-1025

7. 40kg martwej 10kg żywej(chciałem kupić 30 żywej ale koleś mi w sklepie najpierw wcisnął 40kg suchej i sam widzisz że już miejsca nie było na żywą ledwo te 10 wcisłem

8.Pro reef sea salt firmy tropic marin

Wiem że zjeba.em ale będe walczył tylko powiedz jak! Jutro usune ten cyjano zrobiłbym to teraz ale nie mam rurki żeby to odessać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- używasz filtra odwróconej osmozy (RO)??????????? jak nie wiesz co to to sprawdź w google

- moczyłeś suchą skałe w wodzie po filtrze RO przed włożeniem do baniaka ?

- czy Ty zalałeś akwarium kranówka i posoliłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem to jest do uzdatniania wody o ile sie nie myle niestety nie posiadam(pisz otwarcie co mam na 1 miejscu kupić musze ratować to akwa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- czy Ty zalałeś akwarium kranówka i posoliłeś?

kupuj i montuj jak najszybciej filtr odwróconej osmozy, dostaniesz wszedzie w necie, zajedź do sklepu jakiegos, kazdy sklep z morszczyzną tym handluje - bez tego nic niezdziałasz. Kup filtr na korpusach 10" i membrana 75gpd, do tego dodatkowy pojemnik na zywice jonowymienna mb20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z niczym nie robiłem odczekałem 2 tygodnie zmierzyłem no3 i po4 bo to mi koles w sklepie kazał zrobić wyszło dobrze więc wprowadziłem ryby a pózniej...sam widzisz co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wode z kranu.Jestem z Zakopca tu nie ma żadnego sklepu z morszczyzną do Wawki za daleko jedynie kraków lub net kupie to RO i tą lampe UV też kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, kup KONIECZNIE RO i lampe UV i przeczytaj cały dział dla nowicjuszy! jak juz kupisz i zamontujesz RO, zrób podmiane wody 30%, kup bakterie Nutrafin cycle firmy hagen wlewaj zgodnie z instrukcją

nie dokupuj żadnego życia do akwarium przez najbliższe miesiące. to cud że w ogóle coś tam u Ciebie zyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie DZIĘKI będę walczył mam nadzieje że ryby też i przeżyją zanim zrobie im porządne warunki. A i jeszcze mam fluvala4(pozostałość po slodkowodnym wsadziłem tam: nitras(wspomaga rozkład azotynów i azotanów); cerambio( też niby pomaga oczyszczać wode ze związków azotowych); jakiś tam wkład co niby stabilizuje ph i wiąże fenole i metale ciężkie; i ostatnio wsadziłem phosvec granulat sera który usuwa fosforany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wina sprzedawcow w sklepie tylko Twoja.

testy sobie narazie daruj, kup filtr ro i wogole dowiedz sie co to jest i do czego sluzy.

postaraj sie zdobyc 100 - 200 litrow wody z dzialajacego zbiornika i od razu zrob z tego podmiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być taki RO bo musze być pewny zanim kupie ro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.