Skocz do zawartości
7220481

Nowy sprzęt do morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jako nowy użytkownik mam do kolegów i koleżanek parę pytań, i tak:

W planach akwarium 270 litrów 120x45x50 z sumpem.

Jakie polecacie odpieniacze z niżej wymienionych i czy w ogóle one do czegoś się nadają:

-turboflotor blue 1000

-beast 400p

-bh-100 octopus

Są mniej więcej w podobnych cenach ok 500 zł.Chodzi mi o odpieniacz już z pompą, gotowy do pracy bez udziwnień, trwały i po prostu dobry.

Pompa obiegowa:

-ocean runner OR2500 - 2500l/h (taka moc wystarczy?)

Pompy cyrkulacyjne x 2:

-koralia 3 - 3200l/h 5.5W (taka moc wystarczy?)

Chodzi mi o to ażeby sprzęt był tak cichy jak to tylko możliwe.

A teraz oświetlenie, o którym nie mam w ogóle pojęcia.

Jaka jest najlepsza kombinacja (jakościowo/cenowa) waszym zdaniem?

Znalazłem w internecie: LAMPA HQI 250W + 2x54W T5 120cm za 1800PLN ale jak dla mnie to przegięcie.

Co sądzicie o tym rozwiązaniu?:

http://cgi.ebay.co.uk/T5-Aquarium-Fish-Tank-Overhead-Light-4-x-54w-120cm-NEW_W0QQitemZ180413228375QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item2a01776557

Jak zrobię oświetlenie sam to wyjdzie taniej ale czy jest jakiś przewodnik dla zielonych do tego?

Za wszelkie pomocne linki oraz za konstruktywną krytykę będę zobowiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mysle, ze na poczatek ta lampa 4x54W wystarczy.

Koralia 3 jest dla tego litrazu za slaba. Jesli chcesz ciche pompy to popatrz na te drozsze "Tunze" choc i tam mozna miec pecha. Ja bym bral dwie Tunze po 4500 l/h.

Wymienione odpieniacze sa w podobnej, niskiej cenie, ale osobiscie tu bym nie oszczedzal (w koncu to hobby), tylko sprawil sobie cos mocniejszego.

Mozesz tak zrobic, zeby wysokosc akwarium byla 45 cm a glebokosc 50?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegos takiego jak "na poczatek", kupisz slaba lampe to ja za 2-3 miechy wymienisz i wyjdzie drozej. do Ciebie 6x54 bedzie super i do tego rozwojowo. jak bedziesz chodowac najpierw miekasy i lpsy to sobie wsadzisz wiecej actyniki i bedzie sie ladnie swiecic a nie bedzie za jasno. jak bedziesz chciec chodowac spsy to zamienisz sctynike na bialy i bedzie jasno jak trzeba. odpieniacz ja mam turboflotor 1000 i POLECAM, parametry w baniaku mowia ze jest ok. pompe mam newjet3000, do nowego baniaka 600L ktory wlasnie sie nalewa tez kupilem newjet, ale 4500 bo jestem bardzo zadowolony z wersji 3000, ktorej uzywam od pol roku. po prostu bez zastrzezen, a cena najlepsza na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskokośc 50 a głębokośc 45. Czy ma to jakieś większe znaczenie ?

A więc skłaniam się ku:

Obieg: New Jet 4500, Cyrkulacja: Tunze turbelle 6045(4500l/h)oraz oświetlenie: 6x54 W T5.

Niewiadomą pozostaje w dalszym ciągu odpieniacz... Wnioskuję, że turboflotor 1000 bedzie akurat, ale z drugiej strony mogę dołożyc i kupic już naprawdę dobry np. AP600.

Tylko teraz rodzi się kolejne pytanie czy nie będzie za duży do 270 l + ok.110 l. sump. I tu czekam na Wasze podpowiedzi.

W dalszym ciągu podkreślam, że zależy mi na uzyskaniu możliwie jak najcichszej kombinacji(bo jak będe oglądał film to nie chcę żeby mi coś brzęczało nad głową). A tak w ogóle to jak głośne potrafi byc "chodzące" akwarium?

Dodam, że planuję zamówic AKWA u TheWald'a (przód i boki OW).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry:-)

Pojemnoscia sumpa sie nie przejmoj, nigdy nie bedzie zaduzy. Jezeli masz tylko miejsce pod akwarium to wkladaj najduzszy jaki mozesz pamietajac o pozostalych sprzetach jak kable, hydraulika i inne graty. Wysokosc dobierasz pod katem odpieniacza i przegrod tak by w razie awarii byl w stanie pomiescic splywajaca wode ktora opadnie do poziomu grzebienia. Im wiekszy sump tym wiecej mozliwosci rozbudowy i kombinacji z filtracja.A nawet jak bedziesz maial jakas komore pusta to zawsze wiecej wody w obiegu.Od przybytku glowa nie boli.

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.