Skocz do zawartości
Łukasz Różański

Czujnik poziomu wody

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do budowy czujnika poziomu wody. Coś na zasadzie pływaka załączającego pompkę tłoczącą wodę RO. Mam tylko problem jak przełożyć ruch pływaka na włączanie pompki (fajnie żeby chodziło na 230V). Jaki zastosować włącznik? Czy ktoś robił coś takiego? JAkieś schematy, odnośniki do stron? Wszystko bardzo mile widziane.


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest tu na forum, uzyj opcji wyszukiwania, to nie boli

Sa konkretne ceny i linki

Np w Conradzie kupujesz plywaczek, do tego przekaznik i gotowe.

Sa tez czujniki elektrodowe.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja zrobiłem coś takiego z butelki po jakimś jogurcie(250ml), małym plastikowym pudełeczku, 2 rurek do kładzenia elektryki o małym przekroju(jedna f=1,5 a druga f=1,7), oraz włącznika.

Jak dowiem się jak fachowo nazywa się ten włącznik to dam znać. Koszt całego urządzenia wyniósł nie więcej niż 6zł + jogurt + kabelki :)

Chodzi na 230V na zasadzie jak pisze Łukasz.

Zrobię fotki i prześlę na forum.


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Ten włącznik nazywa się "krańcówka" jest na zdjęciu.

Sorki za jakość zdjęć ale są robione z telefonu. :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób lub kup przekaźnik. 220/12

Nastepnie udaj sie na Szrot samochodowy i ze zbiornika płunu od spryskiwaczy wyciagnij czujnik poziomu. Wazne ,zeby był na kontaktronie (lepsze auta maja)

Połącz to wszystko.

U mnie działą bez zarzutu.

pozdr Spin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Spin.

Super pomysl.

Sam kupilem czujnik plywakowy ale takie rozwiazanie moze byc jeszcze tansze.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki czujnik z poloneza, moze nie jest na kontaktronie, ale jego wada to to ze nie dziala za kazdym razem. W polonezie na nastepnej gorce zaskoczy i jest ok, ale w akwarium musi dzialac za kazdym razem, wiec odradzam takie rozwiazanie

W Conradzie mozna kupic czujnk ktory sie sprawdza i taki polecam.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie musi byc wina czujnika ale np. wina przekaznika. A wlasciwie nie przeaznika ale pradu w obwodzie z przelaznikiem. U mnie po zmianie ukladu przekaznika problem ustapil.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kilka miesiecy temu zakupilem gotowy zestaw do dolewania wody od dr,wita na allegro;działa bez zarzutu,nie zacina sie,kosztuje niewielkie pieniadze,nie ma niebezpieczenstwa ze woda sie przeleje lub ze pompka bedzie dzialac na sucho[zawiera 2 czujniki]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz R. Jak zrobisz czujnik to się pochwal na forum.(Jakieś fotki)

Miłej pracy.


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plutek - tak się zastanawiam, czy to bezpieczne puszczać na stykach 230V w wilgotnym środowisku? Cięzko by to było porządnie uszczelnić...

Chyba sobie życie skomplikuję i zamontuję przekaźnik, w akwa, przy czujniku-pływaku jogurtowym będzie tylko 12V, a jak się załączy, to przepływając przez przekaźnik załączy styki 230V (a to będzie się znajdować bezpiecznie w skrzynce "centrum dowodzenia". Takie moje przemyślenia:)


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko rozwiązanie. Ja się nie znam na elektryce więc mam zainstalowane coś takiego od ponat roku i cyka OK. Jeszcze żyję :(


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki z kontaktronem maja jedną przewagę nad czujnikami od polonezów --są bez awaryjne!!!

Sa bowiem zalane w plastiku więc nie rdzewieją.

Po to jest przekaźnik aby nie bylo napiecia w srodowisku mokrym 220V. styki zresztą nalezy uszczelnić epoxydem.

spin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam czujnik -plywak z kontraktonem ma wymiary ok 4cm x 2cm (walec ) + doklejone do niego mocowanie od pompki akwaszut z przyssawka. --Nie ma mniejszych rozwiązań chyba ?!

Kabel od czujnika ciagnie się dlugim kabelkiem do przekaźnika 12V(np.do osobnej szafki)

spin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plutek :Satisfied

Co to za patent ze słoikiem na ogórasy ??

Co do dolewki ja mam elektroniczne urządzonko za ok 80 zł (elektroniczny czujnik poziomu wody) + sam zrobiłem elektrody (3 sztuki z nierdzewki) + pompa w zbiorniku na RO i działa OK

Darek S


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek odpowiadam na twoje pytanie:

Co to za patent ze słoikiem na ogórasy ??

Jest to mikser wapienny i denitryfikator. Wymiary 50x12x12 + na górze przyklejony kawałek słoika na weki. Spisuje się elegancko.

Fotki:

m1.jpg

m2.jpg

d.jpg


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.