Skocz do zawartości
myszon123

może banalne, ale błazenki złożyły ikrę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałem się nieskromnie pochwalić.

Dziś w sumie to teraz moje błazny zabrały się za amory.

Ocealarisy to dobrana którą uało mi się dostać od jednego z forumowiczów. DZIĘKI MATELL!!!

Tak się skłąda, że mam nawet małe akwarum na podobne wypadki. Dwie butelki fito bulgoczą w sumpie.

Szczerze to już straciłem nadzieję, że się uda, ale kto wie :]

Pozdrawiam Wszystkich...


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banalne, nie banalne zawsze to fajna rzecz. moze uda Ci sie odchowac mlode , powodzenia.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, postaram się :]

Pytanie czysto teoretyczne. Czy jesli raz się tarły będą to robić ponownie jeśli nie zmienią się parametry wody?

Czy może się zdarzyć, że to jedyny raz?

Pozdrawiam


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej beda sie tarły czesciej, wiekszosc okoni rafowych po osiagnieciu dojrzalosci płciowej zajmuje sie głównie rozmnażaniem :clowning


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje ocellarisy jak zaczely tak tra sie mniej wiecej co 3 tygodnie. dopoki warunki im odpowiadaja bede mialy ochote... :clowning


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że błazenki mają się doskonale w nowym domku. Życzę powodzenia w odchowaniu małych nemo

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak raz złożyli będą robili to często


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to, że jeden z błaznów się zaczął chować dwa dni temu (zdrowy, żywy, bez żadnych objawów skórnych i zachwiań równowagi, parametry wody idealne) - może oznaczać, że składa/złożył ikrę? Normalnie pływał w parze z drugim, żarł na potegę, a dwa dni temu zauważyłem, że znalazł sobie dziurę w skałach tak głęboką, że właściwie go w niej nie widać (raz widziałem wystający pysk) i od dwóch dni się z niej nie rusza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w pobliżu jest w miarę płaska powierzchnia, to jest szansa że czyści ją do złożenia ikry :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam jeszcze jedno pytanie - czy błazny mają cykl księżycowy w składaniu ikry?

Wydaje mi się, że moje się chędożą właśnie w pełni, ale może to zbieg okoliczności.

Pozdrawiam


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie skladaja ikre bez oswietlenia nocnego


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło raczej nie o oświetlenie tylko o cykl księżycowy.

Moja parka tarła się pod normalnym oświetleniem. Niemniej jest pełnia i szukam korelacji.

Pozdrawiam


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wygląda na to, że to jednak nie tarło. Nie ma na ciele zmian widocznych gołym okiem, ale od wczoraj nie je. Wypłynął z dziury i chowa się w słabszym prądzie, nie podpływa do jedzenia. Czasem kładzie go na bok, stara się przebywać nisko przy dnie w cieniu... Czort znajet, co mu jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja parka amfiprionów po ponad 3 miesiącach ponownie złożyła ikrę :]

3306-rybki1.jpg

3306-rybki2.jpg

Parka opiekuje się wspólnie, goni wszystkie inne stworzenia, w tym i mnie :]

Złożyły ja w sobotę, podejrzewam, ze będą się kluły w następny weekend. Będę się starał je odhodować, udało mi się zdobyć trochę planktonów (zoo i fito) i zacząć testową hodowlę solowca. Może się uda, może nie ale i tak spróbuję.

Zupełnie swoją drogą ale w temacie rozmnażania, podzielił mi się quadricolor i obie połówki ruszyły w tany po akwarium. Rezultatem mam już 3. Też fajnie ale z tego co słyszałem/czytałem to raczej objaw stresu.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że udało Ci się zdobyć fito i zoo, i że próbujesz :kapelusz Trzymam kciuki :strutin


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe miał 0,5l tego i 0,5 tego...

Przynajmniej na pierwsze chwile mi starczy, potem będę musiał kombinować dalej...


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż hodowle, fito jest banalny w utrzymaniu, zoo (zgaduję że o brachionusa chodzi) też da radę utrzymać.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że będę się starał :] tylko nie wiem czy nadążę za ilością zżeranego pokarmu przez ewentualne młode.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga wie ktoś może jak wygląda ikra błaznów chwilę przed wykluciem?

Żebym nie przegapił...


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 8 dniami to wiem...

czekam zatem aż dostaną oczu.

Mam tez jeszcze jedno pytanie: jak długo trzeba je karmić planktonem?

Znalazłem informacje na ten temat w kilku źródłach, ale nie są precyzyjne.

Wiem, że to raczej noobowe pytanie w tym zagadnieniu, ale wolał bym wiedzieć...


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.